ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"10" лютого 2014 р.Справа № 924/704/13
за позовом прокурора Волочиського району Хмельницької області в інтересах держави в особі Порохнянської сільської ради Волочиського району Хмельницької області, с. Порохня Волочиського району Хмельницької області
до відкритого акціонерного товариства „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство", смт. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області
про внесення змін до договору
Суддя Смаровоз М.В.
Представники:
позивача: Дрозд О.М. - сільський голова;
відповідача: не з'явився;
прокуратури: Симчак О.В.
В судовому засіданні 10.02.2014р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення у справі.
Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з позовом, в якому просив суд внести зміни до договору оренди земельної ділянки від 30.05.2008р., укладеного між Порохнянською сільською радою та ВАТ „Хмельницькрибгосп", зареєстрованого 30.05.2008р. за №040875000004, виклавши його в наступній редакції: п. 5 договору викласти у наступній редакції: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 811774 грн. (вісімсот одинадцять тисяч сімсот сімдесят чотири гривні)"; п. 9 договору викласти у наступній редакції: „Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов вказаних в п. 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради"; п. 10 договору викласти у наступній редакції: „Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 6 тис. 88 грн. 31 коп. (шість тисяч вісімдесят вісім гривень тридцять одну копійку)"; п. 16 договору викласти у наступній редакції: „Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 Для рибогосподарських потреб".
20.01.2014р. представниками прокуратури та позивача подано заяву, яку прийнято судом, в якій просять внести зміни до пунктів 5, 9, 10 та 16 договору оренди землі, укладеного між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області та відкритим акціонерним товариством „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 30.05.2008р. за № 040875000004), виклавши їх у наступній редакції:
- п. 5 договору: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 811774 грн. (вісімсот одинадцять тисяч сімсот сімдесят чотири гривні)";
- п. 9 договору: „Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов, вказаних у п. 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради";
- п. 10 договору: „Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 24 тис. 353 грн. 22 коп. (двадцять чотири тисячі триста п'ятдесят три гривні двадцять дві копійки)";
- п. 16 договору: „Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 „Для рибогосподарських потреб".
В обґрунтування позовних вимог представники прокуратури та позивачів посилаються, зокрема, на те, що 30.05.2008р. між Порохнянською сільською радою та ВАТ „Хмельницькрибгосп" укладено договір оренди земельної ділянки водного фонду загальною площею 6,98 га, яка знаходиться на території Порохнянської сільської ради в межах населеного пункту с. Порохня Волочиського району для рибогосподарських потреб строком на 49 років. Вказану земельну ділянку передано в користування на умовах оренди ВАТ „Хмельницькрибгосп", що підтверджується актом про передачу та прийом земельної ділянки від 30.05.2008р. Також, зазначено, що відповідно до п.9, 10 договору орендна плата встановлена в розмірі трикратного розміру земельного податку в рік та вноситься виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 4083,3 грн. Відповідно до ст. 288.5 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (ст. 274.1 Податкового кодексу України). У ст. 276.4. Податкового кодексу України зазначено, що податок на земельні ділянки (у межах населених пунктів), а також водойми, надані для виробництва рибної продукції та земельні ділянки, на яких розташовані аеродроми, справляється у розмір 25 відсотків податку. Крім того, вказано, що відповідно до пункту 13 договору розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; зміни умов господарювання, передбачених договором; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом. Нормативна грошова оцінка вказаної вище земельної ділянки водного фонду згідно витягу відділу Держземагенства у Волочиському районі від 07.03.2013р. №07-240/13 становить 811774 грн. Відповідно до рішення сесії Порохнянської сільської ради від 06.03.2013р. № 1 встановлений новий мінімальний розмір орендної плати за земельну ділянку водного фонду в межах с. Порохня ВАТ „Хмельницькрибгосп". Так, відповідно до вказаного рішення ставка орендної плати за цільовим призначенням для рибогосподарських потреб становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а саме 3% х 811774 = 24353,22 грн. (в рік): 12(місяців)= 2029,44 грн. (щомісячно). Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України, орендна плата повинна становити не менше трикратного розміру земельного податку та не більше 12% нормативної грошової оцінки. Станом на момент укладення вказаного вище договору, нормативна грошова оцінка за земельні ділянки не проведена, а оренда землі розрахована за 1 га ріллі по області. Оскільки, в додатковій угоді до вказаного вище договору оренди землі від 11.03.2013р. помилково вказано ставку земельного податку 0,25, тому Порохнянська сільська рада повторно звернулась до ВАТ „Хмельницькрибгосп" рішенням сесії від 06.03.2013р. № 1 з пропозицією привести договір оренди землі у відповідність до вимог нових ставок орендної плати та врегулювати вказане питання у добровільному порядку (додаткова угода від 11.03.2013р., розрахунок розміру орендної плати на 01.01.2013р.).
