Постанова № 37227705, 18.02.2014, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.02.2014
Номер справи
825/404/14
Номер документу
37227705
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 лютого 2014 року м. Чернігів Справа № 825/404/14

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді - Кашпур О.В.,

при секретарі - Пушенко О.І.,

за участі представника позивача - Карети О.О.,

представників відповідача - Труби А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Мост-Ріал" до Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області про визнання протиправною відмови у прийнятті податкової декларації та визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач 27.01.2014 року звернувся з позовом до Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів в Чернігівській області і просить визнати протиправною відмову відповідача прийняти податкову декларацію з податку на додану вартість ПП "Мост-Ріал" за жовтень 2013 року, що оформлена листом від 15.11.2013 №4850/10/25-26-15-01-17, а податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2013 року з Додатками №2, №5 та реєстром отриманих та виданих податкових накладних вважати такою, що подана платником податків у день її фактичного отримання органом Міністерства доходів і зборів України, тобто 18.11.2013 року; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення (Форма «Р») №0000012250 від 09 січня 2014 року, яким ПП «Мост-Ріал» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 1020,00 грн., що складається з 0,00 грн. за основним платежем та 1020,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами); питання про розподіл судових витрат вирішити у відповідності до діючого законодавства України. Свої вимоги мотивує тим, що ДПІ в м. Чернігові під час винесення податкового повідомлення-рішення про донарахування позивачу штрафних санкцій за неподання податкової декларації за жовтень 2013 року з податку на додану вартість. Позивач наполягає на тому, що ним було подано до ДПІ в м. Чернігові податкову декларацію разом з додатками до ДПІ в м. Чернігові в електронному вигляді, під час отримання податкової звітності відповідно до вимог Податкового кодексу України контролюючий орган уповноважений перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів поданої податкової звітності, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового Кодексу України. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають. Відповідно до Наказу Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011 "Про подання електронної податкової звітності", підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженого формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подасться податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційного зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Квитанцією №2, за реєстраційним номером 9073897694 від 18.11.2013 року, позивача повідомлено, що документ прийнято на районному рівні. Однак, не зважаючи на зазначене, 15.11.2013 відповідачем направлено повідомлення №4850/10/25-26-15-01-17, яким до відома позивача доведено, що подана ПП «Мост-Ріал» звітна податкова декларація з податку на додану вартість за жовтень 2013 року надана з порушенням порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПС України №1342 від 17.12.2012 року, у зв'язку з чим декларація визнана «не дійсною». Позивач вважає, що квитанція №2 підтверджує, що зазначена податкова декларація з податку на додану вартість відповідає вимогам п.48.4 ст.48 Податкового кодексу України. З наведеного вбачається, що дії відповідача по визнанню звітності недійсною є протиправними, не базується на нормах податкового законодавства, що суперечить вимогам ч.2 ст.19 Конституції України та стали підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, просив в їх задоволенні відмовити, пояснив, що ПП «Мост-Ріал» подано декларацію з ПДВ за жовтень 2013 року. Проте, податковим органом дана декларація була ие прийнята у зв'язку з порушенням платником п.п. 4.6.5. Наказу Мінфіну від 25.11.2011 року № 1492 зі змінами та доповненнями «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ», яким встановлено, що платники, які заповнили рядок 22 декларації 0110 та відповідно до статті 200 розділу V Кодексу мають право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, здійснюють розрахунок бюджетного відшкодування та подають до декларації 0110 (ДЗ) (додаток 3). Значення рядка З (ДЗ) (додаток 3) переноситься до рядка 23 декларації 0110 за поточний звітний (податковий) період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних податкових періодів) така сума вказується або в рядку 23.1, або у рядку 23.2, або частково розподіляється у рядках 23.1 та 23.2 податкової декларації 0110. При цьому платники податку, які мають право па отримання бюджетного відшкодування та прийняли рішення про повернення суми бюджетного відшкодування на рахунок у банку (заповнено рядок 23.1 декларації 0110), подають до декларації 0110 (Д4) (додаток 4). У податкових деклараціях 0121 - 0123/0130/0140 рядки 23, 23.1, 23.2 не заповнюються. Також, відповідно додатку №6 Наказу ДПС України від 14.06.2012 року № 516 про затвердження Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, які містять перелік причин неприйняття декларацій, ПП «Мост-Ріал» відмовлено по причині 102 «Заповнено та подано звітність не в повному обсязі» про що він був належним чином повідомлений із зазначенням причини такої відмови листом ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області від 19.11.2013 року № 4850/10/25-26-15-01-17 декларація за жовтень 2013 року визнана «не дійсною». ДПІ в м. Чернігові вважає, що платник податків був повідомлений завчасно про неприйняття податкової звітності (граничний термін подання 21.11.2013р.), і у нього було достатньо часу для усунення вказаних недоліків. Враховуючи наведене, відповідач вважає, що оскільки податкова декларація з ПДВ за жовтень ПП «Мост-Ріал» є недійсною, а тому нарахування штрафних санкцій за неподання такої декларації є правомірним, а відтак позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:

Встановлено, що працівниками Державної податкової інспекції у м. Чернігові була проведена камеральна (електронна) перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Приватного підприємства «Мост-Ріал» за жовтень 2013 року, за результатами якої складено акт №425/22/36279461 від 18.12.2013 р.

Перевіркою встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за жовтень 2013 року, що є порушенням п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України.

На підставі акту перевірки ДПІ в м. Чернігові було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000012250 від 09 січня 201- року. яким ПП «Мост-Ріал» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість у розмірі 1020.00 грн., що складається з 0.00 гри. за основним платежем та 1020,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.

В судовому засіданні було встановлено, що ПП «Мост-Ріал» 18.11.2013 року було подано в електронній формі до Державної податкової інспекції у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області звітну податкову декларацію з податку на додану вартість з додатками №2 та №5 за жовтень 2013 року.

Листом від 15.11.2013 №4850/10/25-26-15-01-17 ДПІ в м. Чернігові повідомило позивача про те, що ним порушено Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПС № 1342 від 17.12.2012 року. У зв'язку із зазначеним та відповідно додатку № 6 Наказу ДПСУкраїни від 14.06.2012 року № 516 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС», подану податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2013 року № 9073897694, додаток 5 «Розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту (Д5)» від 18.11.2013 року № 9073897693 та додаток 2 «Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (Д2)» від 18.11.2013 року № 907389769, визнано «не дійсними».

Відповідно п.46.1 ст.46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку..

Згідно з п.п.48.1- 48.3 ст.48 Податкового кодексу визначено, що Податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору..

Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків.

Податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити:

тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий);

звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація;

звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку);

повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами;

код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер;

реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

місцезнаходження (місце проживання) платника податків;

найменування контролюючого органу, до якого подається звітність;

дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми);

ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків;

підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Відповідно до п.48.4. ст.48 Податкового кодексу України у окремих випадках, коли це відповідає сутності податку або збору та є необхідним для його адміністрування, форма податкової декларації додатково може містити такі обов'язкові реквізити:

відмітка про звітування за спеціальним режимом;

код виду економічної діяльності (КВЕД);

код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ;

індивідуальний податковий номер згідно з даними реєстру платників податку на додану вартість за звітний (податковий) період.

Відповідно п.п.48.5.1 п.48.5 ст.48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна бути підписана: керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.

Податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу. (п.48.7 ст. 48 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.п.49.1- 49.3 ст.49 Податкового кодексу України 49.1. податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Згідно із пунктами 49.8, 49.9 ст. 49 ПК України прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

За умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом.

Згідно з п.п. 49.11.1 п.49.11 ст.49 Податкового кодексу України У разі подання платником податків до контролюючого органу податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий контролюючий орган зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови у разі отримання такої податкової декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днів з дня її отримання.

Відповідно до п.4.6 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України, затверджених Наказом Державної податкової служби України №516 від 14.06.2012 року податкова звітність приймається підрозділом приймання та обробки податкової звітності (за необхідності в останні дні строку подання звітності із залученням працівників інших підрозділів або операторів за договорами цивільно-правового характеру) з попередньою перевіркою наявності та достовірності заповнення усіх обов'язкових реквізитів.

Під перевіркою достовірності обов'язкових реквізитів слід розуміти відповідність зазначених у деклараціях обов'язкових реквізитів реєстраційним даним платника із довідників, які експлуатуються в ОДПС.

Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають (пп. 48.3, 48.4 ст. 48 Кодексу).

На етапі приймання документів податкової звітності інспектори, які здійснюють приймання, виконують перевірку оформлення документів відповідно до загальних вимог та наявність обов'язкових додатків до декларацій. (п.4.7 Методичних рекомендацій).

Таким чином, для прийняття податкової декларації та визнання її податковою звітністю, орган державної податкової служби не має права досліджувати показники податкової декларації та їх відповідність вимогам чинного податкового законодавства, достатньою підставою для прийняття податкової декларації є відповідність та наявність всіх обов'язкових реквізитів податкової декларації, що встановлені ст. 48 ПК України. Якщо наявність обов'язкових реквізитів в податковій декларації встановлено контролюючим органом то від зобов'язаний прийняти таку звітність.

Відповідно до п. 7.2, 7.3, 7.4, 7.5 Наказу Державної податкової адміністрації України від 10.04.2008 № 233 "Про подання електронної податкової звітності" після накладання ЕЦП платник податків здійснює шифрування податкового документа в електронному вигляді та направляє його до органів ДПС через телекомунікаційні канали зв'язку. Другий примірник податкового документа в електронному вигляді зберігається у платника податків;

після одержання від платника податків податкового документа в електронному вигляді органи ДПС проводять його розшифрування, перевірку ЕЦП, перевірку відповідності електронного документа затвердженому формату (стандарту);

перша квитанція є підтвердженням платнику податків передачі його податкових документів в електронному вигляді до органу ДПС засобами телекомунікаційного зв'язку. Ця квитанція надсилається органами ДПС на електронну адресу платника податків, з якої було надіслано податкову звітність. Другий примірник першої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС. Якщо на електронну адресу платника податків не надійшла перша квитанція, то податковий документ вважається неодержаним;

підтвердженням платнику податків прийняття його податкових документів до бази даних ДПС є друга квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, в якій визначаються реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі, відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа, результати перевірки ЕЦП, інформація про платника податків, дата та час приймання, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова звітність, та дані про відправника квитанції. На цю квитанцію накладається ЕЦП органу ДПС, здійснюється її шифрування та надсилання платнику податків засобами телекомунікаційнго зв'язку. Другий примірник другої квитанції в електронному вигляді зберігається в органі ДПС.

