Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2014 року Справа №П/811/442/14
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку письмового провадження в м. Кіровограді адміністративну справу
за позовом: Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області
до відповідача: Районного територіального медичного об'єднання «Новомиргородське»
про зобов'язання вчинити певні дії.
Державна фінансова інспекція в Кіровоградській області звернулася з позовом, в подальшому уточненим, до Районного територіального медичного об'єднання «Новомиргородське» про зобов'язання відповідача виконати п.2 листа-вимоги Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області від 22.03.2013 р. №06-14/388 в сумі 4 000,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ревізією фінансово-господарської діяльності РТМО «Новомиргородське» встановлено, що в порушення п.16 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» без відповідного рішення сесії районної ради за рішенням комісії по відбору претендентів на призначення стипендій за районною програмою «Лікар», начальником РТМО «Новомиргородське» Пойдою С.М. укладено договори із студентами Одеського Національного медичного університету ОСОБА_2 та ОСОБА_3, однією з умов яких, є виплати студентам стипендії щомісячно по 500 грн. кожному, у наслідок чого в період з березня по грудень 2012 року за рахунок витрат з КФК 250404 «Інші видатки» виплачено стипендії ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у загальному розмірі 10 000,00 грн.
У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, представник відповідача позовні вимоги визнав у повному обсязі. При цьому представником позивача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, яке письмово погоджене представником відповідача (а.с.58).
На підставі усної ухвали прийнятої 26.02.2014 р. та занесеної до журналу судового засідання, подальший розгляд справи проведено в порядку письмового провадження у відповідності до ч.4 ст.122 КАС України (а.с.59).
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
Районне територіальне медичне об'єднання «Новомиргородське» є державною організацією (установою, закладом) підпорядкованою голові Новомиргородської РДА та управлінню охорони здоров'я Кіровоградської ОДА.
У період з 27.12.2012 р. по 26.02.2013 р. посадовими особами Новоукраїнської міжрайонної державної фінансової інспекції відповідно до п.7.3.2.2 Плану роботи Новоукраїнської міжрайонної державної фінансової інспекції на ІV квартал 2012 року на підставі направлень №271 від 27.12.2012 р., №272 від 29.12.2012 р., №22. №23 від 11.02.2013 р. проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності фінансово-господарської діяльності районного територіального медичного об'єднання «Новомиргородське» за 2010, 2011 рік та завершальний звітний період 2012 року, за результатами якої складено акт №06-10/20 від 05.03.2013 р., яким, зокрема, встановлено, що в порушення вимог п.16 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.2.5 Положення про районні стипендії, без відповідного рішення сесії районної ради, за рішенням комісії по відбору претендентів на призначення стипендій за районною програмою «Лікар» у період з березня по грудень 2012 року за рахунок витрат КФК 250404 «Інші видатки» безпідставно виплачено стипендії ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в загальному розмірі 10 000,00 грн. (а.с.5-12).
На підставі акта ревізії №06-10/20 від 05.03.2013 р. Новоукраїнською міжрайонною державною фінансовою інспекцією позивачу надіслано листа-вимогу від 22.03.2013 р. №06-14/388 «Про усунення виявлених порушень та недоліків», пунктом 2 якого вжити заходи щодо добровільного повернення коштів в сумі 10 000,00 грн. з осіб, які їх отримали безпідставно; провести претензійно-позовну роботу з одержувачами стипендії щодо повернення коштів; в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайво виплачених коштах у сумі 10 000,00 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому ст. ст.133-136 КЗпП України (а.с.13-17).
Зазначену лист-вимогу відповідачем у судовому порядку не оскаржено.
Водночас, як встановлено судом, на виконання листа-вимоги від 22.03.2013 р. №06-14/388 РТМО «Новомиргородське» листами від 12.04.2013 р. №980-11, від 13.05.2013 р. №1154-11, від 12.06.2013 р. №1417-11, від 15.07.2013 р. №1748-11, від 09.08.2013 р. №1892-11, від 11.09.2013 р. №2086-11, від 22.11.2013 р. №2628-11, від 18.12.2013 р. №2748-11 повідомлено Новоукраїнську МДФІ про відшкодування стипендій у сумі 6 000,00 грн. (а.с.40-44), натомість вимоги в частині повернення 4 000,00 грн. відповідачем не виконано.
Згідно з ч.1 ст.1 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. №2939-ХІІ (далі за текстом - Закон), здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю).
У відповідності до ч.1, 2 ст.2 Закону головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
На підставі ч.3 ст.2 Закону порядок проведення органом державного фінансового контролю державного фінансового аудиту, інспектування та перевірок державних закупівель установлюється Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п.35 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. №550 (далі за текстом - Порядок), результати ревізії оформляються актом, який складається на паперовому носії державною мовою і повинен мати наскрізну нумерацію сторінок.
Згідно з п.46 Порядку, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний контролюючий орган з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.
У відповідності до ч.2 ст.15 Закону законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Відповідно до п.10 ст.10 Закону органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
На підставі викладеного, враховуючи визнання відповідачем позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст.86, 94, 159- 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Зобов'язати Районне територіальне медичне об'єднання «Новомиргородське». код ЄДРПОУ 37324478 (26000, м. Новомиргород Кіровоградської області, вул. Леніна, 92) виконати пункт 2 листа-вимоги Новоукраїнської міжрайонної державної фінансової інспекції від 22 березня 2013 року №06-14/388 в частині коштів у розмірі 4 000,00 грн. (чотири тисячі грн. 00 коп.).
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. Момонт