Враховуючи вищевикладене, посилаючись на ст.ст. 632, 651 ЦК України, ст.188 ГК України, ст.ст. 280, 288, 289 Податкового кодексу України, ст.ст.1, 13, 14, 21, 30 Закону України „Про оренду землі", представники прокуратури та позивача просять позов задовольнити.
Представник відповідача у своєму запереченні від 10.07.2013р. проти позову заперечував, зокрема, вказуючи на те, що відповідно до ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована особа має право передати спір на вирішення суду. Також зазначено, що ст. 30 Закону України „Про оренду землі", прямо вказує, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Статутом ВАТ „Хмельницькрибгосп" - підпункт 8.4.1 визначено, що керівництво поточною діяльністю товариства здійснюється одноособовим виконавчим органом -директором. Пунктом 8.4 статуту передбачено, що директор самостійно від імені товариства укладає цивільно - правові угоди та договори на суму, що не перевищує 25% від залишкової вартості основних фондів, а також здійснює розпорядженням майном товариства, залишкова вартість якого не перевищує 5% залишкової вартості основних фондів. Крім того, відзначено, що відповідно до ч.1 ст. 70 Закону України „Про акціонерні товариства", рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна або послуг, що є його предметом, становить від 10 до 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності акціонерного товариства, приймається наглядовою радою. В разі перевищення 25 відсотків - загальними зборами акціонерів (п. 22 ст. 33 Закону України „Про акціонерні товариства"). Разом з тим, в додаткових угодах, нормативно-грошова оцінка земельної ділянки становить 811774 грн.
Однак, представником відповідача зазначено, що вартість активів за даними останньої річної фінансової звітності ВАТ „Хмельницькрибгосп" станом на 31.12.2012 р. становить 329000 грн. Тому, представник відповідача вважає, що директор ВАТ „Хмельницькрибгосп" не має повноважень на вчинення значних правочинів - в тому числі, укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 30.05.2008 р., зареєстрованого за № 040875000004.
Враховуючи вищевикладене, представник відповідача просить відмовити в позові.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено таке.
Між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області (орендодавцем) та відкритим акціонерним товариством „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (орендарем) укладено договір оренди землі від 30.05.2008р., відповідно до якого орендодавець своїм рішенням № 66 від 23.04.2008р. надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку водного фонду для рибогосподарських потреб (п. 1 договору).
Згідно з п. 2 договору, в оренду передається земельна ділянка водного фонду, загальною площею 6,98 га, яка знаходиться на території Порохнянської сільської ради в межах населеного пункту с. Порохня.
Договір укладено на 49 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право на поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір пролвжити його дію (п. 8 договору).
У пункті 9 договору сторонами погоджено орендну плату встановити в розмірі трикратного розміру земельного податку в рік (розмір орендної плати переглядається раз у три роки). Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської селищної ради.
Відповідно до п. 10 договору обчислення розміру орендної плати за землю здійснено з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 4083,3 грн.
Згідно з п. 12 договору, передача продукції та надання послуг в рахунок орендної плати оформляється відповідними актами.
Як передбачено п. 13 договору, розмір орендної плати переглядається щорічно, зокрема, у разі: зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; в інших випадках, передбачених законом.
Земельна ділянка відноситься до земель водного фонду. Цільове призначення земельної ділянки - землі водогосподарських підприємств (п.п. 15, 16 договору).
Відповідно до п. 28 договору передбачено, що орендодавець має право, зокрема: вимагати від орендаря збільшення розміру орендної плати у разі збільшення, відповідно до законодавства України, розмірів земельного податку та з інших мотивів.
В свою чергу, орендодавець зобов'язаний, зокрема: інформувати орендаря про зміни в орендній платі (п. 29 договору).
Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо умов договору спір розв'язується у судовому порядку (п. 36 договору).
Договір оренди скріплений печатками, підписами обох сторін та зареєстрований у Волочиському районному відділі ХРФ ДП „ЦДЗК" 30.05.2008р. за № 040875000004.
У розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (станом на 01.01.2008р.) визначено, що на площу 69800 кв.м. нормативна грошова оцінка 1 кв.м. (земель водного фонду) становить 65,10 грн.; розмір земельного податку 1361,10 грн.; розмір орендної плати 4083,3 грн.
23.04.2008р. Порохнянською срадою прийнято рішення 16 сесії V скликання № 66 „Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право користування земельними ділянками водного фонду ВАТ „Хмельницькрибгосп".
30.05.2008р. представником землевласника та землекористувача складено та підписано акт, відповідно до якого сільським головою Порохнянської сільської ради Вітка П.М. передано ВАТ „Хмельницькрибгосп" земельну ділянку, яка розташована на території Порохнянської сільської ради, в межах населеного пункту с. Порохня, в користування на умовах оренди для рибогосподарських потреб.
Рішенням двадцять сьомої сесії Порохнянської сільської ради (6 скликання) №1 від 06.03.2013р. вирішено: внести зміни до договорів оренди земельних ділянок водного фонду по Порохнянській сільській раді, укладених з ВАТ „Хмельницькрибгосп" від 30.05.2008р., зокрема, за №040875000004 площею 6,98 га; орендну плату встановити в розмірі 3% від вартості нормативної грошової оцінки земель водного фонду в межах населеного пункту с. Порохня; рекомендувати ВАТ „Хмельницькрибгосп" звернутися у відділ Держземагенства про надання довідки про нормативну грошову оцінку земельних ділянок водного фонду, наданих в оренду, підписати додаткову угоду та зареєструвати її у відділі державної реєстрації.
04.04.2013р. ВАТ „Хмельницькрибгосп" надіслано лист №87/13, адресований Порохнянській сільській раді, в якому, зокрема, повідомлено про отримання 25.03.2013р. додаткової угоди до договору оренди та з приводу цього зазначено, що питання про вчинення в.о. директора ВАТ „Хмельницькрибгосп" значних правочинів - укладення додаткової угоди до договору оренди землі буде винесено на розгляд найближчих загальних зборів акціонерів товариства, про результати проведення яких Порохнянська сільська рада буде проінформована додатково.
22.12.2009р. Порохнянською сільською радою прийнято рішення 26 сесії 5 скликання № 201, яким вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с. Порохня Порохнянської сільської ради, розроблену ПП „Промінь". Згідно з витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки ВАТ „Хмельницькрибгосп" від 07.03.2013р. №07-240/13, наданого відділом Держземагентства у Волочиському районі, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, яка розташована на території Порохнянської сільської ради, в межах населеного пункту с. Порохня, площею 69800 кв.м. становить 811774 грн.
Згідно з розрахунком розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (станом на 01.01.2013р.), наданим Порохнянською сільською радою, категорія земель-землі водного фонду, площа - 69800, нормативна грошова оцінка земельної ділянки - 811774 грн., коефіцієнт індексації - 3%, відсоток нормативної грошової оцінки - 1, розмір орендної плати 24353,22 грн.
Також, представником Порохнянської сільської ради надано проект додаткової угоди до договору оренди землі від 11.03.2013р., відповідно до п. 1 якої орендодавець своїм рішенням сесії №1 від 06.03.2013р. за взаємною згодою вносить зміни до основного договору оренди, реєстраційний № 040875000004 від 30.05.2008р., на земельну ділянку площею 69800 кв.м, розміщену в межах населеного пункту с. Порохня на території Порохнянської сільської ради Волочиського району Хмельницької області, наданої в користування на умовах оренди ВАТ „Хмельницькрибгосп" для рибогосподарських потреб.
Згідно з п. 5 проекту додаткової угоди нормативна грошова оцінка земельної ділянки 811774 грн.
Як передбачено п. 9 проекту додаткової угоди, орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік.
Відповідно до п. 10 проекту додаткової угоди обчислення розміру орендної плати за землю здійснено відповідно до розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна суму орендної плати в рік складає 24353,22 грн. В послідуючому орендну плату за землю переглядати щорічно, або при настанні умов, вказаних в п. 13 основного договору.
Згідно з п. 16 проекту додаткової угоди цільове призначення земельної ділянки згідно з КЦПЗ - код 10.07.
В матеріалах справи також наявні довідка № 11 від 08.01.2014р., копія статуту ВАТ „Хмельницькрибгосп" тощо.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом береться до уваги наступне.
Згідно зі ст. 21 Закону України „Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди, крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Як передбачено ст. 23 Закону України „Про оренду землі", орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін. Відповідно до ст. 30 Закону України „Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Також, відповідно до ч.1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Частинами першою, другою ст. 632 Цивільного кодексу України передбачено застосування у встановлених законом випадках цін (тарифів, ставок тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування. При цьому, зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом.
