ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_______________
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2014 р.
Справа № 821/251/14
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Дубровна В.А., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Дочірнього підприємства "Нова.Ком" до Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області про визнання протиправним та сксування акту камеральної перевірки,
встановила:
Дочірнє підприємство "Нова.Ком" звернулось до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області, у якому просить визнати протиправним та скасувати акт камеральної перевірки №8/22-0/35074707 від 14.11.2013 року.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Здійснюючи передбачене статтею 55 Конституції України право на судовий захист, звертаючись до суду, позивач вказує у позові власне суб'єктивне уявлення про порушене право та охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.
Проте, відповідно ст. 2, ч. 1 ст. 17 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, які породжують, змінюють або припиняють права та обов'язки у сфері публічно-правових відносин, вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, якщо позивач вважає, що цими рішеннями, діями чи бездіяльністю його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав чи свобод.
Відповідно до теорії права щодо класифікації актів, правовий акт індивідуальної дії це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акта (актів) щодо конкретної ситуації, який стосується прав та обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), якому він адресований.
При цьому, обов'язковою його ознакою є юридичний характер, який полягає у обов'язковості його приписів для відповідного суб'єкта (суб'єктів), внаслідок настання певних правових наслідків, зокрема виникнення у суб’єкта певних обов’язків по його виконанню.
Тобто, цим пояснюється, що акт перевірки, складений за наслідками проведеної перевірки платника податків, сам по собі не є правовим актом індивідуальної дії, оскільки не породжує настання правових наслідків, а є лише підставою для прийняття суб'єктом владних повноважень рішення, наприклад про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання або вчинити певні дії тощо.
Враховуючи, що предметом адміністративного позову є визнання протиправним та скасування акту камеральної перевірки № 8/22-0/35074707 від 14.11.2013 року, який за своїм змістом не є тим, рішенням, що підлягає оскарженню до суду, тому суд вважає, що законодавством не передбачено можливості для оскарження в судовому порядку актів перевірок щодо дотримання податкового законодавства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо, зокрема, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись ст. 109 КАС України -
ухвалила:
Відмовити у відкритті провадження у адміністративній справі за позовом Дочірнього підприємства "Нова.Ком" до Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області про визнання протиправним та сксування акту камеральної перевірки.
Позовну заяву разом із усіма доданими до неї документами повернути позивачу.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Херсонський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня її проголошення.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи..
Суддя Дубровна В.А.
кат. 8