У Х В А Л А
Справа №817/4545/13-а27 січня 2014 рокум. РівнеРівненський окружний адміністративний суд у складі судді Щербакова В. В., за участю секретаря судового засідання Таргоній А.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1,
відповідача: представник Шапошніков О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом:
ФО-СПД ОСОБА_3 доРегіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області Головне управління Міністерства доходів та зборів України у Рівненській області про визнання рішення незаконним та його скасування,ВСТАНОВИВ:
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ФО-СПД ОСОБА_3 до Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області Головне управління Міністерства доходів та зборів України у Рівненській області про визнання рішення незаконним та його скасування.
27.01.2014 року представник позивача подала клопотання про зупинення провадження у справі. Зокрема вказала, що в провадженні Рівненського окружного адміністративного суду (судді Дорошенко Н.О.) знаходить справа №817/4544/13-а за позовом ФО-СПД ОСОБА_3 до Головне управління Міністерства доходів та зборів України у Рівненській області про визнання рішення, дій та бездіяльності незаконними та протиправними, визнання акту незаконним. Вважає, що справи є пов'язаними, а відтак рішення у справі №817/4544/13-а може вплинути на рішення суду у даній справі. Враховуючи вищевикладене, просила зупинити провадження у даній справі до набрання законної сили рішенням у справі №817/4544/13-а.
В судовому засіданні підтримала вказане клопотання та просила його задовольнити.
Представник відповідача проти клопотання не заперечив. Залишив його вирішення на розсуд суду.
Заслухавши пояснення сторін у справі, розглянувши клопотання позивача та матеріали справи, суд приходить до висновку, що воно підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ФО-СПД ОСОБА_3 у даній справі просить скасувати рішення про застосування фінансових санкцій №1703000012/21 від 04.07.2013 року, яке було винесене на підставі Акту (довідки) про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами №30/21/3-213207641 від 21.06.2013 року.
Зазначений вище Акт перевірки було оскаржено ФО-СПД ОСОБА_3 у адміністративній справі №817/4544/13-а за позовом ФО-СПД ОСОБА_3 до Головне управління Міністерства доходів та зборів України у Рівненській області..
Суд вважає, що вищевказані адміністративні справи є пов'язаними, оскільки рішенням у адміністративній справі №817/4544/13-а будуть встановлені обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у адміністративній справі №817/4545/13-а.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 156 КАС України, неможливість розгляду справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, є підставою для зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Керуючись п.3 ч.1 ст. 156, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом ФО-СПД ОСОБА_3 до Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області Головне управління Міністерства доходів та зборів України у Рівненській області про визнання рішення незаконним та його скасування, зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі №817/4544/13-а.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Щербаков В. В.