ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
"23" січня 2014 р.справа № 2а/0470/6706/12
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Лукманової О.М.
суддів: Божко Л.А. Прокопчук Т.С.
при секретарі: Соломка М.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу Селянського фермерського господарства «Зоря» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2012 року у справі №2а-6706/12/0470 за позовом Селянського фермерського господарства «Зоря» до Державної фінансової інспекції у Дніпропетровській області, третя особа - Петриківський районний центр зайнятості населення Дніпропетровської області про визнання протиправним та скасування вимоги, -
в с т а н о в и л а:
У червні 2012 року СФГ «Зоря» (далі по тексту - позивач) звернулося до суду з позовом до ДФІ в Дніпропетровській області (далі по тексту - відповідач), третя особа - Петриківський районний центр зайнятості населення Дніпропетровської області, в якому просило визнати протиправним та скасувати п.2 вимоги відповідача №04-04-05-15/5287 від 28.04.2012 року.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2012 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
З постановою суду першої інстанції не погодилось СФГ «Зоря» та подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги. Свої вимоги обґрунтувало тим, що постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт вважав, що судом не досліджено всебічно, повно та об'єктивно докази, надані позивачем, не надано їм правової оцінки. Апелянт вказував, що він не є дебітором Петриківського РЦЗ на суму 330377,07 грн., бо всі дотаційні договори позивач виконав без будь-яких порушень, суд на його думку не встановив з яких дотаційних договорів складається сума 330377,07 грн., в які періоди дотація за цими договорами була перерахована, які порушення допущені позивачем при виконанні договорів. Апелянт вважав, що позивач не є об'єктом контролю, не встановлено винних осіб, які допустили порушення на суму 330377,07 грн. З пояснень апелянта слідує, що винним є начальник Петриківського РЦЗ Коломоєць В.М., а вище вказана сума складається з сум 14 дотаційних договорів, які підписувались Коломоєць В.М. На думку апелянта, суд не надав оцінки тому, що ОСОБА_2 повторно був працевлаштований до позивача на умовах дотації до закінчення строку дії першого дотаційного договору. У свою чергу позивач при укладенні 14 дотаційних договорів надав всі достовірні, необхідні документи, які вимагались від роботодавця, не приховував звільнення ОСОБА_2 за згодою сторін 31.01.2008 року, оскільки, із 12.03.2008 року він був зареєстрований безробітним у Петриківському РЦЗ.
Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що СФГ «Зоря» внаслідок порушення умов договору від 28.08.2006 року №0050 про працевлаштування безробітного ОСОБА_2 з наданням дотації, укладеного з Петриківським РЦЗ у частині неповідомлення останнього про звільнення ОСОБА_3 та порушення гарантів зайнятості особи, працевлаштованої на дотаційне робоче місце, до закінчення 2-х років з дня працевлаштування, незаконно одержала дотації за період з 30.08.2006 року по 30.08.2007 року у сумі 14143,99 грн., що призвело до матеріальних збитків державі в особі Петриківського РЦЗ з урахуванням індексу споживчих цін на споживчі товари за період від місця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення на загальну суму 25543,05 грн. Відповідно до даних Петриківського РЦЗ за період з лютого 2008 року по лютий 2010 року СФГ «Зоря» незаконно відшкодовано дотації на створення додаткових місць для працевлаштування безробітних, у сумі 330377,07 грн., що є порушенням вимог п.15 Порядку №1 при наявності факту порушення гарантій зайнятості осіб, прийнятих на роботу у частині надання роботодавцю СФГ «Зоря»: дотація не може надаватися протягом трьох років з дня отримання останньої суми коштів. Суд також вказав, що акт ревізії від 16.04.2012 року №04-19-32 Петриківським РЦЗ був підписаний без зауваження, вимога ДФІ в Дніпропетровській області №04-04-05/5287 від 28.04.2012 року Петриківським РЦЗ не оскаржувалась.
