ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2014 р. м. Чернівці Справа №824/3125/13-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Григораша В.О.;
секретаря судового засідання - Сопко В.Ю.;
за участю:
представника позивача - Ганевича А.І.;
представника відповідача - Чорнушки С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року у справі №824/684/13-а за позовом Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про виконання вимог, -
ВСТАНОВИВ:
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівці звернувся до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року у справі №824/684/13-а за позовом Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про виконання вимог, та скасувати за нововиявленими обставинами постанову суду в частині зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівців виконати п. 1 вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 17.04.2012 року №24-08-14/5408 із доповненнями від 27.11.12 року №24-08-14-14-/8959, а саме: - відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість за ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги в сумі 701795,80 грн. та ТОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; - вжити заходів щодо повернення ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги в сумі 701795,80 грн. та ТзОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; - у зв'язку із закінченням бюджетного періоду, в якому допущені порушення. Суму відшкодованих коштів перерахувати в дохід загального фонду Державного бюджету.
Заява мотивована тим, що постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року у справі №824/684/13-а задоволено адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці, зокрема, про виконання вимог п. 1 вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 17.04.2012року №24-08-14/5408 із доповненнями від 27.11.12року №24-08-14-14-/8959. Підставою для прийняття вказного рішення слугувало те, що постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року у справі №2а/2470/3222/12, яка залишена без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.04.2013 року, відмовлено Квартирно-експлуатаційному відділу у задоволенні позовних вимог до Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування п.1 вимог Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 27.11.12 року №24-08-14-14-/8959.
Постановою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2013 року у справі К/800/27378/13 постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року по справі №2а/2470/3222/12 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.04.2013 року скасовано. Прийнято нове рішення, яким визнано протиправною та скасовано вимогу Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області №24-08-14-14/8959 від 27.11.12 року.
На підставі викладеного заявник просив суд переглянути за нововиявленими обставинами та скасувати постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року по справі №824/684/13-а в частині зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці виконати п. 1 вимоги Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області №24-08-14-14/8959 від 27.11.12 року.
Представник заявника в судовому засіданні підтримав заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та просив суд задовольнити її у повному обсязі.
Представник Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області в судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами та просив суд відмовити у її задоволенні у повному обсязі в зв`язку тим, що вимогу Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області №24-08-14-14/8959 від 27.11.12 року вважає законною та не погоджується з постановою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2013 року у справі К/800/27378/13.
Суд, дослідивши матеріали справи, докази в їх сукупності, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року по справі №824/684/13-а (а.с.6-8), яка залишена без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 11.09.2013 року (а.с.9-10), задоволено адміністративний позов Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці. Пунктом 3 резолютивної частини вказаної постанови зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Чернівців виконати п.1 вимоги державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 17.04.2012р. №24-08-14/5408 із доповненнями від 27.11.12р. №24-08-14-14-/8959, а саме: -відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість за ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги з сумі 701795,80 грн. та ТОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; - вжити заходів щодо повернення ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги в сумі 701795,80 грн. та ТзОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; - у зв'язку із закінченням бюджетного періоду, в якому допущені порушення. Суму відшкодованих коштів перерахувати в дохід загального фонду Державного бюджету.
Постанова Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року мотивована тим, що під час судового розгляду справи встановлено, що 27.11.2012 року на адресу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівців направлено вимогу із доповненнями за №24-08-14-14/8959, де в п.1 вимагалось відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість за ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги з сумі 701795,80 грн. та ТОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; вжити заходи щодо повернення ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги в сумі 701795,80 грн. та ТОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн. та у зв'язку із закінченням бюджетного періоду, в якому допущені порушення, суму відшкодованих коштів перерахувати в дохід загального фонду Державного бюджету (код бюджетної класифікації 21080500 "Інші надходження") (а.с.52).
Задовольняючи адміністративний позов у вказаній частині суд виходив з того, що Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.04.2013 року у справі №2а/2470/3222/12 за позовом Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці до Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області про визнання протиправними та скасування п.1 вимог №24-08/14/14/8959 від 27.11.12 року - постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року, якою у задоволенні позову було відмовлено повністю, - залишено без змін (а.с.53-62).
Постановою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2013 року К/800/27378/13 скасовано постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року та ухвалу Вінницького апеляційного суд від 25.04.2013 року по справі №2а/2470/3222/12 та прийнято нове рішення, яким визнано протиправною та скасовано вимогу Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області №24-08-14-14/8959 від 27.11.2012 року (а.с. 22-23).
Відповідно до ч. 1 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами.
Представник заявника, обґрунтовуючи свою заяву, посилався на положення п.4 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути.
За змістом вказаної норми підставою для перегляду за нововиявленими обставинами є скасування преюдиційного судового рішення, тобто рішення, в якому відповідно до статті 72 КАС України встановлено обставини справи, які не потрібно доводити при розгляді іншої справи.
