ПОСТАНОВА
Іменем України
28 квітня 2009 року Справа № 2а-20418/09
Категорія 6.9
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Качуріної Л.С.
при секретарі: Лемба А.В.,
в присутності сторін: прокурор не з'явився
представника позивача Богачова А.С.
відповідач не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення суми штрафної санкції, -
В С Т А Н О В И В:
16 лютого 2009 року прокурор Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення суми штрафної санкції, в якому зазначив, що відповідач порушив вимоги Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року. ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» надало до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2007 року без дотримання вимог до паперової та електронної форм надання такої інформації, встановлених п.1 глави 2 розділу ІV, п. 14.1 розділу І Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» та Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05.04.2007 року №349.
25 лютого 2008 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №26-ЛУ. Згідно цього розпорядження ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» повинне було у термін до 14.03.2008р. усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та надати до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію за ІV квартал 2007 року в паперовій та електронній формі
До теперішнього часу відомостей про виконання розпорядження до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило.
08 квітня 2008 року начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» була винесена постанова № 103-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 грн.
.На підставі цього позивач просив стягнути з ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» суму штрафної санкції у розмірі 1700, 00 грн. в дохід Державного бюджету України.
Представник Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів підтримав адміністративний позов та просив стягнути з відповідача суму штрафної санкції.
Представник прокурора та відповідач у судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суду не доповіли.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» порушило вимоги Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року, оскільки надало до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулярну квартальну інформацію за ІV квартал 2007 року без дотримання вимог до паперової та електронної форм надання такої інформації, встановлених п.1 глави 2 розділу ІV, п. 14.1 розділу І Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» та Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05.04.2007 року №349.
25 лютого 2008 року уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери №26-ЛУ. Згідно цього розпорядження ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» повинне було у термін до 14.03.2008р. усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та надати до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку інформацію за ІV квартал 2007 року в паперовій та електронній формі відповідно до вимог Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» та Наказу Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05.04.2007 року №349.
До теперішнього часу відомостей про виконання розпорядження до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило.
08 квітня 2008 року начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні ДВАТ «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» була винесена постанова № 103-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 грн.
Відповідно до п.1 глави 1 розділу ІV Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року «Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» емітенти зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію (далі - квартальна інформація) у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.
Відповідно до п.14 глави розділу І Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1591 від 19.12.2006 року «Про затвердження Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» при поданні інформації до Комісії емітент зобов'язаний надавати (надсилати) таку інформацію у паперовій та електронній формах.
Відповідно до ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.2 ст. 11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді, але позивач своє право не використав, а тому штрафні санкції підлягають стягненню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення суми штрафної санкції задовольнити повністю.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства «Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» (код ЄДРПОУ 00178063, юридична адреса: Луганська обл. м. Свердловськ, смт. Калінінський) суму штрафної санкції у розмірі 1700,00 грн. в дохід Державного бюджету України - р/р 31116106700072 в УДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24048566, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено та підписано 03 травня 2009 року.
СУДДЯ