Постанова № 3740679, 14.05.2009, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.05.2009
Номер справи
2а-7406/08/1370
Номер документу
3740679
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

  

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №2а-7406/08/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

14 травня 2009 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої-судді Костіва М.В.

при секретарі судового засідання   Жарській І.М.

з участю представників:

від позивача:  не з'явилися;

від відповідача:  з'явилися;

від прокуратури м. Червонограда: з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та її структурного підрозділу в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області, в  інтересах якої звернулась прокуратура м. Червонограда до ТзОВ «Вітан-транс» про стягнення фінансових санкцій,  

встановив:

Прокурор м. Червонограда звернувся із позовом в інтересах держави в особі головної державної інспекції на автомобільному транспорті та його структурного підрозділу - територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Львівській області до ТзОВ «Вітан-транс» про стягнення 1700 грн.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 17.11.2008 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.

У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.

В позовній заяві позивач стверджує, зокрема, що 06.08.2008 р. територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Львівській області було винесено щодо відповідача постанову про застосування фінансових санкцій №029716, якою накладено на відповідача штрафні санкції в сумі 1700 грн. на підставі абз. 3 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт”. Згідно із п. 28 Порядку здійснення контролю на автомобільному транспорті, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання не пізніше 15 днів після отримання копії постанови про застосування санкцій. Однак відповідач свого обов'язку не виконав, санкції не сплатив. Просять позов задовольнити.

Позивач в судове засідання уповноваженого представника не направив, вимог ухвал суду не виконав.

Відповідач в судове засідання уповноваженого представника не направив, вимог ухвал суду не виконав, позовних вимог по суті не оспорив.

Прокурор участі в судовому засіданні не прийняв.

Розглянувши подані докази в їх сукупності, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.07.2008 р. позивачем було складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом. Зазначеним актом було встановлено, що під час перевірки автомобіля МБ, номерний знак НОМЕР_1, що належить відповідачу, у водія ОСОБА_1було виявлено відсутність дорожнього листа. Належних доказів зворотного суду не надано.

Постановою про застування фінансових санкцій від 06.08.2008 р. №029716 до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн.

Згідно із ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” встановлено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому, порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 р. “Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Відповідно до п. п. 26 - 28 вказаного Порядку про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Відповідно до п. 29 Порядку копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.

Відповідно до п. 28 Порядку, фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. При цьому, у разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.

З матеріалів справи вбачається, що незважаючи на те, що постанова про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалась, зауваження щодо порядку та підстав застосування санкцій не заявлялись, у встановлений строк сума штрафу сплачена не була.

Враховуючи наведене, позов підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 2, 11, 69-71, 86, 161-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

1.  Позов задовольнити.  

2. Стягнути з ТзОВ «Вітан-транс»   (Львівська область, м. Червоноград, вул. Промислова, 12) до обласного державного бюджету (ЗКПО 22406168, банк одержувача УДК у Львівській області МФО 825014 р/р 31117106700005, код платежу 21081100) 1 700 грн. фінансових санкцій.

 Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Костів М.В.

Повний текст постанови виготовлено 19.05.2009 року.