Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2014 р. Справа №805/773/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 15:18 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мальцевої Н.Г.
за участі секретаря судового засідання Ростова Я.С.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Хоменкової Н.М., діє за дов.№1435/01
від 05.02.2014 року
представника відповідача Сухіної І.Ю., діє за дов.1434/01 від 05.02.2014 року
представника відповідача Пашкарьової Г.С., діє за дов.№5814/9/05-03-10-13 від 23.10.2013 року
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, який мешкає в м.Горлівка,
до Горлівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, м.Горлівка
Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка, м.Горлівка
про зобов'язання вчинити певні дії та визнання протиправними дій
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Горлівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка про зобов'язання вчинити певні дії щодо повернення помилково сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 6861,85 грн., визнання протиправними дій щодо нарахування єдиного внеску.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на ті обставини, що він є пенсіонером, зареєстрований як фізична особа-підприємець, знаходиться на спрощеній системі оподаткування, внаслідок чого, за думкою позивача, він є звільненим від сплати єдиного соціального внеску. Однак, Управлінням Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка йому повідомляли, що статус пенсіонера не має значення для вирішення питання про сплату єдиного соціального внеску, оскільки вказаний внесок сплачують усі суб'єкти господарювання. Позивач зазначає, що зважаючи на юридичну необізнаність, ним було сплачено грошові кошти в сумі 6861,85 грн., 20 грудня 2013 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до відповідача та просив повернути помилково сплачені суми, однак Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка листом від 31.12.2013року відмовило у такому поверненні. Позивач вважає, що кошти, отримані УПФ України в Калінінському районі м.Горлівка без достатньої правової підстави, а тому просить зобов'язати відповідача вчинити дії щодо повернення помилково сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні ним підприємницької діяльності, що складає 6861,85 грн., шляхом надання до відповідного органу Державного казначейства України подання та інших документів у порядку, передбаченому Порядком повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну №787 від 03.09.2013 року, визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка щодо нарахування позивачу до сплати єдиного соціального внеску. В обґрунтування позовних вимог, заявлених до Горлівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області позивач посилається на Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України №450 від 09.09.2013 року, яким передбачено повернення коштів надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску, внаслідок чого просить зобов'язати Горлівську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області вчинити дії щодо повернення помилково сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні ним підприємницької діяльності, що складає 6861,85 грн., шляхом надання до відповідного органу Державного казначейства України подання та інших документів у порядку, передбачено Порядком зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України №450 від 09.09.2013 року.
Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, навів обставини, викладені в позові.
В судовому засіданні представник Горлівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, позовні вимоги не визнав, надав заперечення, згідно з якими, зазначив, що відповідно до діючого законодавства України пенсіонери, що не досягли визначеного законодавством віку, зобов'язані нараховувати та сплачувати єдиний соціальний внесок на загальних підставах, оскільки позивач в період сплати ним єдиного соціального внеску не набув статусу пенсіонера за віком, йому був нарахований зазначений внесок з моменту реєстрації як фізичної особи-підприємця до дати досягнення пенсійного віку. Крім того, відповідач зазначає, що з 01.10.2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з набранням чинності законами України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» №404-VII від 04.07.2013 року та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» № №406-VII. Наказ «Про затвердження порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів» №450 від 09.09.2013 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України №1601/24133 від 17.09.2013 року, набрав чинності з дня його офіційного опублікування, тобто на спірний період він не розповсюджується. Тому сума збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування при здійсненні підприємницької діяльності ОСОБА_1 у розмірі 6861,85 грн., яку позивач вважає помилково сплаченою та просить повернути, сплачена у періоді, коли функція з адміністрування єдиного соціального внеску була покладена на Пенсійний фонду України. Крім того, після досягнення позивачем 28.07.2013 року пенсійного віку відповідно до ч.4 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VII від 08.07.2010 року фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 єдиний соціальний внесок не нараховувався. Тому просить у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Представники відповідача Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка в судовому засіданні позовні вимоги не визнали, надали заперечення, згідно з якими, вважають, що позивачем було порушено шестимісячний строк звернення до суду, встановлений ч.2 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки відповідь на звернення позивача до УПФ України в Калінінському районі м.Горлівка від 26.01.2012 року надана Управлінням Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Донецька 08.02.2012 року за вихідним номером 14/к-20-01-15, однак до суду за захистом своїх інтересів ОСОБА_1 звернувся лише 16.01.2014 року, з пропуском процесуального строку. Крім цього, відповідач зазначає, що одержувачем сум, про які йде мова у адміністративному позові, в розмірі 175,16 грн. та 36,98 грн., є Калінінський ВДВС Горлівського МУЮ, на рахунки Управління ПФУ вони не надходили. Також, відповідач вказує на те, що позивач не є пенсіонером за віком у розумінні п.4 ч.1 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», отже є платником єдиного внеску та не звільняється від його сплати. Крім того, у зв'язку з набранням чинності законами України «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративно реформи» № 404-VII від 04.07.2013 року, та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів країни у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» № 406-VII від 04.07.2013 року з 11.08.2013 року адміністрування єдиного соціального внеску покладено на органи Міністерства доходів і зборів. Тому просили залишити адміністративний позов ОСОБА_1 без задоволення.
