Ухвала суду № 37467896, 28.02.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.02.2014
Номер справи
808/1529/14
Номер документу
37467896
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

28 лютого 2014 року Справа № 808/1529/14 м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Шара І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, м. Запоріжжя до Головного державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Запорізької області Касас Конон Олени Родрігівни про оскарження рішення та дій суб'єкта владних повноважень

ВСТАНОВИВ:

28 лютого 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшов адміністративний позов від ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Запорізької області Касас Конон Олени Родрігівни (далі - відповідач), в якому позивач просить:

- визнати дії відповідача щодо виділення в окреме виконавче провадження постанови про стягнення виконавчого збору від 11.01.2014 за №37945458 неправомірним;

- зобов'язати відповідача вчинити відповідні дії щодо скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №41476967 від 14.01.2014 та скасувати всі наступні процесуальні постанови, винесені відповідачем в межах виконавчого провадження №41476967.

Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.

1.Частиною 3 ст.181 КАС України встановлено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Позивачем на порушення вказаної норми в якості відповідача зазначено Головного державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Запорізької області Касас Конон Олену Родрігівну, та, відповідно, позовні вимоги також звернені до конкретного державного виконавця, а не до органу державної виконавчої служби.

2. Крім того, суд звертає увагу, що частиною 3 статті 106 КАС України, зокрема, встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначається Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду - далі Закон України №3674-VI).

Відповідно до п.1 ст. 2 Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.

Судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (п.1 ст.3 Закону України 3674-VI від 08.07.2011).

Стаття 5 Закону України № 3674-VI має вичерпний перелік громадян України, іноземців, осіб без громадянства, підприємств, установ, організацій, інших юридичних осіб (у тому числі іноземні) та фізичних осіб - підприємців, які звільнені від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Суд звертає увагу, що позивач не належать до жодної категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору, визначених цією статтею, а тому позивач є таким, що зобов'язаний сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви.

Частина 2 ст. 3 Закону України № 3674-VI містить вичерпний перелік за що не справляється судовий збір.

Суд, перевіривши адміністративний позов та додатки, також з'ясував, що дана позовна заява не належить до переліку об'єктів, зазначених у ч.2 ст. 3 Закону України № 3674-VI, за подання яких особа звільняється від сплати судового збору, отже позивач є таким, що зобов'язаний сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви.

Згідно з положеннями до ч.1 ст.4 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Зокрема, відповідно до приписів підпункту 1 п. 3 ч.2 ст.4 Закону України №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відповідно до підпункту 1 п. 3 ч.2 ст.4 Закону України №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно із ст. 8 Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» з 1 січня 2014 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі в сумі - 1218 гривень.

Отже, з 01.01.2014 мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 1218 грн., максимальний - 4872 грн., за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 73,08 грн.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Отже, враховуючи вищезазначене та перевіривши адміністративний позов та додатки до позову, адміністративний позов ОСОБА_1 має вимоги з ознаками немайнового характеру, тому позивач має сплатити судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

В матеріалах адміністративного відсутні докази сплати судового збору.

З урахуванням викладеного, позивачеві належить сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду доказів сплати суми судового збору в розмірі, встановленому законом, оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв'язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р №31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом «_______» (найменування позивача), Запорізький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35450335.

3. Крім того, згідно із п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Частиною 1 ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути податно в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

За змістом абз. 1 ч.2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

За приписами ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивач в адміністративному позові зазначає, що він дізнався про порушення відповідачем прав та інтересів позивача 12.02.2014 в ході ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження №37945458, проте в доданих до позову документах відсутні докази на підтвердження вказаної обставини.

Оскільки позивач не додав до свого позову жодного доказу, яким можливо встановити та підтвердити дату, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав та інтересів, за захистом яких він звернувся з даним позовом до суду, то позовна заява не відповідає вимогам ч. 2 ст. 106 КАС України.

4.Також, позивачем до адміністративного позову не додано документа, який підтверджує особу позивача (копія паспорту), що позбавляє суд можливості перевірити його адміністративну процесуальну дієздатність під час вирішення питання про відкриття провадження у адміністративній справі.

Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства та позбавляють суд можливості правильно визначити зміст позовних вимог та всебічно дослідити фактичні обставини по справі з метою правильного вирішення спору по суті, а тому, згідно з ч.1 ст.108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Запорізької області Касас Конон Олени Родрігівни про оскарження рішення та дій суб'єкта владних повноважень - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 31 березня 2014 року (з урахуванням поштового перебігу).

3. Позивачу необхідно у встановлений судом строк для усунення недоліків позовної заяви подати до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду: належним чином оформлений доказ сплати суми судового збору в розмірі, встановленому законом з урахуванням вимог, зазначених в пункті 2 мотивувальної частини цієї ухвали; уточнений адміністративний позов з урахуванням зазначеного в пункті 1 мотивувальної частини цієї та вимог ч.3 ст. 106 КАС України; документи, зазначені у пунктах 3, 4 мотивувальної частини цієї (з урахуванням вимог ч.3 ст. 106 КАС України).

4. Роз'яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

5. Копію цієї ухвали надіслати ОСОБА_1 та його представнику, зазначеному в адміністративному позові.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В. Шара