Матеріалами справи встановлено, що посадовими особами ДФІ в Дніпропетровській області з 19.03.2012 року по 06.04.2012 року на виконання постанови Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 22.02.2012 року по матеріалах кримінальної справи було проведено позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності Петриківського районного центру зайнятості населення за період з 01.01.2004 року по 01.01.2006 року та з 01.01.2007 року по 01.01.2009 року, за результатами якої 06.04.2012 року було складено акт №04-19-32 Ревізією дотримання законодавства при витрачанні коштів Фонду на надання роботодавцю СФГ «Зоря» дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних проведеною суцільним порядком за період з 01.01.2004 року по 01.01.2006 року та з 01.01.2007 року по 01.01.2009 року, шляхом співставлення дотримання термінів дії трудових договорів, укладених роботодавцем із Петриківським РЦЗ, даних про нараховану та виплачену заробітну плату працевлаштованих безробітних та наказів про їх прийняття та звільнення, табелів обліку робочого часу встановлено, що Петриківським РЦЗ та СФГ «Зоря» укладено договір від 28.08.2006 року №0050 про працевлаштування безробітного ОСОБА_2 з наданням СФГ «Зоря» дотації. Відповідно до направлення на працевлаштування з наданням дотації від 30.08.2006 року №130608210001001, ОСОБА_2 був зарахований на посаду механізатора згідно наказу СФГ «Зоря» від 30.08.2006 року №9. На підставі наказу Петриківського РЦЗ від 30.08.2006 року №65 СФГ «Зоря» надано дотацію на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітного ОСОБА_2 згідно з вказаним договором. При перевірці було встановлено, що ОСОБА_2 був звільнений із займаної посади за згодою сторін відповідно до п.1 ст.36 КЗпП України з 30.01.2008 року. Перевіряючи прийшли до висновку про те, що в порушення умов п.2.3.3,2.3.4,4.3,4.4 договору в частині неповідомлення Петриківського РЦЗ про звільнення ОСОБА_2 та порушення гарантій зайнятості особи, працевлаштованої на дотаційне робоче місце до закінчення 2-х років з дня працевлаштування, Петриківський РЦЗ зайво перерахував СФГ «Зоря» дотації за період з 30.08.2006 року по 30.08.2007 року у сумі 14143,99 грн. Зазначене порушення ч.3 п.7 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року №1 призвело до матеріальної шкоди (збитків) державі у особі Петриківського РЦЗ з урахуванням індексу спожитих цін на споживчі товари за період від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення на загальну суму 25543,06 грн. Це сталося у зв'язку з тим, що голова СФГ «Зоря» Батюк А.В. приховав факт звільнення раніше працевлаштованого на дотаційне робоче місце ОСОБА_2 та, станом на час перевірки СФГ «Зоря» Петриківським РЦЗ 06.05.2008 року не подавав до Петриківського РЦЗ відомостей по заробітній платі ОСОБА_2 за січень, лютий 2008 року. У ході перевірки встановлено, що у порушення п.15 вищевказаного Порядку, за період з лютого 2008 року по лютий 2010 року СФГ «Зоря» незаконно відшкодовано дотації на створення додаткових місць для працевлаштування безробітних у сумі 330377,07 грн., оскільки, дотація не може надаватися протягом трьох років з дня отримання останньої суми коштів. (а.с.12-19).
За результатами ревізії ДФІ в Дніпропетровській області 28.04.2012 року було сформовано вимогу №04-04-05-15/5287, згідно п.2 якої ДФІ в Дніпропетровській області вимагало відшкодувати суму 355920,12 грн. шляхом відображення за даними бухгалтерського обліку Петриківського РЦЗ дебіторську заборгованість за СФГ «Зоря» у загальній сумі 355920,12 грн., у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи до СФГ «Зоря». Вказана сума складає: матеріальну шкоду - 25543,05 грн., спричиненої внаслідок недотримання СФГ «Зоря» умов договору від 28.08.2006 року №0050, укладеного з Петриківським РЦЗ, в частині звільнення працевлаштованого на СФГ «Зоря» на умовах надання дотації ОСОБА_2 до закінчення двох років з дня працевлаштування за угодою сторін та матеріальну шкоду - 330377,07 грн., спричиненої внаслідок не припинення Петриківським РЦЗ надання дотацій СФГ «Зоря» на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних протягом наступних трьох років, при наявності факту порушення СФГ «Зоря» гарантій зайнятості особи, прийнятої на роботу з наданням дотації. (а.с.10,11).