Виходячи з аналізу норм зазначеного наказу, суд приходить до висновку про те, що підтвердженням отримання від платника податку податкової звітності є квитанція № 1, а підтвердженням відповідності реквізитів податкової звітності встановленим нормам, а також підтвердженням визнання податкової декларації в якості податкової звітності є квитанція № 2.

В судовому засіданні було встановлено, що квитанцією № 1 від 18.11.2013 року (а.с. 26-28) підтверджено доставку податкової декларації ПП «Мост-Ріал» з податку на додану вартість разом з додатками № 2,5 до центрального рівня Державної податкової служби України. Квитанцією №2, за реєстраційним номером 9073897694 від 18.11.2013 року (а.с. 20, 23, 25), позивача повідомлено, що документ - податкову декларацію з ПДВ з додатками за жовтень 2013 року доставлено до районного рівня ДПІ у м. Чернігові ГУ Мін доходів в Чернігівській області, та зазначено, що документ принято.

Враховуючи наведене, квитанція № 2 підтверджує відповідність поданої ПП «Мост-Ріал» податкової звітності вимогам Податкового кодексу щодо наявності всіх необхідних реквізитів, за такої умови, відповідно до ст. 49 ПК України орган доходів та зборів зобов'язаний прийняти від платника податку податкову звітність, відповідність змісту податкової декларації вимогам податкового законодавства, контролюючий орган не має права перевіряти на стадії отримання такої податкової звітності, отже ДПІ в м. Чернігові було зобов'язано прийняти податкову декларацію з ПДВ за жовтень 2013 року 18.11.2013 року та визнати його податковою звітністю, за умови надіслання йому квитанції № 2. Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що дії ДПІ в м. Чернігові щодо відмови в прийнятті податкової декларації ПП «Мост-Ріал» за жовтень 2013 року є такими, що не відповідають вимогам Податкового кодексу України, є протиправними та порушують права позивача.

Згідно із п. 49.13 ст. 49 ПК України у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови контролюючим органом (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання контролюючим органом.

Оскільки судом встановлено факт неправомірної відмови ДПІ в м. Чернігові в прийнятті податкової декларації ПП «Мост-Ріал» з податку на додану вартість, суд вважає, за необхідне зобов'язати відповідача прийняти податкову декларацію з податку на додану вартість Приватного підприємства "Мост-Ріал" за жовтень 2013 року з додатками № 2, № 5 та реєстром отриманих та виданих податкових накладних, та вважати датою прийняття 18.11.2013 року.

Відповідно до п.п. 120.1 ст.. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Враховуючи наведене вище, суд вважає, що застосування до позивача штрафних санкцій за неподання податкової звітності на підставі ст.. 120 ПК України є незаконним, оскільки в судовому засіданні встановлено протиправність дій органу державної податкової служби щодо відмови в прийнятті податкової декларації позивача з ПДВ з додатками за жовтень 2013 року, а тому не можна вважати, що податкова декларація не була подана ПП «Мост-Ріал», а відтак застосування штрафних санкцій за порушення, якого не відбулося протирічить принципу законності та верховенства права.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи наведене, суд вважає, що ДПІ у м. Чернігові діяла в порушення Податкового кодексу України, а саме відповідачем було прийнято податкову декларацію позивача та визнано податковою звітністю, що підтверджується квитанцією № 2, з наступним визнанням її не дійсною в листі від 15.11.2013 №4850/10/25-26-15-01-17, чим порушено права позивача, а тому позовні вимоги про визнання протиправними дій ДПІ в м. Чернігові, зобов'язання вчинити певні дії, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області щодо відмови в прийнятті податкової декларації з податку на додану вартість Приватного підприємства "Мост-Ріал" за жовтень 2013 року.

Зобов'язати Державну податкову інспекцію у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області прийняти податкову декларацію з податку на додану вартість Приватного підприємства "Мост-Ріал" за жовтень 2013 року з додатками № 2, № 5 та реєстром отриманих та виданих податкових накладних, та вважати датою прийняття 18.11.2013 року.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Міндоходів у Чернігівській області форми Р № 0000012250 від 09.01.2014 року.

Стягнути з Державного бюджету України 255 грн. 78 коп. судових витрат на користь Приватного підприємства "Мост-Ріал".

Постанова суду набирає законної сили в порядку статей 167,186 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя О.В. Кашпур