УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2014 р. Справа № 28147/10
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Гулида Р.М.,
суддів - Затолочного В.С., Каралюса В.М.
розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 травня 2010 року у справі за позовом Національного центру управління та випробувань космічних засобів до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.12.2008 року №0014701840/0, -
ВСТАНОВИЛА:
В січні 2010 року - Національний центр управління та випробувань космічних засобів звернувся з позовом до Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення від 29.12.2008 року №0014701840/0, яким до нього застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн., за несвоєчасну подачу податкової звітності збору та забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року, мотивуючи неправомірністю такого, оскільки п. 17.1.1 п.17.1 ст.17 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлена відповідальність саме за неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством, а не ким вона подана, платником податку чи від його імені філією.
Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 травня 2010 року позов задоволено повністю.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції в Закарпатській області від 29.12.2009 року №0014701840/0, щодо застосування до Національного центру управління та випробувань космічних засобів штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн. за несвоєчасну подачу податкової звітності збору та забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, Мукачівська об'єднана державна податкова інспекція Закарпатської області подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що приймаючи оскаржувану постанову суд першої інстанції порушив норми матеріального права, а допущена упереджена оцінка зібраних доказів та довільне трактування законодавства за текстом постанови, не відповідає фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного вирішення справи по суті позовних вимог.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, хоч про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі документальними доказами.
Заслухавши доповідача - суддю Львівського апеляційного адміністративного суду, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, мотивуючи це наступним.
Судом першої інстанції встановлено, що 08.12.2009 року апелянтом була проведення перевірка Національного центру управління та випробувань космічних засобів з питань своєчасності подання податкової звітності за забруднення навколишнього середовища за дев'ять місяців 2009 року, про що свідчить акт № 2324/1503/24507442 від 08.12.2009 року (а.с. 9).
Перевіркою встановлено, що Національним центром управління та випробувань космічних засобів податкову звітність по забрудненню навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року подано до Мукачівської ОДПІ 08.12.2009 року, в той час, як термін подачі такого до 09.11.2009 року, чим порушено вимоги п. п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вищезазначеного Акту апелянтом 29.12.2008 року було прийнято податкове повідомлення - рішення №0014701840/0, яким до Національного центру управління та випробувань космічних засобів було застосовано штрафні (фінансові) санкцій у розмірі 170,00 грн..
Таким чином, з матеріалів справи фактично вбачається наступне.
Національний центр управління та випробувань космічних засобів є юридичною особою публічного права, до складу якої входять філії, що розташовані поза її місцезнаходженням. Західний центр радіотехнічного спостереження є однією з філій позивача, яка розміщена у місті Мукачево Закарпатської області.
Відповідно до ч. 1, 4 ст. 95 ЦК України філії здійснюють всі або частину функцій юридичної особи та діють на підставі затвердженого нею положення.
Згідно п. 5.4 Положенням про Західний центр радіотехнічного спостереження (а. с.12-17) філія самостійно веде облік своїх операції, сплачує податки, збори (обов'язкові платежі) та подає звітність відповідно до вимог законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач перебуває на податковому обліку у Сакській об'єднаній державній податковій інспекції в АР Крим, а довіреністю від 22.01.2009 року №112/10 (а.с.18) уповноважив начальника Західного центру радіотехнічного спостереження вести від його імені за місцем розташування філії справи у всіх державних установах і здійснювати всі необхідні дії пов'язані з виконанням цього доручення, в тому числі подавати податкову звітність.
Згідно з Порядком встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.1999 № 303 (зі змінами) платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби.
Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Державною податковою адміністрацією України 22.06.2009 року видано спільний наказ № 327/322 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища», які набули чинності 31.07.2009. Цими Змінами платниками збору за забруднення навколишнього природного середовища визнано лише суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, а відокремлені підрозділи юридичних осіб виключені з цього переліку.
Як встановлено за матеріалами справи, 30.10.2009 року Західний центр радіотехнічного спостереження від імені та за дорученням Національного центру управління та випробувань космічних засобів у визначений строк (кінцевий термін - до 09.11.2009) подав до Мукачівської ОДПІ податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища за дев'ять місяців 2009року і такий, що вбачається з штемпеля отриманого Мукачівською ОДПІ 30.10.2009 року (а. с.11).
Звідси, посилання апелянта на те, що позивачем податковий розрахунок збору та забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2009 року був поданий 08.12.2009 року є невірним, оскільки фактично в цей день було подано уточнюючий розрахунок.
Копії електронного податкового розрахунку (а. с. 36-37) надані апелянтом у підтвердження правомірності прийнятого ним рішення, не можуть бути взяті до уваги, оскільки такі не завірені належним чином для надання їм легітимності.
Отже, збір за забруднення навколишнього природного середовища позивачем нараховано правильно і такий був фактично своєчасно ним сплаченим.
Підпунктом 17.1.1. пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-Ш встановлена відповідальність саме за неподання податкової декларації у строки, визначені законодавством.
Відтак, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції у відповідності до вимог ст.200 КАС України, правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційних скарг не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 197, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Мукачівської об'єднаної державної податкової інспекції Закарпатської області - залишити без задоволення, а постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 19 травня 2010 року у справі № 2а-47/10/0770- без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий : Р.М. Гулид
Судді : В.C. Затолочний
В.М. Каралюс