Як вбачається з матеріалів справи СФГ «Зоря» оскаржувало акт ревізії та 12.07.2012 року одержало відповідь ДФІ в Дніпропетровській області за №04-24-05-15/8230. (а.с.55-59)
Матеріалами справи встановлено, що згідно платіжного доручення від 29.05.2012 року №1 СФГ «Зоря» повернуло державі на рахунок ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області одержану дотацію згідно договору від 28.08.2008 року №50 (по ОСОБА_2) у сумі 25543,05 грн., тобто визнало порушення ч.3 п.7 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 року №1, що призвело до матеріальної шкоди (збитків) державі у особі Петриківського РЦЗ з урахуванням індексу спожитих цін на споживчі товари за період від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення на загальну суму 25543,06 грн. (а.с.153).
Згідно Висновку судово-економічної експертизи №53-12, призначеної в рамках кримінальної справи №21129005, згідно постанови слідчого прокуратури Петриківського району дніпропетровської області підтверджується висновки акту ревізії від 06.04.2012 року №04-19-32 у частині наявності матеріальної шкоди державі в особі Петриківського РЦЗ, нанесеної одержанням СФГ «Зоря» дотації згідно договору від 28.06.2006 року №0050 у сумі 14143,99 грн. (з урахуванням індексації на рівень інфляції - 25543,05 грн.) та відшкодування (перерахування) Петриківським РЦЗ СФГ «Зоря» дотації у сумі 330377,07 грн. (а.с.161-168).
Згідно постанови Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 27.06.2012 року кримінальна справа стосовно начальника відділу по роботі з роботодавцями Петриківського РЦЗ ОСОБА_5, звинувачуваної за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, закрита у зв'язку з актом амністії. Постановою встановлено, що остання в порушення п.15 вищевказаного Порядку, пунктів 2.2.1,2.2,2.3 договору від 28.08.2006 року №0050, внаслідок недобросовісного відношення при перевірці 06.05.2008 року СФГ «Зоря» питань одержання останнім грошових коштів дотації за період з 01.08.2008 року по 31.03.2008 року, не перевірила належним чином достовірність наданих їй головою СФГ «Зоря» відомостей для одержання грошових коштів дотації та не відобразила в акті перевірки порушень. головою СФГ «Зоря» гарантій зайнятості ОСОБА_2, працевлаштованого 30.08.2006 року на роботу до СФГ «Зоря» за направленням Петриківського РЦЗ з наданням дотації та звільненого раніше 2-років, а саме: 31.01.2008 року згідно п.1 ст.36 КЗпП України. Голова СФГ «Зоря» не повідомив Петриківський РЦЗ про звільнення ОСОБА_2, внаслідок чого СФГ «Зоря» продовжувало одержувати від Петриківського РЦЗ дотацію на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, чим причинила значну шкоду охоронюваним законом державним інтересам у виді підриву авторитету та престижу органу державної влади - Петриківському РЦЗ. (а.с.15-16,т.2).
