Справа № 570/633/14-п
Номер провадження 3/570/228/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2014 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., при секретарі Беднарчук Г.П., з участю прокурорів Синюка А., Бикова Д., розглянувши матеріали, які надійшли від УСБУ України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), мешканця АДРЕСА_1, голова Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області,
за ст.172-7Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, обіймаючи посаду сільського голови Олександрійської сільської ради Рівненського району (4 категорія 7 ранг), будучи відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив встановлену Законом вимогу щодо необхідності урегулювання конфлікту інтересів. Встановлено що, використовуючи надані Законом України "Про місцеве самоврядування" повноваження, ОСОБА_1 здійснював організацію підготовки пленарного засідання, доповідав порядок денний, головував на пленарному засіданні, пропонував депутатам сільської ради проголосувати за відповідний проект та підписав прийняте радою рішення, на підставі якого його рідному братові ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства в с. Олександрія Рівненського району Рівненської області за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (угіддя-рілля) Олександрійської сільської ради Рівненського району. Зокрема, ОСОБА_1. здійснював організацію підготовки двадцять дев'ятої сесії Олександрійської сільської ради шостого скликання та питань, що виносились на розгляд сесії ради, яка відбулась 30 серпня 2013 року. Головуючи на вказаному пленарному засіданні, ОСОБА_1 доповів порядок денний, до якого було включене питання "Про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою". В ході розгляду даного питання на сесії, ОСОБА_1 запропонував депутатам прийняти проект рішення, виніс його на голосування та особисто проголосував за прийняття рішення №697 від 30 серпня 2013 року "Про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою". В подальшому ОСОБА_1 підписав прийняте Олександрійською сільською радою Рівненського району Рівненської області рішення, згідно якого громадянину ОСОБА_2 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства в с. Олександрія Рівненського району Рівненської області за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення (угіддя-рілля) Олександрійської сільської ради Рівненського району. Згідно даних відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Рівненського районного управління юстиції, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є близькими родичами (рідними братами), коло яких визначене п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Таким чином, в ОСОБА_1 при включенні в порядок денний та голосуванні питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства в с. Олександрія для рідного брата ОСОБА_2, виникла суперечність між особистими майновими інтересами близької йому особи та його службовими повноваженнями, наявність якої могла вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення ОСОБА_1 дій під час виконання наданих йому службових повноважень. Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» конфлікт інтересів - це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень. При цьому, п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлено вимогу для посадових осіб місцевого самоврядування щодо невідкладного повідомлення безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів. Вказану норму деталізовано ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», якою передбачено обов'язок сільського голови у разі виникнення конфлікту інтересів негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів. Незважаючи на це, ОСОБА_1, будучи належним чином ознайомленим із вимогами вказаних нормативно-правових актів, ні усно, ні письмово не повідомив Олександрійську сільську раду про наявність конфлікту інтересів, який виник у нього при включенні в порядок денний та голосуванні питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,25 га для ведення особистого селянського господарства в с. Олександрія Рівненського району Рівненської області для рідного брата ОСОБА_2. Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями порушив вимогу щодо необхідності урегулювання конфлікту інтересів, передбачену п. 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», зокрема, не повідомив Олександрійську сільську раду Рівненського району про його наявність, та вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При розгляді справи ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що всі депутати сільської ради знали про те, що ОСОБА_2 є його братом. Крім того, дана земельна ділянка надавалася дружині ОСОБА_2, і сім'я вирішила розділити цю земельну ділянку між подружжям. За таких обставин вважає, що в даний ситуації відсутній конфлікт інтересів, а тому справа підлягає до закриття. Також зазначає, що відповідальним працівником УСБУ в Рівненській області при відібранні пояснень у свідків були допущені порушення щодо оформлення таких пояснень. За таких умов просить ці пояснення не брати до уваги.
Заслухавши пояснення учасників процесу та дослідивши матеріали справи вважаю, що в діянні ОСОБА_1 наявний склад правопорушення, передбачений ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, свідки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 дали показання про те, що на сесії сільської ради ОСОБА_1 не повідомляв депутатів про те, що ОСОБА_2 є його рідним братом. Але ця обставина є відомою. Свідки вказують, що всім відомо родинні відносини ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Свідок ОСОБА_5 вважає, що в даній ситуації відсутній конфлікт інтересів.
В матеріалах справи наявні пояснення депутатів Олександрійської сільської ради Рівненського району Рівненської області ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, згідно до яких ОСОБА_1 не повідомляв сільську раду (ні письмово, ні усно) про наявність у нього конфлікту інтересів.
Отже, при розгляді справи знайшло своє підтвердження наявність у діянні ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який характеризується позитивно, до адмінвідповідальності притягується вперше.
Керуючись ст. 172-7, ст.ст.283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 204 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 31217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.