ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2014 р. Справа № 821/4836/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Варняка С.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Скадовської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області (Каланчацьке відділення) до державного підприємства "Скадовський морський торговельний порт" про стягнення податкового боргу по земельному податку,
встановив:
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ДП «Скадовський морський торговельний порт» є власником земельної ділянки згідно державного акту на право користування земельною ділянкою від 1983 року, по якій подано податкову декларацію на 2013 рік.
Податкова декларація з плати за землю на 2013 рік з річною сплатою в сумі 54170 грн., та щомісячною - 4514,23 грн. подана до інспекції платником 19.02.2013 року.
Поданою декларацією платник податків самостійно визначив податкові зобов'язання по земельному податку на 2013 рік, але не сплатив їх, а саме: за вересень 2013 року 4514 грн.23 коп. за жовтень 2013 року 4514 грн.23 коп. Таким чином, станом на 25 грудня 2013 р. податковий борг у відповідача перед місцевим бюджетом по земельному податку склав основної недоїмки 9028 грн. 46 коп.
Просить стягнути з державного підприємство "Скадовський морський торговельний порт" з заборгованість по земельному податку в сумі 9028 грн. 46 коп.
Представник позивача розгляд справи просив проводити в порядку письмового провадження.
Від відповідача надійшла заява про перенесення розгляду справи на іншу дату у зв'язку з знаходженням спеціалістів підприємства у відпустках без збереження заробітної плати.
Суд вважає за необхідне зазначити наступне, на підтвердження заяви відповідачем не надано до суду доказів, які б свідчили про відсутність можливості прибути представнику відповідача в судове засідання. Крім того, ст. 122 КАС України передбачає обмежені строки розгляду адміністративної справи. Провадження по даній адміністративній справі було відкрито судом 30 грудня 2013 року. Ухвалу про відкриття провадження відповідачем отримано 10 січня 2014 року. Однак, протягом двох місяців відповідачем не надано до суду заперечень на адміністративний позов. Враховуючи все вищевикладене, суд вважає за необхідне розглянути адміністративну справу за відсутності представника відповідача.
Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
Державне підприємство «Скадовський морський торговельний порт» є юридичною особою і зареєстроване 26.09.1995 року. Статут підприємства зареєстровано 19.05.2008 року № 572.
ДП "Скадовський морський торговельний порт" взятий на облік у Каланчацькому відділені Скадовської ОДПІ з 2013 року.
ДП «Скадовський морський торговельний порт» є власником земельної ділянки згідно Державного акту на право користування земельною ділянкою від 1983 року, по якій подано податкову декларацію на 2013 рік.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі сплачують земельний податок. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні (ст. 5 Закону України "Про плату за землю").
Згідно до ст. 15 Закону України "Про плату за землю" власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Положеннями частини першої статті 14 Закону України "Про плату за землю" визначено, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Згідно статті 27 Закону України "Про плату за землю" №2535-ХІІ від 03.07.1992 року контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Статтями 269, 270 ПК України передбачено, що платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. Об'єктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
У відповідності до п. 286.2 ст.286 ПК України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з п.п. 20.1.29 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), за наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів
Відповідно до п.п.20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Статтею 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як вбачається із ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з державного підприємства «Скадовський морський торговельний порт» (код ЄДРПОУ 01125703) заборгованість по земельному податку в сумі 9028 (дев'ять тисяч двадцять вісім) грн. 46 коп. код платежу 13050100, бюджетний рахунок 33217811700197, банк одержувача ГУ ДКСУ в Херсонській області, МФО 852010, код банка одержувача - 37686257, одержувача - Місцевий бюджет Хорлівської сільської ради.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 8.2.3