ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 січня 2014 року
Справа №801/384/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Дудіна С.О., розглянув в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим"
про стягнення заборгованості у розмірі 3482,20грн.,
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі Головного управління Міндоходів в АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим" про стягнення грошових коштів за податковим боргом в розмірі 3482,20грн. шляхом стягнення коштів з рахунків платника податку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у встановлений законодавством строк не сплачує грошові зобов’язання зі збору за користування радіочастотним ресурсом, у зв'язку з чим утворився податковий борг в розмірі 3482,20 грн., який позивач просить стягнути з відповідача в примусовому порядку.
Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, надав клопотання про розгляд справи у відсутності представника, позовні вимоги підтримав повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією, але конверт повернувся до суду з відміткою "за зазначеною адресою не проживає" (а.с.22).
Ухвали суду від 14.01.2014 року разом із повісткою були направлені на адресу відповідача, зазначеному у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.15-16).
Відповідно до ч.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідач клопотань, заперечення на адміністративний позов не надав, про поважність причин неявки у судове засідання суд не повідомив.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, та приймаючи до уваги те, що учасники судового процесу були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом.
Вищий адміністративний суд України в пункті 11 Листа від 30.11.2009 р. N 1619/10/13-09 зазначив, що під час вирішення справи у порядку письмового провадження його фіксування за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, оскільки в такому разі не проводиться судове засідання і, відповідно, справа розглядається без участі секретаря.
На підставі цього, справа розглядається без проведення судового засідання.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим" зарестровано в якості юридичної особи 08.06.2006 року, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с.15-16).
Відповідно до довідки від 07.12.2013 року за №1301091401254 ТОВ"Барс-Інфо-Крим" перебуває на обліку в Державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим в якості платника податків (звор.бік а.с.9).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту –ПК України).
Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).
Порядок сплати та обчислення, ставки та платники збору за користування радіочастотним ресурсом України регулюється розділом XV Податкового Кодексу України від 02.10.2010 року.
Відповідно статті 318.1. ПК України, платниками збору є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі:
- ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України;
- ліцензії на мовлення та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою;
-дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою, отриманого на підставі договору з власником ліцензії на мовлення;
-дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою.
Відповідно до ст.319.1. ПК України, об'єктом оподаткування збором є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм.
Відповідно до статті 321 ПК України базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному місяцю.
Перелік користувачів радіочастотного ресурсу - платників збору та/або зміни до нього подаються центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, із зазначенням виду зв'язку, смуги радіочастотного ресурсу, регіонів користування радіочастотним ресурсом двічі на рік: до 1 березня та до 1 вересня поточного року, станом на 1 січня та 1 липня відповідно за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, за погодженням з центральним органом з регулювання у сфері телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом та надання послуг поштового зв'язку.
Платники збору обчислюють суму збору виходячи з виду радіозв'язку, розміру встановлених ставок та ширини смуги радіочастот по кожному регіону окремо.
Платники збору, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України на підставі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, сплачують збір починаючи з дати видачі ліцензії.
У разі продовження терміну дії ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України збір сплачується з початку терміну дії продовженої ліцензії.
Інші платники збору сплачують збір починаючи з дати видачі дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв. Сплата збору здійснюється платниками збору з дати видачі першого дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою в даній смузі радіочастот у відповідному регіоні незалежно від загальної кількості дозволів, наданих платнику збору в такій смузі радіочастот у певному регіоні.
Розрахунки збору подаються платниками збору до контролюючих органів у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.
Форма розрахунку встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 ПК України.
Платники збору подають до контролюючих органів копії ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензій на мовлення та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у місячний строк після їх видачі.
Відповідно до статті 322 ПК України збір сплачується платниками збору у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації.
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ "Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим" було надано до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі розрахунок за користування радіочастотним ресурсом України за звітний період серпень 2011 року від 09.09.2011 року №170884, відповідно до якого відповідачем було самостійно визначена сума збору до сплати -1756,80грн. (а.с.7).
Відповідно до розрахунку суми заборгованості ТОВ "Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим" частково у сумі 31,40грн. заборгованість була погашена. Таким чином, сума заборгованості складає 1725,40грн. До теперішнього часу заборгованість відповідачем не погашена (а.с.4).
Також, відповідачем до Державної податкової інспекції у м. Сімферополі було надано розрахунок за користування радіочастотним ресурсом України за звітний період вересня 2011 року від 14.10.2011 року №189261, відповідно до якого відповідачем було самостійно визначена сума збору до сплати -1756,80грн. (а.с.5).
Відповідно до розрахунку суми заборгованості ТОВ "Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим", заборгованість до теперішнього часу не погашена. Таким чином, сума заборгованості складає 1756,80грн. (а.с.4).
Отже, загальна сума заборгованості за звітний серпень 2011 року та вересень 2011 року складає 3482,20грн.
Відповідно п.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, сума податкового боргу відповідача є узгодженим грошовим зобов`язанням, тобто податковим боргом.
Відповідно до ст.59.1. ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно ст.59.4. ПК України податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як свідчать матеріали справи, позивачем 03.10.2011 року було винесено вимогу №5720, відповідно до якої загальна сума податкового боргу складає 1725,40грн., яка була отримана відповідачем 12.12.2011 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням (а.с.14).
Згідно з п.п.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.95.2 ст.59 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до ст.95.1. ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно ст.95.4. ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Отже, на підставі системного тлумачення статей 20, 95 ПК України суд приходить до висновку, що органи податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання платнику податкової вимоги на суму податкового боргу.
З довідки від 10.12.2013 року за №5691/9/18.3-15, наданої позивачем до матеріалів справи вбачається. що відповідач має р/р №26005006855301, МФО 300131 в АТ "Банк "Фінанси та Кредит" (а.с.9).
Наявність та розмір заборгованості відповідача підтверджується карткою особового рахунку, наявною в матеріалах справи (а.с.28-31).
Відповідач у порядку статті 71 КАС України, не надав суду доказів сплати заборгованості зі збору за користування радіочастотними ресурсами у розмірі 3482,20 грн., у зв'язку з чим суд вважає позовні вимоги правомірними та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки відповідають чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2.Стягнути з рахунку банку, що обслуговує Товариство з обмеженою відповідальністю " Телерадіокомунікаційна компанія "Барс-Інфо-Крим" (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул.Горького, б.5, ідентифікаційний номер 34416691, №26005006855301 в АТ "Банк "Фінанси та Кредит" МФО 300131), заборгованість зі сплати збору за користування радіочастотним ресурсом у розмірі 3482,20 грн. (три тисячі чотириста вісімдесят дві гривні двадцять копійок) шляхом зарахування за кодом платежу 30 19070000, р/р 31119121700002 в ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, код ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Дудін С.О.