ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
06 грудня 2013 року м. Ужгород№ 807/3780/13-а
Закарпатський окружний адміністративний суд
у складі головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,
з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,
сторони в судове засідання не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою МКД "Антон Гудец" до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанов про застосування адміністративно - господарських штрафів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - МКД "Антон Гудец" звернувся у Закарпатський окружний адміністративний суд з позовною заявою до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області, якою просить суд: скасувати постанови про застосування адміністративно - господарських штрафів згідно акту № 89777 від 12.09.2013 року, № 04023 - 04052 від 10 жовтня 2013 року до МКД "Антон Гудец".
06 грудня 2013 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява представника відповідача про залишення адміністративного позову без розгляду в зв'язку тим, що у матеріалах справи відсутня належним чином посвідчена довіреність ОСОБА_1, який має право подавати позов в інтересах МКД "Антон Гудец".
Як вбачається з поданої позивачами позовної заяви така підписана ОСОБА_1.
Статтею 5 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ст. 50 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідно до ч. 2 даної статті КАС України визначено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Згідно ч. 3 статті 50 КАС України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Судом встановлено, що відповідно до ч. 4 та 5 ст. 106 КАС України визначено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч.1,4 ст.58 КАС України, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи. Довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.
Враховуючи вищевикладене, та відповідно ст. 58 КАС України судом встановлено, що представнику позивача до суду слід було надати довіренісь, яка посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності, однак такої суду надано не було, що в свою чергу дає підстави суду вважати, що ОСОБА_1 не має документів, що підтверджують повноваження представника, яка бере участь в адміністративному процесі, а отже і немає права підпису даної позовної заяви у зв'язку з відсутністю довіреності чи іншого документу, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо, позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.
Враховуючі вище викладене, суд приходить до висновку що в даному випадку позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи, а тому в силу вимог ч. 1 п. 1, 2 ст. 155 КАС України дану позовну заяву слід залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку (ч. 3 ст. 155 КАС України).
На підставі викладеного та керуючись п. 1, 2 ч. 1 ст. 155, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов МКД "Антон Гудец" до Управління Укртрансінспекції у Закарпатській області про скасування постанов про застосування адміністративно - господарських штрафів - залишити без розгляду.
Ухвалу направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя Д.В. Іванчулинець