Згідно договору від 28.08.2006 року №0050, укладеного між Петриківським РЦЗ (ЦЗ) та СФГ «Зоря» (роботодавець), роботодавець зобов'язувався щомісячно, до 06 числа надавати ЦЗ відомості про нараховану та виплачену заробітну плату (за формою з додатком до цього договору) ОСОБА_2, працевлаштованому за направленням ЦЗ (до закінчення або припинення дії договору) (п.2.3.3) Повернути ЦЗ повну суму одержаної дотації з урахуванням індексації на рівень інфляції протягом 5 днів з дня звільнення ОСОБА_2, працевлаштованого за направленням ЦЗ у разі звільнення його до закінчення двох років з дня працевлаштування: - у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі реорганізації або перепрофілювання за скороченням чисельності або штату працівників (п.1 ст.40 КЗпП України); - за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП України); - розірвання трудового договору працівником у зв'язку із невиконанням роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (ч.3ст.38 КЗпП України) (у випадку судового вирішення питання - після вступу в законну силу судового рішення на користь працівника). Надана дотація має бути повернена у повному обсязі з урахування індексу споживчих цін на споживчі товари за період від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення. (2.3.4). У разі дострокового розірвання договору сторона, яка ініціює розірвання повинна письмово повідомити іншу сторону за 5 днів (п.4.3). У разі звільнення особи, працевлаштованої на дотаційне робоче місце з причин, що належать до передбачених у п.8 Порядку та п.2.3.4 цього договору або встановлення факту порушення роботодавцем гарантій зайнятості особи, працевлаштованої за цим договором, договір розривається, сума наданої дотації повертається. (п.4.4). (а.с.251-252).
Матеріалами справи встановлено, що Петриківський РЦЗ з СФГ «Зоря» уклали: договір №16/2008 від 01.04.2008 року про працевлаштування безробітного ОСОБА_6 з наданням дотації, договір №17/2008 від 01.04.2008 року про працевлаштування безробітного ОСОБА_7 з наданням дотації; договір №18/2008 від 01.04.2008 року про працевлаштування безробітного ОСОБА_8 з наданням дотації; договір №31/2008 від 30.05.2008 року про працевлаштування безробітної ОСОБА_9 з наданням дотації; договір №32/2008 від 30.05.2008 року про працевлаштування безробітного ОСОБА_10 з наданням дотації; договір №34/2008 від 13.06.2008 року про працевлаштування безробітної ОСОБА_11 з наданням дотації; договір №35/2008 від 13.06.2008 року про працевлаштування безробітної ОСОБА_12 з наданням дотації; договір №36/2008 від 23.06.2008 року про працевлаштування безробітної ОСОБА_13 з наданням дотації; договір №37/2008 від 23.06.2008 року про працевлаштування безробітного ОСОБА_14 з наданням дотації; договір №38/2008 від 23.06.2008 року про працевлаштування безробітного ОСОБА_2 з наданням дотації; договір №39/2008 від 23.06.2008 року про працевлаштування безробітної ОСОБА_15 з наданням дотації. Укладення договорів оформлені протоколами засідання комісії Петриківського РЦЗ.
Згідно наказів Петриківського РЦЗ СФГ «Зоря» було надано дотацію на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних: (наказ від 30.08.2006 року №65 (ОСОБА_2, договір №0050 від 28.08.2006 року)); (наказ від 01.04.2008 року №36 (ОСОБА_6, договір від 01.04.2008 року №16/2008)); (наказ від 01.04.2008 року №38 (ОСОБА_7, договір від 01.04.2008 року №17/2008)); (наказ від 01.04.2008 року №37 (ОСОБА_8 договір від 01.04.2008 року №18/2008)); (наказ від 30.05.2008 року №65 (ОСОБА_9 договір від 30.05.2008 року №31/2008)); (наказ від 30.05.2008 року №66 (ОСОБА_10 договір від 30.05.2008 року №32/2008)); (наказ від 13.06.2008 року №73 (ОСОБА_11 договір від 13.06.2008 року №34/2008)); (наказ від 13.06.2008 року №74 (ОСОБА_12 договір від 13.06.2008 року №35/2008)); (наказ від 23.06.2008 року №75 (ОСОБА_13 договір від 23.06.2008 року №36/2008)); (наказ від 23.06.2008 року №76 (ОСОБА_14 договір від 23.06.2008 року №37/200*); (наказ від 23.06.2008 року №77 (ОСОБА_2 договір від 23.06.2008 року №38/2008));(наказ від 23.06.2008 року №78 (ОСОБА_15 договір від 23.06.2008 року №39/2008)). Згідно корінців направлень на працевлаштування вищевказані особи були направлені на роботу до СФГ «Зоря».
