УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2014 р.Справа № 820/5797/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Мельнікової Л.В.
суддів - Подобайло З.Г., Григорова А.М.
за участю секретаря судового засідання - Співак О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові справу за апеляційною скаргою Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2013 року по справі за позовом Спільного Українсько-американського підприємства «Європоль» у формі товариства з обмеженою відповідальністю до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів про скасування податкового повідомлення - рішення, -
В с т а н о в и л а:
У липні 2013 року позивач, Спільне Українсько-американське підприємство «Європоль» у формі товариства з обмеженою відповідальністю (далі по тексту СУАП «Європоль» у формі ТОВ), звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про скасування податкового повідомлення-рішення відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів (далі - СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові) від 04 квітня 2013 року № 0000014800, прийнятого на підставі акта перевірки № 182/48.0-11/30751167 від 26.0.32013 року, яким за встановлені порушення пп. 274.1 ст. 274, п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу України, збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «земельний податок з юридичних осіб» на загальну суму 94.125 грн. 54 коп. з яких у тому числі - 62.750 грн. 36 коп. за основним платежем, 31.375 грн. 18 коп. за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що не погоджується з податковим повідомленням - рішенням від 04 квітня 2013 року № 0000014800, прийнятим на підставі висновків акту від 26.03.2013 року № 182/48.0-11/30751167, вважає його незаконним та таким, що підлягає скасуванню. Стосовно визначення податкових зобов'язань із земельного податку за земельну ділянку по вул. Плеханівській, 135/139 в м. Харкові позивач зазначив, що під час проведення перевірки відповідач не використовував даних державного земельного кадастру. Позивач вважає, що дії відповідача із самостійного проведення нормативної грошової оцінки є протиправними, наведені в акті перевірки розрахунки не є нормативною грошовою оцінкою. Позивач зазначив, що він визначав, декларував, застосовував коефіцієнти індексації та сплачував земельний податок на підставі даних державною земельного кадастру від 29 березня 2004 року, в яких визначено проіндексовану базову вартість землі, зональний коефіцієнт, коефіцієнт на функціональне використання ділянки. Отже, позивач вважає, що податкові зобов'язання з земельного податку визначалися ним за правильними ставками (1% від нормативної грошової оцінки), а тому підстави для донарахування йому податкових зобов'язань відсутні. Стосовно визначення податкових зобов'язань із земельного податку за земельну ділянку за адресою: пр. Л.Свободи ріг пр. Перемоги в м. Харкові, позивач посилається на те, що він перераховує ТОВ «ТЕХНООПТ-С» на підставі договору № 4/Т від 23 березня 2012 року кошти для сплати зобов'язань по договору оренди землі від 30 грудня 2011 року № 631010004000274, а ТОВ «ТЕХНООПТ-С», в свою чергу, сплачує орендну плату. Вказаний договір оренди не розривався, рішення суду про його розірвання відсутнє. Отже, позивач вважає, що за одну і ту саму земельну ділянку не можуть бути нараховані податок на землю та орендна плата за землю, підставою для нарахування якої є відповідний договір оренди землі. Таким чином, позивач вважає, що нарахування відповідачем грошового зобов'язання із земельного податку та відповідних штрафних санкцій за оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням є незаконним.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2013 року адміністративний позов СУАП «Європоль» у формі ТОВ задоволено у повному обсязі.
Не погоджуючись з рішенням суду, в апеляційній скарзі СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові, посилаючись на неповне з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, на порушення норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати оскаржуване судове рішення з прийняттям нового - про відмову у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги щодо дотримання правильності застосування судом норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів, враховуючи межі апеляційної скарги, дійшла висновку, що апеляційна скарга відповідно до положень ст. 200 КАС України задоволенню не підлягає, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 10 липня 2002 року приватним нотаріусом ХМНО Олійник Л.М. посвідчений договір купівлі-продажу, № за р. 4510, за умовами якого ТОВ ТБ «Малишевський» продав, а спільне українсько-американське підприємство «Европоль» у формі товариства з обмеженою відповідальністю придбало нежитлові приміщення в нежитловій будівлі літ. А-3, що складається з нежитлових приміщень, загальною площею 7.980,1 кв.м., що знаходиться у м. Харкові, вул. Плеханівська, 135/139 (а.с. 19, 20).
