Копія. Справа № 2а-4204/08/1170
Категорія статобліку - 6.6.4
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Притули К.М.
при секретарі: Трофімовій К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Кіровограді до приватного підприємства «Юніком-Трейдінг» про стягнення заборгованості ,-
в с т а н о в и в
Прокурор Ленінського району м. Кіровограда звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути за рахунок активів з приватного підприємства «Юніком-Трейдінг» ( ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді (податок на прибуток у розмірі 265,15 грн. на р/р № 31112009700002 одержувач УДК у м. Кіровограді ГУДК в Кіровоградській області МФО 823016, код 24145329; податок на додану вартість в розмірі 784,67 грн. на р/р № 31114029700002 одержувач : УДК у м. Кіровограді ГУДК в Кіровоградській області МФО 823016, код 24145329), всього податкового боргу в розмірі 1049,82 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що за результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності від ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_1 винесено податкове повідомлення-рішення від ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_2, яким застосовано по податку на прибуток штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 510 грн. За результатами акту про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки від ІНФОРМАЦІЯ_4 НОМЕР_3 винесено податкове повідомлення-рішення від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_4, яким застосовано по податку на додану вартість штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 850 грн. За результатами акту документальної невиїзної (камеральної) перевірки від ІНФОРМАЦІЯ_6 НОМЕР_5 винесено податкове повідомлення-рішення від ІНФОРМАЦІЯ_6 НОМЕР_6, яким застосовано по податку на додану вартість штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 510 грн. За рахунок погашення податкового боргу по податку на прибуток в розмірі 244,85 грн. податковий борг по податку на прибуток в розмірі 244,85 грн., податковий борг по податку на прибуток складає 265,15 грн. та за рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість в розмір 575,33 грн., податковий борг по податку на додану вартість складає 784,67 грн. Враховуючи вищевикладене, за відповідачем рахується податковий борг всього в розмірі 1049,82 грн., який на даний час не сплачено.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, до суду надійшов конверт з повісткою на якому зазначено «повернуто за закінчення терміну зберігання». У відповідності до ч.8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою , яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Заслухавши думку прокурора та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що приване підприємство «Юніком-Трейдінг» зареєстровано Реєстраційною палатою Кіровоградської міської ради ІНФОРМАЦІЯ_7 та згідно Довідки НОМЕР_7 включена до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» платниками податків і зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
У відповідності до п. 1.1 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Відповідно до ст.ст.9,14,15 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати податки та інші обов'язкові платежі у строки, встановлені відповідними законами.
Згідно з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» податок на додану вартість включений до переліку загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів). Відповідно до ч. 2 ст. 14 вищевказаного Закону загальнодержавні податки і збори (обов'язкові платежі) встановлюються Верховною Радою України і справляються на всій території України.
П. 5.1 ст. 5 Закону України « Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», закріплено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 даного Закону Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обов'язків платників податків є обов'язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
У зв'язку із несвоєчасною сплатою податкового боргу порушуються економічні інтереси держави.
Згідно з пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за одержанням податкового законодавства, правильного обчислення повнотою та своєчасної сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обв'язкових платежів).
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділ), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції покладено функції щодо контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі: обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, інших платежів, а також здійснення реєстрації фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
Крім того, відповідно до пункту 2.1.4 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові органи відносяться до категорії контролюючих.
Судом встановлено, що Державною податковою інспекцією у м. Кіровограді було проведено невиїзні документальні перевірки своєчасності подання податкової звітності за результатами яких було складено Акт від НОМЕР_1 винесено податкове повідомлення-рішення від ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_2, яким застосовано по податку на прибуток штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 510 грн. Акт від ІНФОРМАЦІЯ_4 НОМЕР_3 та винесено податкове повідомлення-рішення від ІНФОРМАЦІЯ_5 НОМЕР_4, яким застосовано по податку на додану вартість штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 850 грн. та Акт від ІНФОРМАЦІЯ_6 НОМЕР_5 винесено податкове повідомлення-рішення від ІНФОРМАЦІЯ_6 НОМЕР_6, яким застосовано по податку на додану вартість штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 510 грн. За рахунок погашення податкового боргу на прибуток у розмірі 244,85 грн. та податкового боргу по податку на додану вартість в розмірі 575,33 грн. за відповідачем рахується податковий борг всього в розмірі 1049,82 грн. Першу податкову вимогу НОМЕР_8 сформовано ІНФОРМАЦІЯ_5 , другу податкову вимогу НОМЕР_9 сформовано ІНФОРМАЦІЯ_8, направлено поштою та отримано представником приватного підприємства «Юніком-Трейдінг» ІНФОРМАЦІЯ_9. На даний час у суду відсутня інформація про сплату відповідачем заборгованості.
Пп. 3.1.1 п. 3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», передбачено, що Активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
За наведених обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст., ст. 162 , 163 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в
Позов прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в м. Кіровограді задовольнити.
Стягнути за рахунок активів з приватного підприємства «Юніком-Трейдінг» ( ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь держави в особі Державної податкової інспекції у м. Кіровограді (податок на прибуток у розмірі 265,15 грн. на р/р № 31112009700002 одержувач УДК у м. Кіровограді ГУДК в Кіровоградській області МФО 823016, код 24145329; податок на додану вартість в розмірі 784,67 грн. на р/р № 31114029700002 одержувач : УДК у м. Кіровограді ГУДК в Кіровоградській області МФО 823016, код 24145329), всього податкового боргу в розмірі 1049,82 грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя-підпис
з оригіналом згідно
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула
Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 20 травня 2009 року.