11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2014 рокуЛуганськ№ 812/972/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ушаков Т.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Луганській області до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про скасування постанови від 29.01.2014 № 41778348, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
13 лютого 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Луганській області до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про скасування постанови від 29.01.2014 № 41778348, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір».
Законом України від 19 вересня 2013 року №590-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набув чинності 23 жовтня 2013 року, внесені зміни до Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір».
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України від 16.01.2014 №719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік» установлено на 2014 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі: з 1 січня - 1218 гривень.
Згідно із частиною 2 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VI «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду після 23 жовтня 2013 року позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, що на дату звернення з даним адміністративним позовом складає 1827,00 грн. та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат - 4872,00 грн., а за подання адміністративного позову немайнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - 73,08 грн.
В порушення частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем не доданий до позовної заяви документ про сплату судового збору, доказів звільнення його від сплати судового збору позивачем також не зазначено.
Крім того, позивачем не надано суду докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, що суперечить вимогам ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищезазначеного, суддя дійшов висновку, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Луганській області до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про скасування постанови від 29.01.2014 № 41778348, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати строк до 28 лютого 2014 року для усунення недоліків шляхом надання документу про сплату судового збору або доказів звільнення позивача від сплати судового збору, а також доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
У разі невиконання зазначених вимог позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.С. Ушаков