Постанова № 36919706, 09.12.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
09.12.2013
Номер справи
801/10246/13-а
Номер документу
36919706
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 грудня 2013 р. (10:40) Справа №801/10246/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Калініченко Г.Б., за участю секретаря Колосової Ю.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Держспоживінспекції в АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення 6000,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Держспоживінспекція в АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф в сумі 6000,00 грн. за порушення законодавства «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням з боку відповідача вимог ст. 13 Закону України " Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", у зв'язку з чим, рішенням до відповідача був застосований штраф в розмірі 6000, 00 грн. Зазначене рішення відповідачем було оскаржено в суді, проте у задоволенні позовних вимог судом було відмовлено, штраф в добровільному порядку не сплачений, що стало підставою для звернення до суду.

Позивач та відповідач у судове засідання, що відбулось 09.12.2013 явку представників не забезпечили, про час дату та місце його проведення повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступного.

21.05.2013 року посадовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим згідно з направленням № 000051 на проведення перевірки від 20.05.2013р. було проведено позапланову перевірку дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, за результатами якої був складений акт № 000046 від 21.05.2013р. (а.с.9, 10-12, 42-44).

У вказаному акті зазначено, що при проведенні позапланової перевірці 21.05.2013р. в кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" в приміщенні встановлено знаходження попільничок на столах та осіб, які курять в залі, відсутня табличка "Куріння заборонено!", що є порушення ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".

28.05.2013р. за вих. 02-03/1190 позивачу було скероване повідомлення, в якому зазначено, що питання про накладення штрафних санкцій за порушення вимог п. 9 ч. 2 ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" буде розглядатися на комісії Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим 04.06.2013р.

Разом з цим, в наведеному повідомленні позивача було зобов'язано усунути порушення Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" до 01.06.2013р., про що письмово повідомити Інспекцію з питань захисту прав споживачів в АР Крим.

04.06.2013р. відповідачем була прийнята постанова № 12-Т про накладення стягнень, передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", якою до ф/о-підприємця ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6000,00 грн.

Не погодившись із зазначеним рішенням, позивач звернувся до суду щодо його оскарження.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.10.2013 по справі №801/7865/13-а за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим про скасування постанови у задоволенні адміністративного позову відмовлено у повному обсязі.

Правові, організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. № 877-V (далі - Закон № 877).

Згідно з цим Законом орган державного нагляду має право здійснювати планові, позапланові заходи здійснення державного нагляду. Підстави, порядок їх здійснення та необхідні розпорядчі документи органу державного нагляду, визначені статтями 5, 6, 7 цього Закону.

Так, згідно зі ст. 6 Закону № 877 позапланові заходи державного нагляду проводяться за зверненням фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

Згідно з п. 9 ч. 2 ст. ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" від 22.09.2005р. № 2899-IV забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства.

У ч. 4 ст. 13 зазначеного Закону у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" від 22.09.2005р. № 2899-IV (далі Закон № 2899) особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, несуть відповідальність згідно з законом.

Частиною 2 ст. 20 наведено Закону, зокрема п. 11 та 12, встановлено, що за порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень; нерозміщення інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень.

Частиною 2 ст. 20 Закону № 2899 передбачено застосування фінансових санкції до суб'єктів господарювання у разі розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень; за нерозміщення інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень.

Таким чином, застосовані відповідачем фінансові санкції в розмірі 6000,00 грн. не перевищують граничних розмірів застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 20 Закону № 2899.

Суд також звертає увагу на те, що вищезазначені обставині перевірялись та були встановлені під час розгляду Окружним адміністративним судом АР Крим справи №801/7865/13-а.

На підставі викладеного, враховуючи наявність порушення позивачем вимог ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", що відображено у акті № 000046 від 21.05.2013р., суд приходить до висновку про правомірне накладення на позивача стягнень, передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", що оформлене постановою № 12-Т від 04.06.2013р., ненадання відповідачем доказів щодо сплати такого штрафу, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (98100, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Феодосія АР Крим: 21081100, ЄДРПОУ 37986011, р/р 31112106700024 в ГУ ДКС України в м. Сімферополь, МФО 824026, штраф за порушення законодавства «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» в розмірі 6000,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Калініченко Г.Б.