За даними державного земельного кадастру, що надані для подання в ДПІ Комінтернівського району для нарахування земельного податку від 29 березня 2004 року (а.с. 22) грошова оцінка земельної ділянки, площею 2.786 кв.м., яка розташована в м. Харкові по вул. Плеханівська, № 135/139 (під нежитловою будівлею), складає 3.298.682 грн.
23 березня 2012 року приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_3 посвідчений договір купівлі-продажу, № по р. 528, за умовами якого, ПАТ «Банк Золоті ворота» продало, а спільне українсько-американське підприємство «Европоль» у формі товариства з обмеженою відповідальністю придбало об'єкт незавершеного будівництва - торгівельний центр літ. «А-3» по пр. Свободи Людвіга ріг пр. Перемоги в м. Харкові (а.с. 36).
На підставі рішення 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 11 листопада 2011 року № 470/11 ТОВ «Техноопт-С» надано в оренду строком до 31 грудня 2012 року земельну ділянку, площею 0,367 га., що розташована у м. Харкові пр. Л. Свободи ріг пр. Перемоги (а.с. 41-46).
23 березня 2012 року між ТОВ «Техноопт-С» та спільним українсько-американським підприємством «Европоль» у формі товариства з обмеженою відповідальністю укладений договір, за умовами якого з метою здійснення діяльності у відповідності із Статутом, а саме, - завершення будівництва торгівельного центру літ. «А-3», який розташований у м. Харкові пр. Л. Свободи ріг пр. Перемоги, останній прийняв на себе зобов'язання компенсувати ТОВ «Техноопт-С» витрати з орендної плати та комунальним послуг (а.с. 47).
Згідно із платіжними дорученнями сплата компенсації витрат за оренду землі сплачена за період з липня по грудень (включено) 2012 року (а.с. 54-57).
Рішенням 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19 грудня 2012 року № 951/12 припинено право користування ТОВ «Техноопт-С» земельною ділянкою, загальною площею 0,3967 га.,яка розташована по пр. Л. Свободи ріг пр. Перемоги, і ця земельна ділянка передана в оренду строком до 31 грудня 2015 року спільному українсько-американському підприємству «Европоль» у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
Рішенням Харківської міської ради «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007 року» від 25 грудня 2007 року № 335/07 затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 253,30 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01 січня 2007 року та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України. Пунктом 4 даного Рішення встановлено, що Методика розрахунку орендної плати за землю вводиться в дію з 01 березня 2008 року.
Рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27 лютого 2008 року № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007 року» зі змінами, внесеними згідно з рішенням 11 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 16 листопада 2011 року № 486/11 «Про внесення змін до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27 лютого 2008 року № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 лютого 2007 року», було затверджено порядок надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Рішенням XLI сесії V скликання Харківської міської ради від 24 лютого 2010 року за № 27/10 внесені зміни до пункту 9 додатку до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27 лютого 2008 року № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007 року.» (в редакції, затвердженій рішенням 31 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 22 лютого 2009 року № 31/09), доповнивши його підпунктом 9.2. наступного змісту: « 9.2. З метою обчислення податковими органами земельного податку тимчасово, до отримання землекористувачами Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, використовувати у якості сукупного коефіцієнту Км3 середній коефіцієнт сумісного впливу локальних факторів для кожної економіко-планувальної зони (додаток 3)».
Судом встановлено, що фахівцем СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові проведена позапланова невиїзна документальна перевірка СУАП «Європоль» у формі ТОВ з питання дотримання вимог податкового законодавства щодо повноти нарахування та сплати земельного податку у періоді з 01 липня 2012 року по 31 грудня 2012 року, за результатами якої складено акт від 26 березня 2013 року № 182/48.0-11/30751167 (а.с. 10-16).
