Постанова № 37013931, 03.02.2014, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2014
Номер справи
817/4484/13-а
Номер документу
37013931
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/4484/13-а

03 лютого 2014 року

14год. 40хв.

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Костопільської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Костопільський комбінат будівельних матеріалів"

про надання дозволу на погашення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ :

Костопільська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - Костопільська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костопільський комбінат будівельних матеріалів" (далі - ТОВ "Костопільський КБМ") про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 11.12.2013 за ТОВ "Костопільський КБМ" перед бюджетом рахується податковий борг в сумі 113608,51грн. (106940,91грн. - плата за землю, 387,92грн. - податок на прибуток, 6279,68грн. - податок на додану вартість). Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

У судове засідання позивач не прибув, у поданому суду клопотанні просив розглянути справу за відсутності представника.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Судом не визнавалася обов’язковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин суд вважає за можливе вирішити спір без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.

Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

ТОВ "Костопільський КБМ" зареєстроване як юридична особа Костопільською районною державною адміністрацією Рівненської області 12.09.1991, перебуває на обліку, як платник податків в органі державної податкової служби з 01.09.1997 за №15.

Станом на 11.12.2013 за ТОВ "Костопільський КБМ" рахується податковий борг в сумі 113608,51грн. (106940,91грн. - плата за землю, 387,92грн. - податок на прибуток, 6279,68грн. - податок на додану вартість).

Борг з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки, земельний податок) в сумі 104420,08грн. виник на підставі:

- самостійно поданих податкових декларацій з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 04.02.2013 №9004149239, від 04.02.2013 №9004149238, від 04.02.2013 №9004149243, від 04.02.2013 №9004149231, від 04.02.2013 №9004149245;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 14.08.2013 №0002301500, прийнятого на підставі акта перевірки від 06.08.2013 №188/15/03576568, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 72,68грн.;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 14.08.2013 №0002311500, прийнятого на підставі акта перевірки від 06.08.2013 №188/15/03576568, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 77,98грн.;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 14.08.2013 №0002321500, прийнятого на підставі акта перевірки від 06.08.2013 №188/15/03576568, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 67,61грн.;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 14.08.2013 №0002331500, прийнятого на підставі акта перевірки від 06.08.2013 №188/15/03576568, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 5,58грн.;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 14.08.2013 №0002341500, прийнятого на підставі акта перевірки від 06.08.2013 №188/15/03576568, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф в сумі 69,04грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 14.08.2013, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.

Податковий борг з податку на прибуток в сумі 387,92грн. виник на підставі самостійно поданої податкової декларації за три квартали 2012 року.

Борг з податку на додану вартість в сумі 5959,94грн. виник на підставі самостійно поданих податкових декларацій від 16.11.2012 та від 18.12.2012.

Крім того, позивачем на суму податкового боргу за несвоєчасне погашення ТОВ "Костопільський КБМ" узгоджених податкових зобов'язань була нарахована пеня з плати за землю в сумі 2520,83грн. та з податку на додану вартість в сумі 319,74грн.

Позивачем на підставі договорів про розстрочення боргу було винесено рішення від 18.05.2012 №6 та від 29.04.2013 №11 про розстрочення суми податкового боргу.

Оскільки відповідачем було порушено умови погашення податкового боргу, позивачем винесені рішення від 28.11.2013 №16 та від 28.11.2013 №17 про скасування розстрочення податкового боргу.

З метою погашення податкового боргу Костопільською ОДПІ для ТОВ "Костопільський КБМ" було сформовано та надіслано податкову вимогу форми "Ю" від 04.07.2012 №49/3650/19-27 на суму 20505,69грн.

Вказана податкова вимога отримана відповідачем 12.07.2012, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалася.

Крім того, у зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених податкових зобов'язань Костопільською ОДПІ було складено акт опису майна від 20.12.2012 №12, про що до Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено реєстраційний запис.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: довідкою про податковий борг (а.с.5), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.6), довідкою з ЄДРПОУ від 25.11.2004 №000885 (а.с.7), довідкою про взяття на облік платника податків від 30.11.2004 №280/28-48 (а.с.8), актом опису майна від 20.12.2012 №12 (а.с.9), витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 21.12.2012 №39508156 (а.с.10), корінцем податкової вимоги форми "Ю" від 04.07.2012 №49/3650/19-27, фіскальним чеком від 11.07.2012 №0314 та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.11), рішеннями про розстрочення податкового боргу від 29.04.2013 №11 та від 20.03.2013 №6 (а.а.с.24-25), рішеннями про скасування розстрочення податкового боргу від 28.11.2013 №17 та від 28.11.2013 №16 (а.а.с.26-27), актом про результати проведення перевірки своєчасності сплати платежів до бюджету від 06.08.2013 №188/15/03576568 (а.с.28), податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш" від 14.08.2013 №0002311500, від 14.08.2013 №0002321500, від 14.08.2013 №0002331500, від 14.08.2013 №0002341500, від 14.08.2013 №0002301500 та корінцями до даних податкових повідомлень-рішень (а.а.с.29-33), податковими деклараціями з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 04.02.2013 №9004149239, від 04.02.2013 №9004149238, від 04.02.2013 №9004149243, від 04.02.2013 №9004149231, від 04.02.2013 №9004149245 (а.а.с.35-44), податковою декларацією з податку на додану вартість (а.а.с.45-46), податковими деклараціями з податку на додану вартість від 16.11.2012 та від 18.12.2012 (а.а.с.47-50).

Згідно зі ст.9 Податкового кодексу України плата за землю, податок на прибуток та податок на додану вартість належать до загальнодержавних податків і зборів та справляються на всій території України.

Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів податкової служби, до яких зокрема відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.

Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення та податкової вимоги, то сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п.87.2 ст.87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктами 88.1 та 88.2 ст.88 Податкового кодексу України передбачено, що з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

Відповідно до п.89.3 ст. 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.

Згідно з п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби повинен звернутися до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Станом на день розгляду справи судом відповідачем податковий борг у сумі 113608,51грн. не сплачений.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Надати дозвіл Костопільській об`єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області на погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Костопільський комбінат будівельних матеріалів" в сумі 113608,51грн. (сто тринадцять тисяч шістсот вісім гривень п'ятдесят одна копійка), за рахунок його майна, що перебуває у податковій заставі.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.