Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-3848/11/0170/7
29.01.14 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Омельченка В. А.,
суддів Дадінської Т.В. ,
Дудкіної Т.М.
при секретарі судового засідання Бражниковій Ю.В.
за участю сторін:
представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь"- Резнік Василь Олександрович, довіреність № 14 від 13.01.14
представник відповідача, Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши матеріали справи № 2а-3848/11/0170/7 за апеляційною скаргою Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кащеєва Г.Ю. ) від 03.12.13
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" (вл.Шмідта,буд.19/1 кв.4 а, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95017)
до Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим (вул. Кримська, 82-в, м.Феодосія, Автономна Республіка Крим,98100)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 03.12.13 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" до Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволено у повному обсязі.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції АР Крим від 21.03.2010 р. № 0000082200 про застосування штрафних санкцій на загальну суму 40050 грн.
Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс-Континенталь" судовий збір у розмірі 3,40 грн.
Не погодившись з даною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 03.12.13 та прийняти нове рішення по справі.
Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, апелянт посилається на те, що згідно висновків, вказаних у акті перевірки у ході перевірки встановлено порушення з боку "Об'єднання Транс-Континенталь" ст. 1 Указу Президента України від 27.06.1999 р. № 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидента та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства", яке, на думку відповідача, полягає в одержанні позивачем поворотної фінансової допомоги в іноземній валюті у сумі 500 000 дол. США від нерезидента "Ріпасгоwn Limited" без реєстрації в Національному банку України Локального договору про господарську співпрацю по газифікації населених пунктів Кіровського району АРК від 22.05.2009 р.
На підставі акту перевірки № 328\23-01\32477244 від 04 березня 2011 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.03.2010 р. № 0000082200 про застосування штрафних санкцій на загальну суму 40050 грн. (а.с.6).
На думку апелянта, висновки, викладені в акті перевірки позивача є обґрунтованими та засновані на нормах діючого законодавства, а отже й прийняті податкові повідомлення-рішення не підлягають скасуванню.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 14.01.2014 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду сповіщений належним чином та своєчасно.
Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.
Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
При викладених обставинах, враховуючи те, що відповідач викликався в судове засідання, але в суд не з'явився, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Судом першої інстанції встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс - Континенталь" зареєстровано в якості юридичної особи 06.06.2006 року Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с. 32).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Об'єднання Транс - Континенталь" перебуває на обліку платників податку в Кіровському відділенні Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції.
Феодосійською міжрайонною державною податковою інспекцією АРК була проведена планова виїзна перевірка ТОВ "Об'єднання Транс - Континенталь" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 30.09.2010 року, за результатами якої складений акт 328\23-01\32477244 від 04 березня 2011 року (а.с. 7-13).
Згідно висновків, вказаних у акті перевірки у ході перевірки встановлено порушення з боку "Об'єднання Транс-Континенталь" ст. 1 Указу Президента України від 27.06.1999 р. № 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидента та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства", яке, на думку відповідача, полягає в одержанні позивачем поворотної фінансової допомоги в іноземній валюті у сумі 500 000 дол. США від нерезидента "Ріпасгоwn Limited" без реєстрації в Національному банку України Локального договору про господарську співпрацю по газифікації населених пунктів Кіровського району АРК від 22.05.2009 р.
На підставі акту перевірки № 328\23-01\32477244 від 04 березня 2011 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.03.2010 р. № 0000082200 про застосування штрафних санкцій на загальну суму 40050 грн. (а.с.6).
Судом першої інстанції встановлено, що 22.05.2009 року між ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" (Учасник 1) та Українсько - Британським ЗАТ з іноземними інвестиціями завод "Дінамо-Сілейр" (Учасник 2), Іноземною компанією "Pinacrown Limited" (Учасник 3), ТОВ "Торговельна - промислова група "Формула" (Учасник 4) було укладено Локальний договір про господарське співробітництво по газифікації населених пунктів Кіровського району АР Крим, згідно з п. 2.1 якого сторони Договору домовились, що вони зобов'язуються шляхом об'єднання інтелектуальних, адміністративних, фінансових та технічних ресурсів, грошових внесків діяти для досягнення спільної господарської мети по виконанню комплексу робіт з газифікації населених пунктів Кіровського району АР Крим, якій включає в себе проектні, будівельно - монтажні роботи, а також забезпечення експлуатації газового господарства району, включаючи утворення спеціального експлуатаційного підприємства.
Внески учасників закріплені в Розділі 3 Договору, якими є:
3.1.1. Учасник 1 вносить інтелектуальні, адміністративні, фінансові та технічні ресурси для досягнення поставленої мети даного Договору, на підставі Генерального договору про господарське співробітництво, по виконанню Комплексу робіт по газифікації сільських населених пунктів Кіровського району АР Крим та по поставці природного газу протягом 2 років.
3.1.2 Учасник 2 вносить грошові кошти в сумі 9997500 гривень, які є поворотним грошовим внеском, в об'ємах та послідовності, визначеними цим Договором.
3.1.3 Учасник 3 вносить грошові кошти в сумі 4200000 гривень, які є поворотним грошовим внеском, а об'ємах та послідовності, визначеними цим Договором.
3.1.4 Учасник 4 вносить грошові кошти в сумі 8722500 гривень, які є поворотним грошовим внеском, в об'ємах та послідовності, визначеними цим Договором.
Пунктом 3.1.6 Договору передбачено, що грошовий внесок в сумі 22920000 гривень підлягає поверненню Учасникам 2,3,4 протягом 30 місяців від дати підписання цього Договору.
Розділом 4 Договору передбачений розподіл результатів господарського співробітництва між Учасниками, а саме: майно, яке утворюється за рахунок внесків Учасників Договору, перебуває на балансі ТОВ "Об'єднання Транс-Континенталь" та ділиться в наступних частках у відсотковому співвідношенні: 80% належить учаснику 1; 10% належить учаснику 2; 5% належить учаснику 3 та 4% належить учаснику 4.
Відповідно до п.п. 4.1.1 Договору, для обліку створеного в результаті господарського співробітництва майна ведеться окремий реєстр, який за підсумками календарного року надається учасникам 2,3,4.
Тобто, зі змісту цього Локального Договору вбачається, що результатом його виконання є утворення спільного майна та його експлуатація.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.07.2013 року по справі № 2а-3849/11/0170/25 встановлено, що Локальний договір від 22.05.2009 року є договором про спільну діяльність. Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2013 року по справі № 2а-3849/11/0170/25 постанова суду першої інстанції від 19.07.2013 року по справі № 2а-3849/11/0170/25 залишена без змін.
Згідно з ч. 2 статті 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
На підставі викладеного, та обставина, що Локальний договір від 22.05.2009 року є договором про спільну діяльність не потребує додаткового доказування.
Згідно з п.п. 7.7.1. п. 7.7. ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", який діяв на момент укладання Локального договору про спільну діяльність спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність, що передбачає об'єднання коштів або майна учасників для досягнення спільної господарської мети.
Відповідно до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", який діяв на момент укладання Локального договору про спільну діяльність було визначено, що безповоротна фінансова допомога це: сума коштів, передана платнику податку згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами, які не передбачають відповідної компенсації чи повернення таких коштів (за винятком бюджетних дотацій і субсидій), або без укладання таких угод; сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після її списання, якщо така безнадійна заборгованість була попередньо включена до складу валових витрат кредитора; сума заборгованості платника податку перед іншою юридичною чи фізичною особою, що залишилася нестягнутою після закінчення строку позовної давності; основна сума кредиту або депозиту, наданих платнику податку без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних); сума процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги (п. 1.22.1 ст. 1 Закону).
Поворотна фінансова допомога - це сума коштів, передана платнику податку у користування на визначений строк відповідно до договорів, які не передбачають нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами (п. 1.22.2 ст. 1 Закону).
Указ Президента України від 27.06.1999 р. № 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидента та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства" визначає, що договори, які передбачають виконання резидентами боргових зобов'язань перед нерезидентами за запозиченими у них кредитами, позиками в іноземній валюті (далі - договори), підлягають реєстрації Національним банком України (ст. 1).
Згідно з статтею 2 Указу Президента України від 27.06.1999 р. № 734/99 встановлено, що у разі одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів без реєстрації договорів до резидентів застосовуються фінансові санкції - штрафи у сумі, еквівалентній одному відсотку розміру одержаного кредиту чи позики і перерахованій у національну валюту України за офіційним обмінним курсом Національного банку України на день одержання кредиту, позики, з подальшою обов'язковою реєстрацією зазначених договорів.
Оскільки Локальний договір про господарське співробітництво по газифікації населених пунктів Кіровського району АР Крим від 22.05.2009 року не є договором кредиту чи позики, а є договором про спільну діяльність, він не потребує реєстрації Національним банком України відповідно до вимог Указу Президента України від 27.06.1999 р. № 734/99 "Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидента та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства", у зв'язку з чим до позивача безпідставно застосовані штрафні санкції, передбачені ст. 2 вказаного Указу.
За таких підстав, судова колегія враховуючи усі обставини справи, приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції.
Суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст. 195; ст. 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в АР Крим залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 03.12.13 у справі № 2а-3848/11/0170/7 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 03 лютого 2014 р.
Головуючий суддя підпис В.А.Омельченко
Судді підпис Т.В. Дадінська
підпис Т.М. Дудкіна
З оригіналом згідно
Головуючий суддя В.А.Омельченко