12.02.2014 року позивачем до відділу діловодства та документообігу Донецького окружного адміністративного суду надані пояснення на заперечення відповідачів, згідно з якими ОСОБА_1 зазначає, що правовою нормою, яка міститься в ч.4 ст.4 Закону №2464, рівно як і іншими нормами права не встановлено, за думкою позивача, що звільненню від сплати єдиного внеску підлягають лише ті фізичні особи-підприємці, які є пенсіонерами за віком відповідно до Закону №1058, отже вважає, що йому призначений такий вид пенсії як «пенсія за віком», незважаючи на пільговий характер умов її призначення, внаслідок чого позивач вважає, що звільнений від сплати єдиного соціального внеску. Щодо строків звернення до адміністративного суду, ОСОБА_1 вказано, що ним заявлені вимоги майнового характеру, а про порушення своїх майнових прав він дізнався, коли відповідач відмовив у поверненні помилково сплачених сум.
Заслухавши позивача та представників відповідачів, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 з 01.09.2010 року є пенсіонером за віком на пільгових умовах, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_2 (а.с.15), виданим Пенсійним Фондом України, та знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка.
З свідоцтва серії В00 №179991 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця вбачається, що позивач, ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1, зареєстрований Виконавчим комітетом Горлівської міської ради Донецької області як фізична особа підприємець за адресою: АДРЕСА_1 та включений до відомостей ЄДР про фізичних осіб-підприємців 23.01.2003 року за №22560170000003757 (а.с.147).
Згідно з випискою серії НОМЕР_3 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов'язкових платежів НОМЕР_1, зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців як фізична особа-підприємець 21.08.2012 року за №22560000000020815 (а.с.145).
Відповідно до свідоцтва платника єдиного податку ОСОБА_1 НОМЕР_4 позивач з 01.09.2012 року знаходиться на спрощеній системі оподаткування зі ставкою єдиного податку 10% група-1 (а.с.146).
Управлінням пенсійного фонду України у Калінінському районі м.Горлівки на адресу позивача надіслано повідомлення-розрахунок №14 від 15.03.2012 року про сплату доплати до мінімального страхового внеску у сумі 1698,23 грн., згідно розміру мінімального страхового внеску у 2011 році та даних, заявлених ОСОБА_1 у звіті про нарахування сум єдиного внеску за 2011 рік, який отриманий позивачем 20.03.2012 року (а.с.108).
Рішенням №336 від 15.03.2013 року УПФ до ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції в розмірі 170,00 грн., яке отримано останнім 26.03.2013 року (а.с.106).
15.03.2013 року Управлінням пенсійного фонду України у Калінінському районі м.Горлівки на адресу позивача спрямовано вимогу №Ф-184 про сплату суми недоїмки зі сплати єдиного внеску, яка станом на 15.03.2013 року становить 1551,79 грн. (а.с.107), 17.05.2013 року №Ф-346 про сплату суми недоїмки зі сплати єдиного внеску, яка станом на 15.05.2013 року становить 2745,82 грн., вимоги отримані ОСОБА_1 26.03.2013 року та 20.05.2013 року відповідно (а.с.105, 107).
Вказані суми позивачем було сплачено згідно з квитанціями №26, №65, №66, №67, №68, №64, №83, №677, №42 (а.с.16-18).
Жодне рішення чи вимога позивачем не оскаржувалась.
ФОП ОСОБА_1 звернувся до УПФ України в Калінінському районі м.Горлівка з листом щодо повернення вказаних сум як помилково сплачених.
