ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 грудня 2013 р. (10:40) Справа №801/10246/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Калініченко Г.Б., за участю секретаря Колосової Ю.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Держспоживінспекції в АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення 6000,00 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Держспоживінспекція в АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою та просить стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 штраф в сумі 6000,00 грн. за порушення законодавства «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням з боку відповідача вимог ст. 13 Закону України " Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", у зв'язку з чим, рішенням до відповідача був застосований штраф в розмірі 6000, 00 грн. Зазначене рішення відповідачем було оскаржено в суді, проте у задоволенні позовних вимог судом було відмовлено, штраф в добровільному порядку не сплачений, що стало підставою для звернення до суду.
Позивач та відповідач у судове засідання, що відбулось 09.12.2013 явку представників не забезпечили, про час дату та місце його проведення повідомлені належним чином.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступного.
21.05.2013 року посадовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим згідно з направленням № 000051 на проведення перевірки від 20.05.2013р. було проведено позапланову перевірку дотримання законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, за результатами якої був складений акт № 000046 від 21.05.2013р. (а.с.9, 10-12, 42-44).
У вказаному акті зазначено, що при проведенні позапланової перевірці 21.05.2013р. в кафе "ІНФОРМАЦІЯ_1" в приміщенні встановлено знаходження попільничок на столах та осіб, які курять в залі, відсутня табличка "Куріння заборонено!", що є порушення ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення".
28.05.2013р. за вих. 02-03/1190 позивачу було скероване повідомлення, в якому зазначено, що питання про накладення штрафних санкцій за порушення вимог п. 9 ч. 2 ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" буде розглядатися на комісії Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим 04.06.2013р.
Разом з цим, в наведеному повідомленні позивача було зобов'язано усунути порушення Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" до 01.06.2013р., про що письмово повідомити Інспекцію з питань захисту прав споживачів в АР Крим.
04.06.2013р. відповідачем була прийнята постанова № 12-Т про накладення стягнень, передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", якою до ф/о-підприємця ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 6000,00 грн.
Не погодившись із зазначеним рішенням, позивач звернувся до суду щодо його оскарження.
Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.10.2013 по справі №801/7865/13-а за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим про скасування постанови у задоволенні адміністративного позову відмовлено у повному обсязі.
Правові, організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. № 877-V (далі - Закон № 877).
Згідно з цим Законом орган державного нагляду має право здійснювати планові, позапланові заходи здійснення державного нагляду. Підстави, порядок їх здійснення та необхідні розпорядчі документи органу державного нагляду, визначені статтями 5, 6, 7 цього Закону.
Так, згідно зі ст. 6 Закону № 877 позапланові заходи державного нагляду проводяться за зверненням фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.
Згідно з п. 9 ч. 2 ст. ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" від 22.09.2005р. № 2899-IV забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства.
У ч. 4 ст. 13 зазначеного Закону у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" від 22.09.2005р. № 2899-IV (далі Закон № 2899) особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, несуть відповідальність згідно з законом.
Частиною 2 ст. 20 наведено Закону, зокрема п. 11 та 12, встановлено, що за порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання у разі розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень; нерозміщення інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень.
Частиною 2 ст. 20 Закону № 2899 передбачено застосування фінансових санкції до суб'єктів господарювання у разі розміщення попільничок або куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень; за нерозміщення інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 13 цього Закону, - від однієї тисячі гривень до десяти тисяч гривень.
Таким чином, застосовані відповідачем фінансові санкції в розмірі 6000,00 грн. не перевищують граничних розмірів застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 20 Закону № 2899.
Суд також звертає увагу на те, що вищезазначені обставині перевірялись та були встановлені під час розгляду Окружним адміністративним судом АР Крим справи №801/7865/13-а.
На підставі викладеного, враховуючи наявність порушення позивачем вимог ст. 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", що відображено у акті № 000046 від 21.05.2013р., суд приходить до висновку про правомірне накладення на позивача стягнень, передбачених статтею 20 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", що оформлене постановою № 12-Т від 04.06.2013р., ненадання відповідачем доказів щодо сплати такого штрафу, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (98100, АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету м. Феодосія АР Крим: 21081100, ЄДРПОУ 37986011, р/р 31112106700024 в ГУ ДКС України в м. Сімферополь, МФО 824026, штраф за порушення законодавства «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» в розмірі 6000,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Калініченко Г.Б.
The court decision No. 36919706, Circuit Administrative Court of the Autonomous Republic of Crimea was adopted on 09.12.2013. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find important information conveniently.
This decision relates to case No. 801/10246/13-а. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: