Постанова № 36936412, 31.01.2014, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.01.2014
Номер справи
823/46/14
Номер документу
36936412
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2014 року справа № 823/46/14

12 год. 25 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Бабич А.М.,

при секретарі – Демченко Н.Ю.,

за участю:

представника позивача – не прибув,

представника відповідача – не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Золотоніського міськрайонного центру зайнятості населення до Української інспекції по контролю якості торф’яної продукції і паливних брикетів «Укрінспаливо» про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

14.01.2014 Золотоніський міськрайонний центр зайнятості населення звернувся у Черкаський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом, в якому просив стягнути з Української інспекції по контролю якості торф’яної продукції і паливних брикетів «Укрінспаливо» заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 3254,11грн. на рахунки позивача: 37171971900007 та 3717097290009,- відкриті в УДКУ в Черкаській області (МФО 854018, код одержувача 22808984, одержувач Золотоніське УДК, Центр зайнятості).

Позов мотивований тим, що відповідач не виконав обов'язок зі сплати страхових внесків, покладений на нього законодавством, внаслідок чого виникла заборгованість в загальній сумі 3254,11грн.

Представник позивача просив розгляд справи проводити без його участі за наявними у справі матеріалами.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, заперечень на позов не надав, хоча повідомлений про час та місце судового розгляду справи в установленому законом порядку.

Згідно з ч. 1 ст. 41 КАС України не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв’язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Дослідивши письмові докази у справі та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Українська інспекція по контролю якості торф’яної продукції і паливних брикетів «Укрінспаливо» зареєстрована як юридична особа з 20.08.1996 (код ЄДРПОУ 01886833). Перебуває на обліку у Золотоніському міськрайонному центрі зайнятості як платник внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

З письмових доказів у справі суд встановив, що відповідач подав позивачу розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 1 півріччя 2013 року, відповідно до якої підприємство самостійно визначило суму страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 3254,11грн. Відповідно до листа відповідача від 08.01.2013 №65 вказана заборгованість виникла до 1999 року, яку він зобов’язувався сплатити після надходження коштів на рахунки.

Проте, станом на час судового розгляду справи ця сума добровільно не сплачена, у зв'язку з чим в останнього виникла прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмка) в сумі 3254,11грн.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд виходив з наступного.

Згідно з п. 14 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-ІІІ (далі – Закон №1533-ІІІ) страхові внески - кошти відрахувань на страхування на випадок безробіття, сплачені згідно із законодавством, що діяло до набрання чинності Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», кошти єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, спрямовані на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття відповідно до пропорцій, визначених законом.

Порядок обчислення і сплати роботодавцями та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) та контролю за сплатою страхових внесків врегульований Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (далі – Інструкція №339).

Відповідно до п. 2.1. Інструкції №339 платниками страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є роботодавці, застраховані особи, фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Страхові внески відповідно до п. 4.2 Інструкції №339 нараховуються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України «Про оплату праці», виплату доходу (прибутку) фізичним особам за виконання робіт (послуг) за договорами цивільно-правового характеру, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Пунктом 5.1 Інструкції №339 встановлено, що роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.

П. 6.7 Інструкції №339 передбачено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до: 20 квітня, 20 липня, 20 жовтня, 25 січня. Усі примірники розрахункової відомості підписуються керівником і головним бухгалтером підприємства або організації, виконавцем та завіряються печаткою. Другий примірник звіту, завірений центром зайнятості, залишається в бухгалтерії платника страхових внесків.

Згідно з ч.1 ст.38 Закону №1533-ІІІ та п. 9.1 Інструкції роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.

Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства (п. 9.7 Інструкції).

Відповідно до ч. 4 ст. 38 Закону №1533-ІІІ строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Відповідно до абз.5 п.7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 08 липня 2010 року» №2464-VI (далі – Закон №2464-VI) стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг здійснює відповідно до ч.1 ст.8 Закону №1533-ІІІ Фонд.

Водночас, центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості згідно з положеннями ч.2 ст. 12 №1533-ІІІ є робочим органом виконавчої дирекції Фонду та виконує покладені на нього функції, у т.ч. облік та ведення реєстру платників страхових внесків, збір страхових внесків, контроль за правильністю їх нарахування, своєчасністю сплати, представництво інтересів Фонду в судових органах та інших органах.

Абз.2 п.9.10. Інструкції №339 передбачено право Державної служби зайнятості, її територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах, районах у містах подавати позовні заяви та представляти інтереси Фонду щодо стягнення страхових внесків, пені і штрафів у судах.

Враховуючи, що самостійно зазначена у розрахунковій відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за 1 квартал 2013 року сума страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 3254,11грн. відповідачем в добровільному порядку не сплачена, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 158 – 165, 254 – 256 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов – задовольнити повністю.

Стягнути з Української інспекції по контролю якості торф’яної продукції і паливних брикетів «Укрінспаливо» (19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул. Торфяна, буд.6; код ЄДРПОУ 01886833) на користь Золотоніського міськрайонного центру зайнятості (19700, Черкаська область, м.Золотоноша, вул.Обухова, буд.52; код ЄДРПОУ 21368394) заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 3254грн. 11коп. (три тисячі двісті п’ятдесят чотири гривні 11 коп.) на р/р 37171971900007 та р/р 3717097290009, - відкриті в УДКУ в Черкаській області (МФО 854018, код одержувача 22808984, одержувач Золотоніське УДК, Центр зайнятості).

2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з моменту її проголошення в порядку, передбаченому статтями 185-187 КАС України.

3. Копію постанови направити сторонам у справі.

Суддя А.М. Бабич