10.01.2014 року позивачем отримано лист Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка №150/К-20-01-13 від 31.12.2013 року, згідно з яким ОСОБА_1 роз'яснено, що пенсіонери, які не досягли визначеного законодавством пенсійного віку, зобов'язані нараховувати та сплачувати єдиний внесок на загальних підставах (а.с.10-13).
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склалися у цій справі, суд виходить з наступного.
Згідно з обставинами справи між сторонами виник спір щодо наявності підстав для сплати єдиного внеску позивачем, який є пенсіонером за віком на пільгових умовах та займається підприємницькою діяльністю.
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються нормами Закону України "Про збір та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року, Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 року, Законом України "Про пенсійне забезпечення" №1788-ХІІ від 05.11.91 року.
Згідно з п.4 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, є платниками єдиного внеску.
З п.3 ч.1 ст.7 та ч.11 ст.8 Закону України "Про збір та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI від 08.07.2010 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок у розмірі 34,7 відсотка на суми, самостійно визначені, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
06.08.2011 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу и та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України", яким внесені зміни до ч.4 ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 року.
Відповідно до цих змін фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени їх осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Виходячи з наведеного зазначеною нормою визначені дві умови звільнення платника від сплати єдиного внеску: наявність у особи статусу пенсіонера за віком або інваліда та факт отримання відповідно до закону пенсії або соціальної допомоги.
Тобто критерієм звільнення від сплати єдиного внеску разом із фактом отримання пенсії, у тому числі пенсії за віком на пільгових умовах, є наявність у особи, яка обрала спрощену систему оподаткування, статусу пенсіонера за віком, що встановлюється відповідно до умов, визначених законом, зокрема, досягнення певного віку, після якого вона має право на призначення відповідної пенсії.
Згідно ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058, пенсіонер - це особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які втримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 передбачені такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія з інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) та пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 цього Закону.
Відповідно до ст.26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше 15 років.
Згідно з абз.6,7 ч.2 ст.5 Закону №1058 виключно цим Законом визначаються умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат, а також пенсійний вік чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на призначення пенсії за віком. Від сплати єдиного внеску звільняються особи, що мають статус пенсіонера за віком відповідно до положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пункту 16 розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788 застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Позивачу призначена пенсія за віком із застосуванням ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно до ст.12 наведеного Закону право на пенсію за віком мають чоловіки після досягнення 60 років при стажі не менше 25 років, а ст.13 визначає підстави призначення пенсії за віком на пільгових умовах із скороченням віку передбаченого ст.12 цього Закону.
Виходячи з положень п.4 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" звільняються від сплати за себе єдиного внеску саме особи, якщо вони є пенсіонерами за віком, тобто чоловіки, які відповідно ст.12 Закону України №1788 "Про пенсійне забезпечення" та ст.26 "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058 досягли 60 років, іншого визначення терміну "пенсіонер" чи пенсіонер за віком законодавчими нормам не передбачено.
З огляду на наведене, позивач не є пенсіонером за віком у розумінні п.4 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та не звільняється від його сплати.
Згідно з п.1 постанови правління Пенсійного фонду України "Про Порядок обліку, зберігання, оформлення та видачі пенсійних посвідчень в Пенсійному фонді України та його органах" (далі - Постанова) №4-1 від 25.03.2004 року документом, який підтверджує призначення громадянину пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається органом Пенсійного фонду України.
Відповідно до п.4 Додатку до згаданої Постанови посвідчення є документом, що підтверджує право на одержання пенсії і засвідчує особу його власника при одержанні належних до виплати сум пенсій, зверненні до органів Пенсійного фонду України та інших державних органів з питань пенсійного забезпечення.
Одночасно з цим, відповідно до п.45 Порядку подання та оформлення документів для призначення і перерахунку) пенсій, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 року, документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що вдається органом, що призначає пенсію, відповідно до Порядку обліку, зберігання, оформлення та вдачі пенсійних посвідчень в Пенсійному фонді України та його органах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду від 25.03.2004 р.
З аналізу вищенаведених норм, наявність у особи пенсійного посвідчення підтверджує лише право на одержання пенсії та факт її призначення, а не статус пенсіонера за віком.
Отже, фізичні особи-підприємці, які отримують пенсію, призначену за віком на пільгових умовах, які не досягли 60-річного віку, сплачують єдиний внесок на загальних підставах.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 досяг пенсійного віку 28.07.2013р, єдиний соціальний внесок йому нарахований з моменту реєстрації до дати досягнення ним пенсійного віку.
Період сплати суми 6861,85 грн. становить жовтень 2011 року - липень 2013 року, гроші були сплачені до УПФУ у Калінінському районі м.Горлівки.
Таким чином, враховуючи ті обставини, що ОСОБА_1 призначена пенсія за віком із застосуванням п.«б» ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", суд дійшов висновку, що позивач у періоді сплати єдиного соціального внеску не був пенсіонером за віком у розумінні п.4 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а був платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та не був звільнений від його сплати, а наявність у позивача пенсійного посвідчення підтверджує лише право на одержання її та факт її призначення, а не статус пенсіонера за віком.
Крім цього, суд вважає необхідним зазначити, що рішення та вимоги, направлені позивачу Управлінням Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка були отримані ним. При цьому, 03.04.2012 року позивачем особисто до управління ПФУ надано звіт за формою Додаток 6, в якому зазначені суми доплати за період з серпня по грудень 2011. Окрім того, 14.11.2013 ОСОБА_1 особисто в Горлівську ОДПІ (Калінінське відділення) ГУ МДЗУ у Донецькій області надані звіти за 2012-2013 роки, в яких останнім самостійно визначена сума, на яку нараховується єдиний внесок за період з вересня по грудень 2012 року на загальну суму 1551,79 грн., та за період з січня по липень 2013 року на загальну суму 2786,07 грн. До того ж, рішення УПФ №336 від 15.03.2013 року, №593 від 10.06.2013 року та вимоги №Ф-184 від 15.03.2013 року, №Ф-346 від 17.05.2013 року (а.с.16-18), позивачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку не оскаржувались.
Враховуючи наведене, дії Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівка щодо нарахування позивачу до сплати єдиного соціального внеску у вказаний період є правомірними, внаслідок чого позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині підлягають залишенню без задоволення.
Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання УПФ України в Калінінському районі м.Горлівка вчинити дії щодо повернення помилково сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні ним підприємницької діяльності, що складає 6861,85 грн., шляхом надання до відповідного органу Державного казначейства України подання та інших документів у порядку, передбаченому Порядком повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну №787 від 03.09.2013 року та зобов'язання Горлівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області вчинити дії щодо повернення помилково сплаченої суми збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при здійсненні ним підприємницької діяльності, що складає 6861,85 грн., шляхом надання до відповідного органу Державного казначейства України подання та інших документів у порядку, передбачено Порядком зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого Наказом Міністерства доходів і зборів України №450 від 09.09.2013 року, суд зазначає, що вказані позовні вимоги також не підлягають задоволенню, оскільки позивач не є звільненим від сплати єдиного соціального внеску, отже правові підстави для перерахування сум єдиного внеску були наявні на час такого перерахування, внаслідок чого, вимоги позивача про зобов'язання відповідачів здійснити дії стосовно повернення вказаних сум не є обгрунтованими.
За приписом ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч.3 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, немайнового характеру - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
З частини 3 статті 3 Закону України «Про судовий збір» вчаєаться, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Частиною 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 містить вимоги майнового та немайнового характеру.
На виконання Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 відповідно до квитанції №182 від 15.01.2014 року сплачений судовий збір у сумі 73,08 грн. за вимоги немайнового характеру, та відповідно до квитанції №17061.419.1 від 16.01.2014 року позивачем сплачений судовий збір у сумі 109,62 грн. за вимоги майнового характеру.
Оскільки позивачем на користь Державного бюджету України під час подання адміністративного позову, який містить одночасно майновий і немайновий характер, за вимоги майнового характеру сплачено грошові кошти з урахуванням ч.3 ст.3 Закону України «Про судовий збір», враховуючи ті обставини, що позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишено без задоволення, решта суми судового збору підлягає стягненню з позивача.
За таких обставин, керуючись ст. ст. 8 - 11, 94, 158 - 163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Горлівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м.Горлівки Донецької області про зобов'язання вчинити певні дії та визнання протиправними дій залишити без задоволення.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України (отримувач: Держбюджет Калінінського р-ну м. Донецьк, р/р 31217206784005 в ГУДКУ у Донецькій області, МФО банку 834016, код ЄДРПОУ № 38034015) решту суми судового збору в розмірі 1717 (одна тисяча сімсот сімнадцять) гривень 38 (тридцять вісім) коп.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті 13 лютого 2014 року, та проголошені в присутності позивача та представників сторін.
Повний текст судового рішення виготовлений 18 лютого 2014 року.
Суддя Мальцева Н.Г.