Суд, вирішуючи питання про належність вказаних обставин до нововиявлених та підтвердження їх належними доказами, дійшов висновку, що істотні для справи обставини, які не були відомі і не могли бути відомі скаржнику, є однією з підстав перегляду судового рішення тому що вони впливають на повноту обставин, які мають значення для адміністративної справи і впливають на висновки суду, тобто свідчать про необґрунтованість певного судового рішення. Отже, наявність або відсутність нововиявлених обставин, що підлягають встановленню в конкретній справі, характеризує обґрунтованість та законність судового рішення.
Під істотними обставини справи розуміють ті з них, які можуть вплинути на рішення суду, яке набрало законної сили. Під ними слід розуміти факти, які мають юридичне значення для взаємовідносин сторін, які спорять (тобто ці факти існували під час розгляду справи, але не були відомі ні особам, які беруть участь в справі, ні суду, який її розглядав та вирішував справу), це ті обставини, які становлять сутність справи.
Так, нововиявлені обставини за своєю юридичною суттю є фактичними даними, що в установленому порядку спростовують факти, які було покладено в основу судового рішення.
До нововиявлених обставин відносяться матеріально-правові факти, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші факти, які мають значення для правильного вирішення спору. Необхідними ознаками нововиявлених обставин, у даному випадку, є те, що ці обставини існували, але не були і не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи.
У даному випадку, підставою для задоволення адміністративного позову у справі №824/684/13 були встановлені постановою Чернівецького окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року №2а/2470/3222/12, яка залишена без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.04.2013 року, обставини справи, які не потрібно було доводити. Вказаними рішеннями було відмовлено в задоволенні позовних вимог Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці до Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування п.1 вимог №24-08/14/14/8959 від 27.11.12року.
Враховуючи ту обставину що постановою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2013 року по справі К/800/27378/13 скасовано постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 18.02.2013 року №2а/2470/3222/12 та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25.04.2013 року у справі №2а/2470/3222/12, які були преюдиційними для прийняття рішення по справі №824/684/13-а, то постанова Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року підлягає перегляду.
Зважаючи на те, що постановою Вищого адміністративного суду України від 11.12.2013 року К/800/27378/13 визнано протиправною та скасовано вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області №24-08-14-14/8959 від 27.11.2012 року, то відсутні підстави для зобов`язання їх виконати Квартирно-експлуатаційним відділом м. Чернівці.
За сукупністю наведених обставин, суд дійшов до висновку про задоволення заяви Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року у справі №824/684/13-а за позовом Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про виконання вимог.
Згідно із ч. 1 ст. 253 КАС України, суд може скасувати постанову чи ухвалу у справі і прийняти нову постанову чи ухвалу або залишити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами без задоволення. При ухваленні нового судового рішення суд користується повноваженнями суду відповідної інстанції.
З огляду на викладене, постанова Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року по справі №824/684/13-а підлягає частковому скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні адміністративного позову Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці в частині зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівців виконати п. 1 вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 17.04.2012 року №24-08-14/5408 із доповненнями від 27.11.12 року №24-08-14-14-/8959.
На підставі вищезазначеного та з урахуванням положень ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, на користь позивача підлягають стягненню 34,41 грн. судові витрати (судовий збір), сплачені згідно квитанції №412 від 19.12.2013року.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 72, 76, 79, 86, 94, 158-161, 167, 245, 252, 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року у справі №824/684/13-а за позовом Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці про виконання вимог, - задовольнити.
2. Скасувати за нововиявленими обставинами постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 06.06.2013 року по справі №824/684/13-а в частині зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівців виконати п. 1 вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 17.04.2012 року №24-08-14/5408 із доповненнями від 27.11.12 року №24-08-14-14-/8959, а саме: - відобразити в бухгалтерському обліку дебіторську заборгованість за ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги в сумі 701795,80 грн. та ТОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; - вжити заходів щодо повернення ТОВ "Провідна продовольча компанія ЗС" за спожиті ними комунальні послуги в сумі 701795,80 грн. та ТзОВ "Метсобстар-ХК" в сумі 316313,01 грн.; - у зв'язку із закінченням бюджетного періоду, в якому допущені порушення. Суму відшкодованих коштів перерахувати в дохід загального фонду Державного бюджету.
3. Відмовити у задоволенні адміністративного позову Державної фінансової інспекції у Чернівецькій області до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці в частині зобов'язання Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівців виконати п. 1 вимоги Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області від 17.04.2012 року №24-08-14/5408 із доповненнями від 27.11.12 року №24-08-14-14-/8959.
4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Квартирно-експлуатаційного відділу м. Чернівці судові витрати в розмірі 31,41 грн., сплачені згідно квитанції №412 від 19.12.2013 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 11 лютого 2014 року.
Суддя Григораш В.О.