Ухвала суду № 37061495, 30.01.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2014
Номер справи
826/16007/13-а
Номер документу
37061495
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/16007/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Бояринцева М.А. Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.

У Х В А Л А

Іменем України

30 січня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Коротких А.Ю.,

суддів: Ганечко О.М.,

Літвіної Н.М.,

при секретарі Некрасовій М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 листопада 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28 листопада 2013 року в задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник ОСОБА_3 - ОСОБА_4 подав апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою позов задовольнити повністю. Свої вимоги апелянт аргументує тим, що судом першої інстанції були неповно з'ясовані всі обставини, що мали суттєве значення для вирішення справи та допущені порушення норм матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, які з'явились у судове засідання, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, в 2007 році позивач здійснив самочинне будівництво житлового будинку літера «В» та житлового будинку літера «К» на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1.

З метою прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва, а саме: житлового будинку літера «В» та житлового будинку літера «К» за адресою: АДРЕСА_1, позивач звернувся до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві із декларацією про прийняття в експлуатацію об'єкта.

Рішенням № КВ 210132530117 від 10 вересня 2013 року інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві повернула позивачу декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (житловий будинок літера «В» та житловий будинок літера «К» за адресою: АДРЕСА_1).

В рішенні зазначено, що під час перевірки декларації про готовність об'єкта до експлуатації виявлено порушення вимог, встановлених Порядком прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж від 19 березня 2013 року № 95. В декларації відсутній документ, що посвідчує право власності чи користування позивача земельною площею, на якій розташовано об'єкт, а також вказано, що для прийняття об'єкта в експлуатацію необхідно забезпечити здійснення технічного обстеження об'єкта на предмет відповідності об'єкта вимогам надійності і безпечної експлуатації та зазначено про необхідність надання інспекції технічного паспорта об'єкта, виготовленого після 29 квітня 2013 року.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Конституції України, Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI (далі - Закон України № 3038-VI), Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461 (далі - Порядок № 461) та іншими нормативно-правовими актами.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності, що спрямовані на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів, регулюються Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17 лютого 2011 року № 3038-VI.

Згідно з пунктом 9 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 року № 3038-VI інспекції державного архітектурно-будівельного контролю до 31 грудня 2013 року безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об'єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж приймають в експлуатацію: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудовані до 12 березня 2011 року: громадські будинки I і II категорій складності та будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 19 березня 2013 року № 95 затверджено порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і передбачення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж (далі - Порядок № 95).

Відповідно до пункту 3.2 Порядку № 95 замовник або його уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до інспекції за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку (перелік документів є чітким та вичерпним).

Пунктом 3.3 Порядку № 95 встановлено, що інспекція розглядає документи, зазначені у пункті 3.2 цього розділу, та приймає рішення про реєстрацію декларації або її повернення у строк, передбачений пунктом 3.1 цього розділу.

Відповідно до п.3.4 Порядку № 95 дані, зазначені в декларації, повинні узгоджуватись з документами, які подаються разом з нею.

Щодо вимоги відповідача про надання технічного паспорту, колегія суддів зазначає наступне.

Технічне обстеження об'єктів індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, прибудов до них загальною площею до 300 квадратних метрів включно, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться під час їх технічної інвентаризації з подальшою видачею технічного паспорта.

Як вбачається з декларації про готовність об'єкта до експлуатації, загальна площа житлового будинку літера «В» - 81,6 кв.м., загальна площа житлового будинку літера «К» - 72,4 кв.м.

З урахуванням наведеного та враховуючи, що загальна площа житлових будинків не перевищує 300 квадратних метрів, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про безпідставність витребування від позивача здійснення технічного обстеження об'єкта на предмет відповідності об'єкта вимогам надійності і безпечної експлуатації.

Відносно посилання відповідача на відсутність документу, що посвідчує право власності чи користування земельною площею, на якій розташовано об'єкт, колегія суддів зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 грудня 2012 року відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_3 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії (а.с.69-74).

Згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 лютого 2013 року постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 грудня 2012 року залишено без змін, а ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23 квітня 2013 року постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 04 грудня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 26 лютого 2013 року залишено без змін.

Вищезазначеними судовими рішення встановлено, що рішення № 1089 виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих від 23 серпня 1955 року не є документом, що підтверджує право ОСОБА_3 на користування земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість доводів відповідача щодо відсутності у позивача документу, що посвідчує право власності чи користування земельною площею, на якій розташовано об'єкт будівництва - житловий будинок літера «В» та житловий будинок літера «К» за адресою: АДРЕСА_1.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 160, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_3 - ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2013 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.

Головуючий суддя: Коротких А.Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н.М.

Повний текст виготовлено: 04.02.2014 року.

.

Головуючий суддя Коротких А. Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н. М.