Податковим кодексом України, зокрема п. 288.5 ст. 288, встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. При цьому статтею 274.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.
Отже, встановлення ст. 288 ПК України граничних розмірів річної орендної плати за земельну ділянку є підставою для приведення положень спірного договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог закону в частині визначення розміру орендної плати. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 Господарського кодексу України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору за наявності спору. З огляду на що, як зазначено у постанові Вищого господарського суду України в даній справі від 07.11.2013р., внесення у судовому порядку змін до спірного договору оренди земельної ділянки в частині орендної плати не може ставитись у залежність від вирішення цього питання загальними зборами ВАТ "Хмельницькрибгосп", як помилково вказує відповідач у своєму запереченні від 10.07.2013р.
Також, судом відзначається, що частиною першою ст. 13 Конституції України встановлено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Пунктом "а" частини першої ст. 12 Земельного кодексу України передбачено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад.
Як визначено частиною першою ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки. При цьому, пункт 34 частини першої ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає, що питання регулювання земельних відносин (у тому числі надання земельних ділянок) вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.
Зі змісту вищезазначених норм законодавства випливає, що питання оренди земельних ділянок вирішуються сільською, селищною, міською радою на пленарних засіданнях шляхом прийняття відповідних рішень.
Як передбачено частиною першою ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. При цьому, згідно з частиною першої ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
З метою приведення укладеного договору земельної ділянки у відповідність до вимог Податкового кодексу України, враховуючи зміни розміру земельного податку для відповідної земельної ділянки, у зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки, Порохнянською сільською радою було прийнято рішення про встановлення орендної плати за земельну ділянку водного фонду відповідачу в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та вирішено внести зміни в договір оренди. При цьому, згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки ВАТ „Хмельницькрибгосп", наданого відділом Держземагентства у Волочиському районі, грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 811774,00 грн. Використання зазначеної оцінки передбачено ст. 289.1 Податкового кодексу України, згідно з якою для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Крім того, враховуючи зміст постанови Вищого господарського суду України в даній справі від 07.11.2013р., судом звертається увага на той факт, що 22.12.2009р. Порохнянською сільською радою прийнято рішення 26 сесії 5 скликання № 201, яким вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель с. Порохня Порохнянської сільської ради. Також враховується факт подання позивачем розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності станом на 01.01.2013р.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладені приписи та встановлені судом факти, суд вважає, що позивач вправі був вимагати від орендаря приведення договору оренди земельної ділянки у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами договору вимог законодавства, обов'язкового для позивача і відповідача.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи та підлягають задоволенню зі стягненням згідно зі ст. 49 ГПК України з відповідача в доход Державного бюджету України судового збору в розмірі 1147 грн.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 45, 12, 13, 33, 43, 49, 82-85, 115, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Внести зміни до пунктів 5, 9, 10 та 16 договору оренди землі, укладеного між Порохнянською сільською радою Волочиського району Хмельницької області та відкритим акціонерним товариством „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (зареєстрованого у Волочиському районному відділі Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 30.05.2008р. за № 040875000004), виклавши їх у наступній редакції:
- п. 5 договору: „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 811774 грн. (вісімсот одинадцять тисяч сімсот сімдесят чотири гривні)";
- п. 9 договору: „Орендну плату встановити в розмірі 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік, переглядати орендну плату за землю водного фонду щорічно, або при настанні умов, вказаних у п. 13 основного договору. Орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету Порохнянської сільської ради";
- п. 10 договору: „Обчислення розміру орендної плати за землю здійснено згідно розрахунку з урахуванням індексів інфляції. Загальна сума орендної плати за рік становить 24 тис. 353 грн. 22 коп. (двадцять чотири тисячі триста п'ятдесят три гривні двадцять дві копійки)";
- п. 16 договору: „Цільове призначення земельної ділянки згідно КЦПЗ - код 10.07 „Для рибогосподарських потреб".
Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство" (смт. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області, вул. Чкалова, буд. 58, ідентифікаційний код 00476808) в доход Державного бюджету України (код класифікації доходів 22030001, отримувач коштів - УДКСУ у м. Хмельницькому, рахунок отримувача № 31218206783002, код ЄДРПОУ отримувача 38045529, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО 815013) судовий збір в розмірі 1147 грн.
Видати наказ, який надіслати до ДПІ.
Повний текст рішення складено 17.02.2014р.
Суддя М.В. Смаровоз
Віддрук. 2 прим.: 1 - до справи; 2 - відповідачу (31530, Хмельницька область, Летичівський район, смт. Меджибіж, вул. Чкалова, 58).