Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"11" лютого 2014 р. Справа № 818/305/14
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколова В.М.,
суддів: Глазька С.М., Соп'яненка О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Заіченко А.М.,
представника позивача - Дубовик В.В.,
представника відповідача - Гребеник В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Антимонопольного комітету України про закриття провадження у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" до Антимонопольного комітету України про скасування рішення,-
В С Т А Н О В И В:
27.01.2014 товариство з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Антимонопольного комітету України, в якому просить скасувати рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України №31-р/тк від 27.11.2013 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу".
27.01.2014 було відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.
10.02.2014 відповідачем подано до суду клопотання про закриття провадження у справі, оскільки спір у справі відноситься до підвідомчості господарських судів та підлягає вирішенню за правилами Господарського процесуального кодексу України (а.с. 60-62),
Представник позивача заперечував в судовому засіданні проти задоволення клопотання посилаючись на підвідомчість даної справи саме окружним адміністративним судам.
Заслухавши доводи представників сторін по справі, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання відповідача про закриття провадження у справі не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно зі статтею 1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" АМКУ є державним органом зі спеціальним статусом, мета діяльності якого полягає в забезпеченні державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності, що відповідає ознакам суб'єкта владних повноважень, наведеним у п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як зазначено у статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами, юрисдикція яких поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом установлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі, зокрема, справи за заявами органів АМКУ з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.
У статті 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів АМКУ повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення (частина 1); при цьому рішення адміністративної колегії територіального відділення АМКУ оскаржуються до господарських судів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (частина 2).
Закон України "Про Антимонопольний комітет України" містить спеціальні норми щодо захисту економічної конкуренції та загальні, що стосуються визначення суб'єктом господарювання порядку захисту в суді прав, порушених органами АМКУ. З останнього питання спеціальними є норми процесуального законодавства, зокрема Кодекс адміністративного судочинства України і Господарського процесуальний кодекс України.
Таким чином, Закон України "Про Антимонопольний комітет України" не є процесуальним законом і після набрання чинності КАС не може визначати підсудність справ за публічно-правовими спорами за участю органів АМКУ.
З огляду на викладене, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно правові спори фізичних чи юридичних осіб з органами АМКУ як суб'єктами владних повноважень щодо оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, які не віднесено Господарськоим процесуальним кодексом України до розгляду господарськими судами за правилами господарського судочинства.
Керуючись ст. ст. 17, 19, 157, 165, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Антимонопольного комітету України про закриття провадження у справі №818/305/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Сумитеплоенерго" до Антимонопольного комітету України про скасування рішення - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з дня проголошення і оскрженню не підлягає.
Головуючий суддя (підпис) В.М. Соколов
Судді (підпис) С.М. Глазько
(підпис) О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов