ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
31 січня 2014 р.Справа № 801/1063/14
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Котарева Г.М., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106, 183-6 КАС України за адміністративним позовом
Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Кримському регіоні» (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні)
до Державного підприємства виробництво і друкарня «Таврида»
про підтвердження обґрунтованості заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності,
ВСТАНОВИВ:
Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Кримському регіоні» (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою до Державного підприємства виробництво і друкарня «Таврида», в якій просить підтвердити обґрунтованість вжиття заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до ч. 3, 4 ст. 183-6 КАС України позовна заява має відповідати вимогам, установленим статтею 106 цього Кодексу. У разі якщо порушення, яке стало підставою для вжиття заходів реагування, було виявлено відповідним суб'єктом владних повноважень під час проведення перевірки, до позовної заяви додаються копії документів, що підтверджують дотримання процедури проведення цієї перевірки.
У разі невідповідності поданої заяви вимогам частини третьої цієї статті суд у день подання позовної заяви повідомляє позивача про таку невідповідність та встановлює строк не більше двох днів для усунення недоліків. Якщо позивач усунув недоліки в установлений судом строк, позовна заява вважається поданою в день, коли зазначені недоліки було усунуто.
Невиконання вимог суду про усунення недоліків у встановлений строк тягне за собою повернення позивачу позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем не надано копій документів, що підтверджують дотримання процедури проведення перевірки, за результатами якої були вжиті заходи реагування.
Частиною 3 статті 106 КАС України встановлено, що суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем не надано доказів надіслання рекомендованим листом з повідомлення про вручення відповідачу копії позовної заяви з додатками.
До позовної заяви Відокремленим підрозділом «Держенергонагляд у Кримському регіоні» (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) було додано клопотання про звільнення від сплати судового збору.
В обґрунтування клопотання позивач зазначає, що ВП «Держенергонагляд у Кримському регіоні» (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) є відокремленим підрозділом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», підкоряється Міністерству палива та енергетики України й засновано на власності держави.
Основними цілями діяльності відокремленого підрозділу є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, задоволення інтересів держави, енергетичних підприємств всіх форм власності, запобігання порушення режимів і аварій системного значення й ліквідація наслідків можливих аварій з найменшими для держави варіантами. Кошти на сплату судовоого збору Держенергонагляду не виділяються.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
В даному випадку вказана обставина не є поважною причиною для звільнення від сплати судового збору, оскільки відсутність асигнувань на сплату судового збору не свідчить про незадовільний майновий стан позивача, або інші поважні причини його матеріального становища, що мажуть бути підставою для звільнення від сплати судового збору.
Виходячи з наведеного, в задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.11р. №3674-VI, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду адміністративного позову:
- сума судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру -73,08грн. (0,06 розміру мінімальної заробітної плати).
Враховуючи немайновий характер зазначеного спору, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 73,08грн.
Наявність зазначених вище недоліків позовної заяви позбавляє суд можливості вирішення питання щодо обґрунтованості вжиття заходів реагування позивачем.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 106, ст. 183-6 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити позивачу у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
2. Надати позивачу строк до 03.02.14р. для усунення вказаних недоліків, а саме: надати докази надіслання рекомендованим листом з повідомлення про вручення відповідачу копії позовної заяви з додатками, додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату встановленого розміру судового збору за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру на належні реквізити: рахунок 31210206784002, одержувач: Держаний бюджет міста Сімферополя, 22030001, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, призначення платежу: «Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1», сума 73,08грн., надати копії документів, що підтверджують дотримання процедури проведення перевірки, за результатами якої були вжиті заходи реагування.
У разі невиконання вимог суду про усунення недоліків у встановлений строк позовну заяву та додані до неї документи буде повернуто позивачу.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в порядку статті 183-6 КАС України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 3 днів з дня його постановлення
Суддя підпис Котарева Г.М.