Згідно платіжних доручень СФГ «Зоря» одержало дотації (платіжне доручення від 17.03.2008 року - 14135,80 грн.; платіжне доручення від 15.04.2009 року - 15119,16 грн.; платіжне доручення від 14.05.2009 року - 17577,53 грн.; платіжне доручення від 19.06.2009 року - 15746,56 грн.; платіжне доручення від 23.06.2009 року - 18594,94 грн.; платіжне доручення від 14.08.2008 року - 23907,94 грн.; платіжне доручення від 19.08.2008 року - 23907,94 грн.; платіжне доручення від 18.09.2008 року - 23907,94 грн.; платіжне доручення від 23.10.2008 року - 23907,94 грн.; платіжне доручення від 12.01.2009 року - 23815,38 грн. платіжне доручення від 11.01.2009 року - 24829,84 грн.; платіжне доручення від 27.03.2009 року - 23164,62 грн.; платіжне доручення від 21.04.2009 року - 15298,70 грн.; платіжне доручення від 18.06.2009 року - 15298,70 грн.;платіжне доручення від 15.07.2009 року - 12165 грн.; платіжне доручення від 13.08.2009 року - 12165 грн.; платіжне доручення від 14.09.2009 року - 6782,86 грн.; платіжне доручення від 28.10.2009 року - 3760,02 грн.; платіжне доручення від 30.11.2009 року - 1097,30 грн.; платіжне доручення від 2009 року - 3288,97 грн.; платіжне доручення від 30.11.2009 року - 4386,27 грн.; платіжне доручення від 29.12.2009 року - 4385,89 грн.; платіжне доручення від 26.01.2010 року - 3132,75 грн.; платіжне доручення від 19.02.2010 року - 0,02 грн. всього на загальну суму - 330377,07 грн.
Відповідно до пунктів 7,8,13,15,17,18 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001 №1 (в редакції, що діяла на момент спірних правовідносин), дотація надається щомісячно протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб, але не вище за середній рівень заробітної плати за всіма видами економічної діяльності у відповідній області за місяць, за який нараховано заробітну плату, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, якщо особа працювала неповний місяць. Дотація надається за умови, що трудовий договір з цим працівником не буде розірвано у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін протягом двох років. У разі розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (п. 1 ст.36 КЗпП України, через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (ч. 3 ст.38 КЗпП України), а також у разі встановлення недостовірності поданих роботодавцем даних, використання дотації з порушенням законодавства центр зайнятості припиняє виплату дотації. У договорі про працевлаштування безробітного з наданням дотації визначаються: сторони договору; прізвище, ім'я та по батькові, місце проживання безробітного, який буде прийнятий на роботу за направленням державної служби зайнятості; професія (спеціальність) та кваліфікація безробітного; професія (посада), за якою буде працевлаштований безробітний; гарантії зайнятості безробітного, який буде працевлаштований; строки подання довідки про нараховану та виплачену заробітну плату особі, працевлаштованій за направленням центру зайнятості, та сплату страхових внесків відповідно до законодавства. Форма довідки затверджується правлінням Фонду; умови та порядок перерахування дотації; строки набрання чинності договором (договір набирає чинності з дня прийняття на роботу безробітного за направленням центру зайнятості, оформленого наказом (розпорядженням) роботодавця) та підстави його припинення; підстави розірвання договору; взаємна відповідальність сторін за порушення умов договору та порядок розгляду спорів. Форма договору про працевлаштування безробітного з наданням дотації затверджується правлінням Фонду. Роботодавець несе відповідальність за забезпечення гарантії зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням роботодавцю дотації, достовірність даних, що є підставою для визначення розміру дотації, та використання дотації. У разі порушення гарантій зайнятості осіб (розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості, до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (п. 1 ст.36 КЗпП України, через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (ч.3 третя ст.38 КЗпП України) та використання дотації з порушенням законодавства роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції (обчислюється шляхом множення суми отриманої дотації на добуток індексу зростання цін на споживчі товари від місяця початку отримання дотації до місяця, що передує місяцю її повернення, поділених на 100) (щомісячні індекси споживчих цін публікуються Держкомстатом). У разі порушення гарантій зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням дотації, та використання дотації з порушенням законодавства дотація не може надаватися протягом трьох років з дня отримання останньої суми коштів. Спори, які виникають з питань надання та використання дотації, вирішуються центром зайнятості вищого рівня або в судовому порядку.
Аналізуючи докази у справі та законодавство, яке регулює спірні правовідносини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає, що СФГ «Зоря» необґрунтовано одержано від Петриківського РЦЗ суму дотацій - 355920,12 грн. (матеріальна шкода - 25543,05 грн., спричинена внаслідок недотримання СФГ «Зоря» умов договору від 28.08.2006 року №0050, укладеного з Петриківським РЦЗ у частині звільнення працевлаштованого на СФГ «Зоря» на умовах надання дотації ОСОБА_2 до закінчення двох років з дня працевлаштування за угодою сторін та матеріальна шкода - 330377,07 грн., спричинена внаслідок виплати дотацій Петриківським РЦЗ СФГ «Зоря» на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних протягом наступних трьох років при наявності факту порушення СФГ «Зоря» гарантій зайнятості особи, прийнятої на роботу з наданням дотації (п.17 вищевказаного Порядку). Колегія суддів звертає увагу, що СФГ «Зоря» 29.05.2012 року повернуло державі на рахунок ГУ ДКСУ в Дніпропетровській області одержану дотацію згідно договору від 28.08.2008 року №50 (по ОСОБА_2) у сумі 25543,05 грн., тобто визнало порушення ч.3 п.7 Порядку. Колегія суддів вважає, що підлягає поверненню державі, необґрунтовано одержана СФГ «Зоря» сума дотацій - 330377,07 грн. У даному випадку, колегія суддів не приймає твердження позивача про те, що виплата дотацій здійснена виключно з вини працівників Петриківського РЦЗ, оскільки, вище приведене законодавство передбачає також відповідальність роботодавця, який уклав договори з Петриківським РЦЗ про працевлаштування безробітних на умовах надання дотації, за порушення гарантій зайнятості осіб, прийнятих на роботу з наданням роботодавцю дотацій, а саме неможливість протягом трьох років з дня отримання останньої суми коштів дотації одержувати такі дотації.
Колегія суддів вважає, що вимога ДФІ про відшкодування сум шляхом відображення дебіторської заборгованості за СФГ «Зоря», у тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи до СФГ «Зоря» не суперечить законодавству, оскільки, згідно п.18 вищевказаного Порядку спори, які виникають з питань надання та використання дотації, вирішуються центром зайнятості вищого рівня або в судовому порядку. Колегія враховує, що відшкодування частини матеріальної шкоди у розмірі 25543,05 грн. здійснено СФГ «Зоря» 29.05.2012 року, тобто після сформування вимоги ДФІ, а тому не впливає на сутність вимоги.
Відповідно до ч.4 ст.72 КАС України вирок суду у кримінальній справі, який набрав законної сили, є обов'язковим для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.
З урахуванням цього, колегія суддів враховує постанову Петриківського районного суду Дніпропетровської області від 27.06.2012 року, якою закрито кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 за ч.1 ст.367 КК України у зв'язку з актом амністії та з урахуванням доказів у адміністративній справі, вважає, що позовні вимоги не обґрунтовані та такі, що не підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, постанову суду першої інстанції слід залишити без змін, як таку, що прийнята з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст.200,205,206 КАС України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу Селянського фермерського господарства «Зоря» - залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.08.2012 року у справі №2а-6706/12/0470 - залишити без змін..
Ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів.
Головуючий: О.М. Лукманова
Суддя: Л.А. Божко
Суддя: Т.С. Прокопчук