Постанова № 3695580, 24.03.2009, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.03.2009
Номер справи
2а-1134/09/2370
Номер документу
3695580
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 год. 00 хв. м. Черкаси

24 березня 2009р.

Справа № 2а-1134/09/2370

За позовом

Державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області

до

приватного підприємця ОСОБА_1

про

стягнення штрафних (фінансових) санкцій

Суддя Новікова Т.В.

Секретар Комишна О.М.

за участю представників сторін:

позивача - Тарасенко Н.М. (за дов. від 19.01.2009р. № 106/10-020),

відповідача - не з'явився

 

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Чорнобаївському районі Черкаської області звернулася до суду з позовною заявою від 10.02.2009р. № 595/10-021 до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 2042грн. 00коп. В обґрунтування позовних вимог позивач наголошує на порушенні відповідачем норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000р. № 1776/ІІІ (далі Закон № 1776/ІІІ) та несплаті штрафних (фінансових) санкцій.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення справи до розгляду та копія позовної заяви з додатками направлялися відповідачу за зазначеною в матеріалах справи адресою.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

ОСОБА_1, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Чорнобаївською районною державною адміністрацією Черкаської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 за НОМЕР_1, згідно свідоцтва серії НОМЕР_2 (а.с.5), ідентифікаційний код НОМЕР_3.(а.с.5).

Позивачем була проведена перевірка господарської одиниці відповідача щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт НОМЕР_4 від ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6-7). Актом перевірки було встановлено порушення відповідачем п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону № 1776/ІІІ від 01.06.2000р., а саме: реалізація товару без проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій та видачі відповідного розрахункового документу (чеку). Також при перевірці готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів відповідно денному звіту реєстратора розрахункових операцій встановлена невідповідність готівкових коштів на загальну суму 408грн. 40коп.

За результатами перевірки ДПІ у Чорнобаївському районі відповідно до ст. 17 Закону № 1776/ІІІ, зроблено розрахунок фінансових санкцій та прийнято рішення від 24.12.2008р. № 0001002303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2042грн.00коп. Корінець рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» отримано відповідачем особисто 25.12.2008р., про що свідчить підпис СПД ОСОБА_1 (а.с.9).

Відповідачем заборгованість по штрафній (фінансовій) санкції у розмірі 2042грн.00коп. у встановлені законом терміни не сплачено, що підтверджується  довідкою про заборгованість зі сплати податкового боргу від 10.02.2009р.(а.с.11).

Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернулася до суду про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2042грн.00коп.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1776/ІІІ реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно ст. 3 Закону №1776/ІІІ суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 3 статті 17 Закону № 1776/ІІІ за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

Згідно до ст. 22 Закону № 1776/ІІІ у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

У відповідності до ст. 25 Закону № 1776/ІІІ суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Беручи до уваги те, що сума несплачених фінансових санкцій відповідача до Державної податкової інспекції у Чорнобаївському районі Черкаської області становить 2042грн.00коп., і доказів сплати відповідачем фінансових санкцій станом на день розгляду спору, або заперечення проти адміністративного позову до суду не надходило, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 24.03.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 30.03.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Чорнобаївському районі Черкаської області підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_3)

на користь Державного бюджету України через Державну податкову інспекцію у Чорнобаївському районі Черкаської області (19900, Черкаська область, смт.Чорнобай, вул. Леніна, 152, р/р 35214001004497 УДК в Черкаській області, код 22809096, МФО 854018) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2042грн.00коп.(дві тисячі сорок дві гривні).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Т.В. Новікова

Повний текст постанови виготовлено 25.03.2009 року.