Постанова № 37466441, 28.01.2014, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.01.2014
Номер справи
807/4475/13-а
Номер документу
37466441
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

28 січня 2014 рокум. Ужгород№ 807/4475/13-а

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,

за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:

сторони в судове засідання не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» про стягнення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Ужгородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Закарпатській області звернулася з позовною заявою до державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств», якою просить суд: стягнути податковий борг з платника податків - Державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» 88017, Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Гагаріна, буд. 42/1, код ЄДРПОУ 32434750 до бюджету у розмірі 217 099, 39 грн. в т.ч. пеня 10 094, 33 грн. по наступних платежах:

- платіж 11010100 «Податок з доходів найманих працівників» у розмірі 87 892, 81 грн., в т.ч. пеня 7 604, 00 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Великоберезнянської селищної ради» у розмірі 61 250, 40 грн. в т. ч. пеня в сумі 898, 63 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Лютянської сільської ради» у розмірі 1 259, 10 грн. в т. ч. пеня в сумі 102, 01 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів

місцевого значення Малоберезнянської сільської ради» у розмірі 28 502,32 грн. в т. ч. пеня в сумі 1 012, 48 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Розтоко-Пастільської сільської ради» у розмірі 25 697, 15 грн. в т. ч. пеня в сумі 251, 82 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Смереківської сільської ради» у розмірі 1 953, 50 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Тихівської сільської ради» у розмірі 114, 83 грн. в т.ч. пені 0,13 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Чорноголівської сільської ради» у розмірі - 4 840, 04 грн. в т.ч. пені 215, 60 грн.;

- платіж 85 13010100 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення» у розмірі 5 589, 17 грн. в т пені в сумі 9,66 грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач будучи зареєстрованим платником податків та зборів, не виконує взяті на себе обов'язки щодо сплати таких, внаслідок чого в нього і виникла вищезазначена заборгованість в сумі 217 099, 39 грн.

У судове засідання представник позивача не з'явився, проте 16.01.2014 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшло клопотання представника позивача про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с. 89).

Представник відповідача у судове засідання не з'явився заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого уповноваженого представника, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча про дату і час судового засідання був належним чином повідомлений, відповідно до вимог глави 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, що зазначена у Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та Довідкці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 552727 (а.с. 17 - 21). Доказом про належне повідомлення якого слугують наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 91 -92). Оскільки суд не має відомостей про причину неявки представника відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.

Судом встановлено, що державне підприємство «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» 01 вересня 2003 року зареєстроване Виконавчим комітетом Ужгородської міської ради, що підтверджується Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 552727, місцезнаходженням якого є: вул. Партизанська, 55, смт. Великий Березний , Великоберезнянський район, Закарпатська область, 89000 (а.с.21).

Матеріалами справи встановлено, що державне підприємство «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» взяте на облік платником податків Ужгородською міжрайонною державною податковою інспекцією за № 40 від 11.11.2003 року, що підтверджується довідкою № 41/12/18-20 від 30.10.2012 року (а.с. 22).

Судом встановлено, що станом на 05.12.2013 року згідно облікових карток відповідача за ним рахується заборгованість на загальну суму 217 099, 39грн. в т.ч. пеня 10 094, 33грн. по наступних платежах:

- платіж 11010100 «Податок з доходів найманих працівників» у розмірі

87 892,81 грн., в т.ч. пеня 7 604,00грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Великоберезнянської селищної ради» у розмірі 61 250, 40 грн. в т. ч. пеня в сумі 898, 63 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів

місцевого значення Лютянської сільської ради» у розмірі 1 259, 10 грн. в т. ч. пеня в сумі 102, 01 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Малоберезнянської сільської ради» у розмірі 28 502, 32 грн. в т. ч. пеня в сумі 1 012, 48 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Розтоко-Пастільської сільської ради» у розмірі 25 697, 15 грн. в т. ч. пеня в сумі 251, 82 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Смереківської сільської ради» у розмірі 1 953, 50 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Тихівської сільської ради» у розміру 114, 83грн. в т.ч. пені 0,13 грн.;

- платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Чорноголівської сільської ради» у розмірі 4 840,04грн. в т.ч. пені 215, 60 грн.

- платіж 85 13010100 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення» у розмірі 5 589, 17грн. в т .ч. пені в сумі 9, 66 грн.

Матеріалами справи встановлено, що вищезазначений податковий борг виник у зв'язку із наступним.

Платіж 11010100 «Податок з доходів найманих працівників» у розмірі 87892,81 грн., в т.ч. пеня 7604,00 грн. виник внаслідок:

19 лютого 2013р. за розглядом заяви Філії «Великоберезнянське лісове агропромислове господарство Державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господар» про розстрочення податкового боргу було винесено рішення №11 від 19.02.2013р. про розстрочення податкового боргу, а саме по платежу 11010100 «Податок з доходів найманих працівників» у розмірі 44 173,82 грн., в т.ч. пеня 5 110, 39грн. та укладено договір від 19.02.2013 року № 11 про розстрочення податкового боргу, у відповідності до якого розстрочена сума податкового боргу у розмірі 44 173, 82 грн. сплачується відповідачем помісячно (березень - грудень 2013 року у розмірі 4 417, 38 грн. в т.ч. пеня в сумі 511, 05 грн., грудень 2013р. у розмірі 4 417,40 грн. в т.ч. пеня в сумі 511, 05 грн.).

У зв'язку з несплатою розстрочених сум згідно графіку визначеного договором від 19.02.2013 року начальником Ужгородської ОДПІ прийнято рішення № 11 від 10.10.2013 року про скасування рішення від 19.02.2013 року № 11 про надання розстрочення.

У відповідності до ст. 129 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями в обліковій картці відповідачу проведено нарахування пені в сумі 3 515,71грн.

Судом встановлено, що працівниками Ужгородської ОДПІ було проведено позапланову документальну перевірку Філії «Великоберезнянське лісове агропромислове господарство Державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» з питань дотримання вимог податкового законодавства (в частині своєчасності нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб) за період з 01.04.2012 р. по 30.06.2013р.

Під час перевірки встановлено порушення вимог:

- п. 176.2, ст.176 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено прострочено кредиторську заборгованість по податку на доходи фізичних осіб станом на 30.06.2013р. у розмірі 34 454,90грн.;

- п. 129.4 ст.129 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, на суму боргу перевіркою нараховано пеню у розмір 1 337, 79грн.;

- п.51.1 ст.51, п.49.18, ст. 49 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, а саме: не подано податкову звітність за формою 1-ДФ за З квартал 2012р.

За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки від 29.07.2013р. № 40/17-2/26397414 та винесено податкове повідомлення - рішення від 08.08.2013р. № 22/17-2 про збільшення грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 52 192, 35грн.

Дане податкове повідомлення - рішення було направлено на адресу відповідача засобами поштового зв'язку, рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення та вручено йому 14.08.2013 року.

Однак, вищенаведене податкове повідомлення - рішення відповідачем не сплачено та не оскаржувалося ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Платіж 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» (Великоберезнянська селищна рада, Лютянська сільська рарада, Малоберезнянська сільська рада, Пастільська сільська рада, Чорноголівська сільська рада) виник в зв'язку з наступним.

19 лютого 2013р. за розглядом заяви Філії «Великоберезнянське лісове агропромислове господарство Державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» про розстрочення податкового боргу було винесено рішення № 11 від 19.02.2013р. про розстрочення податкового боргу, а саме по платежу 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» у розмірі 31 012, 63грн. в т.ч. пеня в сумі 1, 96 грн. та укладено договір від 19.02.2013 року № 11 про розстрочення податкового боргу, у відповідності до якого розстрочена сума податкового боргу у розмірі 31 012, 63 грн. сплачується відповідачем помісячно (березень - грудень 2013 року по 3 101, 26 грн.) та рішення № 12 від 19.02.2013 року про розстрочення грошового зобов'язання, а саме по платежу 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» у розмірі 101 011, 00 грн. та укладено договір від 19.02.2013 року № 12 про розстрочення грошового зобов'язання, у відповідності до якого розстрочена сума податкового зобов'язання у розмірі 101011,00грн. сплачується Відповідачем помісячно у розмірі 33 670, 33 грн.

