Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 лютого 2014 р. Справа №818/376/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.,
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №818/376/14
за позовом Шосткинського міськрайонного центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Шосткинський міськрайонний центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Шосткинський МЦЗ) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_1), в якому просить суд:
- стягнути з відповідача на користь позивача незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1009 грн. 05 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 13.11.2012 року ОСОБА_1 звернувся до Шосткинського міськрайонного центру зайнятості, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка за НОМЕР_2 і особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних.
З 20.11.2012 року відповідачу в центрі зайнятості надано статус безробітного та розпочато виплату допомоги по безробіттю.
Згідно з Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення від 20.12.2013 року №146, складеного Шосткинський міськрайонним центром зайнятості, встановлено, що з 11.03.2013 року по 18.04.2013 року ОСОБА_1 надавав послуги ТОВ "ІЗІ КРЕДИТ" згідно договору про надання послуг від 11.03.2013 року.
За таких обставин, ОСОБА_1 з 11.03.2013 року по 15.04.2013 року незаконно отримувала матеріальну допомогу по безробіттю, виплачену згідно з довідкою від 10.01.2014 року в сумі 1009 грн. 05 коп. Таким чином, позивач вважає, що відповідач, який надав недостовірні відомості, незаконно отримав допомогу по безробіттю, яка підлягає поверненню.
Представники сторін в судове засідання не з'явилися. Про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Представником позивача до суду надано письмову заяву про розгляд справи без участі представника. (а.с.25).
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження). Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 13.11.2012 року ОСОБА_1 звернувся до Шосткинського міськрайонного центру зайнятості, де спеціалістом центру зайнятості була заповнена персональна картка за НОМЕР_2 і особистим підписом підтверджено достовірність внесених до неї даних. (а.с.15). Крім того, відповідач повідомив, що на момент звернення до центру зайнятості він не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, отримує пенсію по інвалідності, що підтверджується його особистою заявою від 20.11.2012 року. (а.с.17).
Позивачем було складено Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", від 20.12.2013 року №146 (а.с.9), яким встановлено, що відповідач надавав послуги ТОВ "ІЗІ КРЕДИТ" за договором про надання послуг від 11.03.2013 року (а.с.10)
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 № 803-XII в Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців.
Згідно до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III (далі по тексту - Закон № 1533) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно до п. 6, 8 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 р. № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 р. № 7-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за № 232/16248 у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
Відповідно до ст. 12 Закону № 1533 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Невідшкодування цих витрат порушує інтереси держави, яка є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття.
Позивач повідомив відповідача про необхідність повернути на рахунок Шосткинського МЦЗ суму виплаченого матеріального забезпечення у розмірі 1009, 05 грн. (а.с.6).
Тобто, під час перебування на обліку у позивача відповідач не повідомив про те, що він перебував у трудових відносинах з ТОВ "ІЗІ КРЕДИТ" з 11.03.2013 по 18.04.2013, внаслідок чого незаконно отримав допомогу по безробіттю. Сума виплаченої допомоги по безробіттю відповідачу з 11.03.2013 по 15.04.2013 відповідно до довідки позивача від 10.01.2014 становить 1009, 05 грн. (а.с.7).
Таким чином, судом достовірно встановлено, що кошти, незаконно отримані відповідачем як грошова допомога по безробіттю у розмірі 1009, 05 грн. у добровільному порядку не сплачені, що підтверджується матеріалами справи, тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми є обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Шосткинського міськрайонного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) на користь Шосткинського міськрайонного центру зайнятості (41100, м. Шостка, вул. 9 Января, 7, р/р 37173001000353 в ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код 21112660) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 1009 (одна тисяча дев'ять) грн. 05 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик