Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 123/10503/13-а
03.02.14 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Єланської О.Е.,
суддів Кукти М.В. ,
Кучерука О.В.
секретар судового засідання Даніліна К.В.
за участю сторін:
позивач, ОСОБА_2- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Військового комісаріату АРК- не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим- Двинянінова Валентина Борисівна, довіреність № 7 від 23.10.13
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Київського районного суду м. Сімферополя (суддя Сенько М.Ф. ) від 21.11.13 у справі № 123/10503/13-а
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
до Військового комісаріату АРК (вул Київська 152,Сімферополь,Сімферополь, місто, Автономна Республіка Крим,95493)
Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим (вул. Долгоруковська, 3,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)
про визнання протиправними дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду із адміністративним позовом до Військового комісаріату АР Крим, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим та просив:
- визнати протиправними дії Військового комісаріату АР Крим щодо не включення в довідку про розмір грошового забезпечення, з якого проводиться розрахунок його пенсії в розмірі 90% від окладу з 01.07.2011 р. відповідно до наказу Міністра оборони України №355 від 25.06.2011р.;
- зобов'язати ВК АРК видати довідку про грошове забезпечення з урахуванням премії 90% від окладу;
- визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим ; зобов'язати ГУ ПФУ в АР Крим провести перерахунок пенсії з урахуванням премії 90% від окладу, та повної вислуги років військової служби.
Постановою Київського районного суду м. Сімферополя від 21.11.13 у справі № 123/10503/13-а в задоволенні позову ОСОБА_2 до Військового комісаріату АРК, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим про визнання дії неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії та перерахунок пенсії - відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
В судовому засіданні 03.02.2014 представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим заперечував проти задоволення апеляційної скарги позивача.
Позивач та представник відповідача - Військовий комісаріат АРК не з'явилися, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином та своєчасно.
Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_2 перебуває на обліку ГУ ПФУ в АР Крим і отримує пенсію відповідно до Закону України № 2262-ХП від 09.04.1992 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
Колегія суддів, виходячи з меж апеляційного перегляду, встановлених статтею 195 Кодексу адміністративного судочинства України, погоджується із позицією суду першої інстанції щодо відсутності підстав для задоволення позову, з огляду на наступне.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII (далі Закон № 2262-XII) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно з положенням пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 07.11.2007 року № 1294 виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується, зокрема, Міністерством оборони України.
Підпунктом 2 пункту 5 вказаної постанови надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Із пункту 31.2 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260 вбачається, що розміри премії, але не менше ніж 10 відсотків посадових окладів, установлюються за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження служби.
На виконання зазначеної постанови Міністром оборони України наказом від 28.01.2011 № 50 "Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2011 рік" встановлено, у тому числі, розміри премії військовослужбовцям у межах видатків, передбачених для їх грошового забезпечення у 2011 році.
Наказом Міністра оборони України від 25.06.2011 № 355 до наказу Міністра оборони України від 28.01.2011 № 50 внесено зміни в частині визначення розміру премії військовослужбовців - встановлено розміри премії військовослужбовцям у розмірі 90% посадового окладу.
Пунктом 8 наказу Міністра оборони України «Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2011 рік» від 25.01.2011 року № 50 витрати на грошове забезпечення військовослужбовцям з 01.01.2011 року необхідно здійснювати в межах виділених асигнувань, тобто в межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2011 році.
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до положень пункту 5 зазначеної постанови для перерахунку пенсій враховуються:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Оскільки преміювання військовослужбовців законодавчо встановлено у залежності від економії фонду грошового забезпечення, фактичної величини наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, то розмір премій має змінний характер, у зв'язку з чим при перерахунку пенсії премія враховується у середніх розмірах, фактично виплаченої за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії.
Тобто, премія, що встановлена наказом Міністра оборони України «Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 25 січня 2011 року № 50» № 355 від 26.06.2011 року, має тимчасовий характер, виплата її дозволена лише в межах виділених асигнувань для грошового забезпечення військовослужбовців у 2011 році.
Підставою для перерахунку пенсії позивача могла б бути лише Постанова Кабінету Міністрів України, яка змінює розмір одного з видів грошового забезпечення чи премії, або вводить новий вид грошового забезпечення.
З огляду на викладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що вищевказана зміна розміру премії військовослужбовців не може бути підставою для проведення перерахунку пенсії позивачу. Премія, яку позивач просив врахувати для обчислення нового розміру пенсії, має тимчасовий характер. Виплата такої премії дозволена за наявності підстав тільки в межах видатків, передбачених у кошторисі Міністерства оборони України для грошового забезпечення військовослужбовців у 2011 році.
Зазначена позиція суду узгоджується із позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 26 лютого 2013 року у справі №21-5а13.
Враховуючи зазначене, колегія суддів вказує на обґрунтованість висновків суду першої інстанції щодо безпідставності вимог позивача про перерахунок пенсії відповідно до частини третьої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв'язку зі зміною розмірів премій згідно із наказом Міністра оборони України від 25.06.2011 № 355.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Правова оцінка встановлених обставин справи судом першої інстанції дана вірно, порушень норм матеріального чи процесуального права при ухваленні оскаржуваного судового рішення судом апеляційної інстанції не допущено.
Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.
Судове рішення не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.
Згідно статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Київського районного суду м. Сімферополя від 21.11.13 у справі № 123/10503/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Київського районного суду м. Сімферополя від 21.11.13 у справі № 123/10503/13-а - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 10 лютого 2014 р.
Головуючий суддя підпис О.Е.Єланська
Судді підпис М.В. Кукта
підпис О.В.Кучерук
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.Е.Єланська