ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/4623/13-а
29 січня 2014 року 10год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В. за участю секретаря судового засідання Таргоній А.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не з'явився
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Рівненський міський центр зайнятості доОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ :
Рівненський міський центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення незаконно отриманої допомоги в сумі 2316,39 грн.
До початку розгляду справи по суті, від представника позивача надійшло клопотання про зменшення суми позовних вимог на 200,00 грн. у зв'язку із сплатою заборгованості та просила стягнути з ОСОБА_1 заборгованість у сумі 2116,39 грн.та розглядати справу без участі представника Рівненського міського центру зайнятості.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не прибув, причини неприбуття суду не повідомив. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні. Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши позовну заяву, встановивши фактичні обставини справи, перевіривши їх доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх в сукупності, відповідно до вимог закону, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-ІІІ від 02.03.2000 року (далі - Закон № 1533-ІІІ), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно з ч. 1, ч. 2 ст.12 Закону № 1533-ІІІ виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що 02.11.2012 громадянка ОСОБА_1 звернулася до Рівненського міського центру зайнятості з заявою про її працевлаштування та надання їй статусу безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. При цьому повідомила центр зайнятості, що вона не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, пенсію не отримує, не має права на пенсію за віком, в тому числі на пільгових умовах та на пенсію за вислугу років, договорів цивільно-правового характеру не укладала (а.с.6).
Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" громадянці ОСОБА_1 09.11.2012 було надано статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю з 07.02.2013 по 19.08.2013.
Відповідно до ч.2 ст.36 Закону № 1533-ІІІ застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Судом встановлено, що 08.11.2013 року на адресу Рівненського міського центру зайнятості надійшов лист від ТОВ "Морган Феніче" з копіями цивільно-правового договору №86 від 01.03.2013 року та акт виконання робіт від 12.03.2013 року (а.с.7).
Дослідженням вищевказаних документів встановлено, що ОСОБА_1 надавала послуги ТОВ "Морган Феніче" з пошиття чохлів на меблі та відповідно до акту виконаних робіт від 12.03.2013 року отримала винагороду (а.с.8,9).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач подала недостовірну інформацію центру зайнятості про істотні обставини, які впливали на можливість надання їй статусу безробітної та виплати державної допомоги по безробіттю.
Відповідно до пп.1 п.20 "Порядку реєстрації, перереєстрації, ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007р. № 219, громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня встановлення факту подання недостовірних даних, що мав місце під час перебування особи на обліку як безробітної.
Відповідно до пп.8 п.5.5 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2000 р. за № 915/5136, виплата допомоги по безробіттю припиняється з дня призначення виплати на підставі документів, що містять неправдиві відомості.
Згідно з довідкою Рівненського міського центру зайнятості ОСОБА_1 під час перебування на обліку як безробітна в Рівненському міському центрі зайнятості з 01.03.2013 по 19.08.2013 ОСОБА_1отримала допомогу по безробіттю в сумі 2316,39 грн. (а.с.10).
Частиною 3 статті 36 Закону № 1533-ІІІ та пунктом 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, передбачено, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
27.11.2013 позивачем для ОСОБА_1 направлено повідомлення № 07-18/6421 з пропозицією добровільно повернути кошти, отримані обманним шляхом (а.с.12-13,14).
На час розгляду справи судом, відповідачем сплачено заборгованість не у повному обсязі.
Згідно зі статтею 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 д.н., ід.номер НОМЕР_1) на користь Рівненського міського центру зайнятості, який є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що діє від імені Фонду відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", незаконно отримані кошти в сумі 2116,39 грн. (дві тисячі сто шістнадцять грн. 39 коп.), які перерахувати на р/р 37176001000246, банк - Головне управління ДКСУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Рівненський міський центр зайнятості, код ЄДРПОУ 21084805, із зазначення в платіжному доручення в "Призначенні платежу" - "Повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю (внаслідок розслідування страхового випадку) гр. ОСОБА_1".
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Щербаков В. В.