Ухвала суду № 37106927, 30.01.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2014
Номер справи
817/3103/13-а
Номер документу
37106927
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Дорошенко Н.О.

Суддя-доповідач:Моніч Б.С.

УХВАЛА

іменем України

"30" січня 2014 р. Справа № 817/3103/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Моніча Б.С.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Хаюка С.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "19" вересня 2013 р. у справі за позовом Обласного комунального підприємства "Міжнародний аеропорт Рівне" до Державної податкової інспекції у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,-

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернулося Обласне комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Рівне" з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.07.2013 №0002841701 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 510,00 грн.

В обґрунтування позову вказує на неправомірність висновку акта камеральної перевірки № 309/17-12-17-01/31620337 від 26.07.2013 про встановлені помилки у податковому розрахунку форми № 1-ДФ за ІІ-ІV квартали 2012р. та І квартал 2013р., а саме код ознаки доходу, оскільки помилки в ознаках доходу в зазначених податкових розрахунках були самостійно виправлені платником податків шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні періоди до моменту проведення камеральної перевірки.

З урахуванням наведеного, позивач вважав, що у податкового органу були відсутніми підстави для застосування штрафних (фінансових) санкцій, оскільки податкову звітність позивачем було подано своєчасно, самостійно усунуто виявлені помилки, окрім того, бюджет втрат не зазнав, так як сума податку, утриманого з доходу фізичних осіб і перерахованого до бюджету, в поданих уточнюючих розрахунках порівняно зі звітними не змінилась.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 19.09.2013 р. позов задоволено.

Податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 26.07.2013 № 0002841701 форма "Р" про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 510,00 грн. - визнане протиправним та скасоване.

Вирішено питання про судові витрати.

Не погоджуючись із цим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову - про відмову у задоволенні позову. В апеляційній скарзі посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

Сторони та їх представники в судове засідання не з'явились, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи. З урахуванням приписів ч.4 ст.196 та п.2 ч.1 ст.197 КАС України розгляд апеляційної скарги колегією суддів здійснюється за відсутності сторін та в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги відповідно до ст.195 КАС України, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ст.200 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Правильне по суті судове рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.

Дослідженими судом доказами стверджено, що Обласним комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт Рівне" своєчасно, в межах граничних строків подання податкової звітності було подано засобами електронного зв'язку до Державної податкової інспекції у Рівненському районі звітні податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, за формою 1-ДФ, а саме: за ІІ квартал 2012р., реєстраційний номер податкового органу №9047859183 від 09.08.2012 (а.с.8-13); за ІІІ квартал 2012р., реєстраційний номер податкового органу №9068981684 від 06.11.2012 (а.с.14-17); за ІV квартал 2012р., реєстраційний номер податкового органу №9087087211 від 08.02.2013 (а.с.18-23); за І квартал 2013р., реєстраційний номер податкового органу №9024107016 від 26.04.2013 (а.с.39-41).

Також судом встановлено, що 17.06.2013 Обласним комунальним підприємством "Міжнародний аеропорт Рівне" до органу державної податкової служби подано уточнюючі податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, за формою 1-ДФ, а саме: за ІІ квартал 2012р., реєстраційний номер податкового органу № 9087676100 від 17.06.2013 (а.с.27-30); за ІІІ квартал 2012р., реєстраційний номер податкового органу №9087676101 від 17.06.2013 (а.с.31-34); за ІV квартал 2012р., реєстраційний номер податкового органу №9087676102 від 17.06.2013 (а.с.35-38); за І квартал 2013р., реєстраційний номер податкового органу № 9035492812 від 17.06.2012 (а.с.24-26).

Всі звітні та уточнюючі податкові розрахунки відповідачем прийняті, що стверджено відповідними квитанціями про прийняття електронної податкової звітності.

Співставленням задекларованих показників в звітних податкових розрахунках та уточнених податкових розрахунках форми 1-ДФ встановлено, що платником податків було виправлено записи в колонці 5 "ознака доходу", при цьому суми нарахованого та перерахованого до бюджету податку змінені не були.

Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Відповідно до підпункту 49.18.2 ст. 48 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 51.1 ст. 51 Податкового кодексу України податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органу державної податкової служби за місцем свого обліку.

Відповідно до пункту 119.2 от. 119 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Згідно п.п. 4.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків і сум утриманого з них доходів затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 січня 2011 р. за N 46/18784 передбачено, що коригування поданого і прийнятого податкового розрахунку проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені органом ДПС.

Згідно п.п. 4.3 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків і сум утриманого з них доходів затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020 уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Згідно п.п. 4.4 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходів, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків і сум утриманого з них доходів затвердженого наказом ДПА України від 24.12.2010 №1020 порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим.

Звітний новий та уточнюючий податковий розрахунок подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише по рядках та реквізитах, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються органами ДПС до податкового агента.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що помилка, яка була виявлена платником податку, не впливає на показники податкового розрахунку, то до податкового агента не застосовується накладення штрафів в розмірах, які передбачені в пункті 119.2 ст. 119 ПКУ.

Таким чином, саме за вищевказаних обставин справи, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, з яким погоджується колегія суддів апеляційної інстанції, щодо обґрунтованості заявлених позивачем вимог.

Оскільки, постанову від 19.09.2013 р. Рівненським окружним адміністративним судом винесено відповідно до позовних вимог з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права і суд дав правильну оцінку обставинам справи, то колегія суддів апеляційної інстанції не знаходить підстав для зміни чи скасування рішення суду першої інстанції у справі.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "19" вересня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч

судді: (підпис) І.Ф.Бондарчук

(підпис) С.М.Хаюк

З оригіналом згідно: суддя _______ Б.С. Моніч

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Обласне комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Рівне" вул. Авіаторів,1,м. Рівне,33004

3- відповідачу/відповідачам: Державна податкова інспекція у Рівненському районі Рівненської області Державної податкової служби вул.Відінська,8,м.Рівне,33023

4 - представник позивача Воробей О.М. АДРЕСА_1