В порушення вищенаведеного відповідачем не сплачено розстрочені податкові зобов'язання у відповідності до договорів: від 19.02.2013р. №11, від 19.02.2013р. № 12.

У зв'язку з несплатою розстрочених сум податкового боргу начальником Ужгородської ОДПІ прийнято рішення № 11 про скасування раніше прийнятого рішення від 19.02.2013 року № 11 про розстрочення (відстрочення) податкового боргу.

Вищезазначені суми податкового боргу були проведені по обліковим каркам Відповідача по платежу 13010200 «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення» (Великоберезнянська селищна рада, Лютянська сільська рарада, Малоберезнянська сільська рада, Пастільська сільська рада, Чорноголівська сільська рада).

Судом встановлено, що податок за «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Великоберезнянської селищної ради» виник в зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що працівниками Ужгородської ОДШ (Великоберезнянське відділення) було проведено камеральну перевірку податкової звітності зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів за звітній період з 20.11.2012 року по 21.10.2013 року, з 20.02.2013 року по 27.06.2013 року, з 20.02.2013 року по 27.06.2013 року.

Під час проведення перевірки встановлено порушення п. 57.1, ст.57 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, а саме: порушення термінів сплати визначеного грошового зобов'язання по збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 1869,00грн.

За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки від 10.10.2013р. № 227/15-03/26397414 та винесено податкове повідомлення - рішення від 17.10.2013 року № 0000781500 про визначення штрафної (фінансової) санкції зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 186, 90 грн.

Дане податкове повідомлення - рішення було вручено відповідачу особисто 17.10.2013 року, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

Вищенаведене податкове повідомлення - рішення відповідачем не сплачено та не оскаржувалось ним ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Матеріалами справи встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції:

- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за перше півріччя 2013р. №9047595631 від 05.08.2013р. у розмірі 2 657, 01 грн.

- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 3 квартали 2013р. №9068053030 від 25.10.2013р. у розмірі 5 583, 33грн.

В порушення вищенаведеного відповідачем не сплачено самостійно задекларовані суми збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до ст. 129 відповідачу було проведено нарахування пені у розмірі 896,87грн.

Матеріалами справи встановлено, що «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Лютянської сільської ради»виник в зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що працівниками Ужгородської ОДПІ (Великоберезнянське відділення) було проведено камеральну перевірку податкової звітності зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів за звітній період з 20.11.2012р. по 21.10.2013р., з 20.02.2013р. по 27.06.2013р., з 20.02.2013р. по 27.06.2013.

Під час проведення перевірки встановлено порушення п. 57.1, ст.57 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, а саме: порушення термінів сплати визначеного грошового зобов'язання по збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 220, 60грн.

За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки від 10.10.2013р. №227/15-03/26397414 та винесено податкове повідомлення рішення від 17.10.2013р. №0000791500 про визначення штрафної (фінансової) санкції зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 22,06грн.

Дане податкове повідомлення - рішення було вручено відповідачу особисто 17.10.2013р., про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

Вищенаведене податкове повідомлення - рішення не сплачено та не оскаржувалось відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Матеріалами справи встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за З квартали 2013р. №9065864947 від 18.10.2013р. у розмірі 43,50грн.

В порушення вищенаведеного платником не сплачено самостійно задекларовані суми збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до ст. 129 відповідачу було проведено нарахування пені у розмірі 102,01 грн.

Матеріалами справи встановлено, що «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Малоберезнянської сільської ради» виник в зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору » за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції:

- податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за І квартал 2013 р. №9047596964 від 30.04.2013р. у розмірі 4 061,50грн.;

- уточненого податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за ІІІ квартали 2013р. №13000003338 від 25.11.2013р. у розмірі 8 516, 23 грн.

В порушення вищенаведеного платником не сплачено самостійно задекларовані суми збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до ст. 129 Відповідачу було проведено нарахування пені у розмірі 1 012,48грн.

Матеріалами справи встановлено, що «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Розтоко-Пастільської сільської ради» виник в зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2013р. №9065864965 від 18.10.2013р. у розмірі 1378, 00 грн.;

В порушення вищенаведеного платником не сплачено самостійно задекларовану суму збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до ст. 129 Відповідачу було проведення нарахування пені у розмірі 251, 82грн.

Судом встановлено, що «Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Смереківської сільської ради» виник в зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2013р. №9065864922 від 18.10.2013р. у розмірі 1953,50грн.

В порушення вищенаведеного платником не сплачено самостійно задекларовану суму збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

«Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Тихівської сільської ради» виник в зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що працівниками Ужгородської ОДПІ (Великоберезнянське відділення) було проведено камеральну перевірку податкової звітності зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів за звітній період з 20.11.2012р. по 21.10.2013р., з 20.02.2013р. по 27.06.2013р., з 20,02.2013р. по 27.06.2013.

Матеріалами справи встановлено, що під час проведення перевірки позивачем встановлено порушення п. 57.1, ст.57 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями, а саме: порушення термінів сплати визначеного грошового зобов'язання по збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

За наслідками проведеної перевірки складено акт перевірки від 10.10.2013р. №227/15-03/26397414 та винесено податкове повідомлення -рішення від 17.10.2013р. №0000801500 про визначення штрафної (фінансової) санкції зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 20,40грн. та податкове повідомлення - рішення від 17.10.2013р. №0000811500 про визначення штрафної (фінансової) санкції зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 6,80грн.

Матеріалами справи встановлено, що дані податкові повідомлення - рішення були вручені відповідачу особисто 17.10.2013р., про що свідчить його підпис на корінці вищезазначених податкових повідомлень - рішень.

Вищенаведені податкові повідомлення - рішення не сплачені та не оскаржувалися відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Судом встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2013р. №9065864955 від 18.10.2013р. у розмірі 87,50грн.

В порушення вищенаведеного платником не сплачено самостійно задекларовану суму збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до ст. 129 Відповідачу було проведення нарахування пені у розмірі 0,13грн.

«Збір за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення Чорноголівської сільської ради».

У відповідності до ст. 129 Відповідачу було проведення нарахування пені у розмірі 215,60грн.

«Збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення» виник в зв'язку з наступним.

Матеріалами справи встановлено, що відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання зі збору за спеціальне використання лісових ресурсів шляхом подання до інспекції податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів за 2013р. №1300003337 від 25.10.2013р. у розмірі 5579,51грн.

В порушення вищенаведеного платником не сплачено самостійно задекларовану суму збору за спеціальне використання лісових ресурсів

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до ст. 129 відповідачу було проведено нарахування пені у розмірі 9, 66 грн.

У відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 14.1.162 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.

Відповідно до пп. 54.1. ст. 54 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-УІ, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, і встановлені цим Кодексом.

Згідно п 56.11 не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно і визначене платником податків.

Згідно п. 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Відповідно до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 даного Кодексу податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Судом встановлено, що відповідно до норм Податкового кодексу України податкову вимогу № 3 від 25.04.2013 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями надіслано на адресу відповідача та вручено йому - 25.04.2013, по що свідчить підпис на корінці податкової вимоги (а.с. 80).

Статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що одним із обов'язків платника податків є обов'язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п.95.1. ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п.95.3. ст.95 ПК України). Згідно п.95.4. ст.95 ПК України передбачає, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Згідно п.95.5. ст.95 ПК України вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою органу державної податкової служби до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним органом державної податкової служби.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 70, 71, 86, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Ужгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Закарпатській області до державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства «Закарпатське обласне управління лісогосподарських агропромислових господарств» (88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Гагаріна, буд. 42, кв. 1, код ЄДРПОУ 32434750) податковий борг в сумі 217 099 (двісті сімнадцять тисяч дев'яносто дев'ять) гривень 39 (тридцять дев'ять) копійок на користь Державного (місцевого) бюджету України за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

СуддяД.В. Іванчулинець