ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
04 березня 2014 року
Справа № 318/264/14-а
провадження №ЗП/808/5/14
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Матяш О.В., розглянувши адміністративний позов приватного підприємства «Агропромислова фірма Алекс» до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Запорізькій області про визнання протиправними дій та постанов, скасування постанов,
ВСТАНОВИВ:
17.01.2014 позивач звернувся до суду із вказаним позовом. Ухвалою Кам’янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області від 12.02.2014 дану справу передано за підсудністю на розгляд Запорізькому окружному адміністративному суду.
Відповідно до ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 цього Кодексу, яка встановлює обов’язкові вимоги до позовної заяви. Відповідно до п. 4 частини 1 останньої, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Дана позовна заява не містить повного викладу фактичних обставин, нормативного обґрунтування позовних вимог. Крім того, в позові не зазначено, яку саме дію відповідача необхідно визнати протиправною, як і не зазначено, в чому полягає протиправність такої конкретної дії.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви надано документ про сплату судового збору – квитанцію № N11PA42180 від 27.01.2014 на суму 73,08 гривень, проте розмір сплаченого судового збору є недостатнім з огляду на таке. Згідно із ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011, «судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі». Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 зазначеного Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору встановлюються у такому розмірі: 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Таким чином, максимальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру дорівнює 4872 гривням (1218*4=4872).
Згідно з ч. 3 даної статті, «під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги».
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав. Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою. Тому адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо скасування податкових повідомлень-рішень, рішень про накладення штрафу, тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача – суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
Позивач просить визнати протиправною та скасувати постанови про стягнення з боржника виконавчого збору у розмірі 360 497,87 гривень, тобто 2 відсотки від зазначеної суми складають 7 209,96 гривень, що є більшим ніж максимальна ставка судового збору за подання позову майнового характеру - 4 872 гривні.
У зв’язку з цим позивачу необхідно доплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору у розмірі 414,12 гривень за подачу вказаного позову майнового характеру (487,2-73,08=414,12).
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовну заяву необхідно залишити без руху.
Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
позовну заяву ПП «Агропромислова фірма Алекс» до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ГУЮ в Запорізькій області про визнання протиправними дій та постанов, скасування постанов - залишити без руху, надавши позивачу термін до 20 березня 2014 року (з урахуванням строку на пересилання поштою) для усунення недоліків заяви.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання позову з викладом фактичних обставин та нормативного обґрунтування, уточнених позовних вимог; документу про сплату судового збору у розмірі 414,12 гривень на р/р 31215206784006, отримувач коштів: державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача – ГУДКС України у Запорізькій області, код бюджетної класифікації 22030001.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і повернута позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у п’ятиденний строк з дня отримання ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, що її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Матяш