Постанова № 3707779, 08.04.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2009
Номер справи
2-а-1879/09/2170
Номер документу
3707779
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 08 квітня 2009 р. 13.30 год.

Справа № 2-а-1879/09/2170 Кат. 6.6.4

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Хом"якової В. В.,

при секретарі: Вуйцику О.Г.,

за участю представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Бериславському районі доОСОБА_2 про стягнення заборгованності по податку з власників транспортних засобів,

встановив:

 Державна податкова інспекція у Берислаавському районі Херсонської області (надалі - позивач) звернулась до суду з позовом доОСОБА_2 (надалі - відповідач) про стягнення заборгованності в розмірі 99 грн. 00 коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що за період 2006 - 2008 рр. за громадянином ОСОБА_2 обліковується борг на загальну суму 99 грн. по податку з власників транспортних засобів, який всупереч вимогам чинного законодавства України в сфері оподаткування, на сьогоднішній день є непогашеним.

Відповідач на судовий розгляд справи не з"явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Відповідно до ч. 2 ст. 128 КАС України, неприбуття в судове засідання сторін без поважних причин або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Розгляувши подані документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з"ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтується позов, об"єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів справляється відповідно до Закону України від 11.12.1991 р. № 1963 - Х 11 "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", яким визначено платники і об"єкти оподаткування, ставки та терміни його сплати, а також встановлено порядок його сплати. Стаття 1 зазначеного Закону передбачає, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи і організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об"єктами оподаткування.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", податок з власників транспортних засобів сплачується громадянами перед реєстрацією, перреєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно (за рік) або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд. У зв"язку з цим власники транспортних засобів перед реєстрацією, перереєстрацією та технічним оглядом зобов"язані пред"являти в органи ДАІ або інші органи, що здійснюють їх реєстрацію, перереєстрацію або технічний огляд, квітанції, платіжні доручення про сплату податку, а у разі звільнення від сплати податку - відповідний документ, що є підставою для надання пільги з цього податку. У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не провадяться.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількістьтранспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об"єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів.

Згідно з даними ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області, громадянин ОСОБА_2має в користування (приватній власності) мотоцикл марки "Дніпро", державний номер НОМЕР_1, об"єм двигуна 650, рік випуску 1988, останній строк проходження техобслуговування - 2002 р., не знятий з обліку. Ставки щодо сплати податку встановлено ст. 3 Закону України № 1963 - Х11. Вони визначені залежно від кодів УКТ ЗЕД у гривнях зі 100 куб. см. об"єму двигуна для транспортних засобів, обладнаним двигуном внутрішього згорання. В даному випадку ставка податку 5 грн. з 100 куб. см., отже за рік сума податку становить 33 гривні, за період 2006 - 2008 р.р. загальна сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів для відповідача складає 99 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

За транспортні засоби, що не експлуатуються з будь - яких причин, податок сплачується на загальних підставах за повний рік, оскільки звзначений податок є майновим і має бути сплачений незалежно від того, експлуатується транспортний засіб, чи ні.

Чинним законодавством не передбачено продовження терміну, за який сплачено податок з власників транспортних засобів за період, в якому він не експлуатувався, тобто, за період простою транспорту з будь - яких причин. Суд також приймає до уваги, що відповідач не надав суду будь - яких документів про наявність пільг на сплату даного податку. Якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на паво користування транспортним засобом, за місцем реєстрації транспортного засобу.

Оскільки у разі відсутності документів про сплату податку реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не повинні проводитися, органи реєстрації та проведення технічного огляду повинні контролювати сплату податку перед проведенням технічного огляду, реєстрацією та перереєстрацією транспортних засобів. Станом на 1 вересня ДАІ подає податковим органам списки громадян, транспортні засоби яких не пройшли техогляд у встановлені строки. На підставі цих даних податкові органи здійснюють заходи щодо стягнення податку, оскільки у ст. 6 Закону України № 1963 - Х11 зазначено, що у разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередніх роки.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов"язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме стягнути суму заборгованості перед бюджетом з ОСОБА_2 в розмірі 99 грн.

Відповідно до частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб"єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

У судовому засіданні, відповідно до п. 3 ст. 160 КАС України, проголошено вступну та резолютивну частину постанови, та повідомлено про день і час виготовлення постанови в повному обсязі.

 На підставі викладеного, керуючись статтями 94, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

 1. Позов задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, код ІНФОРМАЦІЯ_1) до держбюджету (р/рах. 33213808700052 банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області МФО 852010 одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704) 99 грн.00 коп. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.

2. Виконавчий лист про виконання постанови видати позивачу за його заявою після набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Хом'якова В.В.