П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 березня 2009 року Справа № 2-а-705/08
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Мишенка В.В.,
при секретарі - Чалій А.С.,
за участю представника позивача - Миронова Т.М. за довіреністю,
старшого помічника прокурора Черкаського району Безкоровайного Б.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Черкаського району Черкаської області в інтересах державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор подав позов, в якому просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1122,00 грн. та 3400,00 грн., а всього на загальну суму 4522,00 грн.
Свої вимоги прокурор обґрунтовує тим, що 28 січня 2008 року працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена документальна перевірка господарської одиниці відповідача, а саме магазину, що знаходиться за адресою Черкаська область, Черкаський район, АДРЕСА_1. При перевірці встановлені порушення п.п.8, 9, 10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 р. № 1776-14 із змінами і доповненнями, за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки, а також виявлено порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав, в судове засідання представника не направив, хоча про час та день розгляду справи належним чином був повідомлений належним чином. Неподання відповідачем письмових заперечень на позовну заяву та нез'явлення представника відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.
На підставі ст.ст. 71, 128 КАС України справу вирішено за наявними в ній доказами.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідач є фізичною особою-підприємцем з ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію НОМЕР_1.
28.01.2008 року працівниками Державної податкової адміністрації в Черкаській області проведена документальна перевірка господарської одиниці відповідача, а саме магазину, що знаходиться за адресою: Черкаська область, Черкаський район, АДРЕСА_1 . За результатами перевірки складено акт від ІНФОРМАЦІЯ_2 НОМЕР_2.
Зі складеного за результатами перевірки акту НОМЕР_2 від 28.01.08 р. вбачається, що зазначеною перевіркою встановлено факти торгівлі без встановлених цінників та здійснення позивачем торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без придбання відповідних ліцензій в період з 25.01.2008 р. по ІНФОРМАЦІЯ_2 Крім того, при перевірці книги розрахункових операцій встановлено факти не зберігання щоденних звітних чеків за 16.11.2007 р. та 17.11.2007 р., невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків 29.09.2007 р. та 21.01.2008 р., не зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну.
На підставі вищезгаданого акта перевірки відповідачем прийнято рішення НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_3 про застосування до позивача фінансових санкцій за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без придбання відповідних ліцензій в розмірі 3400,00 грн.
Рішенням державної податкової інспекції у Черкаському районі Черкаської області від 07.02.2008 р. № 0000052303 до відповідача застосовано фінансові санкції в розмірі 1122,00 грн. за порушення вимог п.8,9,10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР.
Статтею 3 Закону № 265/95-ВР встановлені обов'язки суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. До таких обов'язків належать, зокрема: реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
Приймаючи до уваги, що позивач здійснює підприємницьку діяльність у сфері торгівлі, вона мала виконувати покладені на неї обов'язки.
Відповідно до пунктів 4 та 5 статті 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій; десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання друку контрольної стрічки або її незберігання протягом встановленого терміну.
Статтею 23 Закону № 265/95-ВР передбачено застосування до суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), фінансової санкції у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу).
Суд також звертає увагу, що основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначені Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (надалі за текстом - Закон № 481/95-BP).
Відповідно до статті 15 Закону № 481/95-BP роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації в органі державної податкової служби, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності.
Статтею 17 Закону № 481/95-BP встановлена відповідальність за порушення його норм щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами. Зокрема за здійснення оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення 4522,00 грн. з відповідача у дохід державного бюджету фінансових санкцій. Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1: Черкаська область, Черкаський район, АДРЕСА_1 а (ідентифікаційний код НОМЕР_4) у дохід державного бюджету через державну податкову інспекцію в Черкаському районі Черкаської області: м. Черкаси, вул. Енгельса, 157 (код ЄДРПОУ 34503239, одержувач коштів - ВДК в Черкаському районі, р/р 31116104700477, МФО 854018, код 22809110, код платежу 3021080900) - 4522,00 грн.(чотири тисячі п'ятсот двадцять дві грн..00. коп.) фінансових санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.В.Мишенко