Згідно висновків акту перевірки від 26 березня 2013 року № 182/48.0-11/30751167 встановлені порушення позивачем п. 274.1 ст. 274, п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу України, що призвело до заниження земельного податку на загальну суму 62.750,36 грн., у тому числі, п. 274.1 ст. 274 Податкового кодексу України, що призвело до заниження земельного податку (земельна ділянка загальною площею 2.786 кв.м. за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 135/139) за період з 01 липня 2012 року по 31 грудня 2012 року на загальну суму - 22.763,00 грн.; п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу України занижено сплату земельного податку за земельну ділянку за адресою: м. Харків пр. Л.Свободи ріг пр. Перемоги, загальною площею 3.967,00 кв.м. за період з 01 липня 2012 року по 31 грудня 2012 року на загальну суму 39.987,36 грн.
Вказаних висновків відповідач дійшов з огляду на наступне:
Щодо донарахування земельного податку за адресою м. Харків, вул. Плеханівська, 135/139, загальною площею 2.786 кв. м. податковий орган вважає, що позивач неправомірно нараховує земельний податок на підставі довідки - дані державного земельного кадастру від 29 березня 2004 року, оскільки згідно з рішеннями: 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007» № 335/07 від 25 грудня 2007 року, 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання № 42/08 від 27 лютого 2008 року «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01 січня 2007 року» була затверджена базова вартість 1 кв. м. земель м. Харкова у сумі 253 грн. 30 коп., яку, на думку податкового органу, необхідно використовувати при обчисленні суми податкових зобов'язань по платі за землю. З урахуванням зазначеної базової вартості земель, податковим органом під час перевірки було обчислено суму податкових зобов'язань по платі за вказану земельну ділянку.
Щодо донарахування земельного податку за адресою м. Харків, пр. Людвига Свободи ріг пр. Перемоги загальною площею 3.967,00 кв.м., податковий орган вважає, що згідно вимог Податкового кодексу України СУАП «Європоль» у формі ТОВ є платником земельного податку за земельну ділянку за адресою м. Харків пр. Л.Свободи ріг пр. Перемоги з моменту державної реєстрації на право власності на нерухоме майно, оскільки останній є власником будівлі за вказаною адресою відповідно до договору купівлі продажу від 23 березня 2012 року.
На підставі вищезазначених висновків акту перевірки СДПІ по роботі з великими платниками податків у місті Харкові 04 квітня 2013 року прийнято оскаржуване податкове повідомлення - рішення № 0000014800, яким збільшено суму грошового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб у загальному розмірі 94.125,54 грн., у тому числі за основним платежем в розмірі 62.750,36 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) у розмірі 31.375,18 грн. (а.с. 9).
Приймаючи рішення про задоволення заявлених позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що позивач визначав, декларував, застосовував коефіцієнти індексації та сплачував земельний податок за земельну ділянку загальною площею 2.786 кв.м. за адресою: м. Харків, вул. Плеханівська, 135/139, на підставі даних державного земельного кадастру, в яких визначено проіндексовану базову вартість землі, зональний коефіцієнт на функціональне використання земельної ділянки, податкові зобов'язання з земельного податку визначалися за правильною ставкою (1% від нормативної грошової оцінки). При цьому, відповідачем не доведено використання позивачем безпідставних даних, необхідних для розрахунку податку, оскільки Податковим кодексом України та Законом України «Про оцінку земель» не покладено обов'язку уточнення грошової оцінки земельної ділянки саме на платника податку, а отже оскільки чинне законодавство України не покладає обов'язку з уточнення грошової оцінки земельної ділянки на платника податку, позивач правомірно користувався отриманими даними державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Крім того, податковий орган, здійснюючи донарахування земельного податку, змінив і показники зонального коефіцієнта КМ2, і інтегрального коефіцієнта КМ3 у порівнянні з тими, що містяться в державному земельному кадастрі. Рішення 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007 року № 335/07 від 25.12.2007 року» є підставою для проведення нормативної грошової оцінки земель, яка має проводитися суб'єктом оціночної діяльності відповідно до вимог законодавства. Таким чином, суд вважає, що нарахування відповідачем податкових зобов'язань з земельного податку у розмірі 22.763,00 грн. без проведення нормативної грошової оцінки землі, не на підставі даних державного земельного кадастру, є безпідставним та необґрунтованим.
Висновок податкового органу про порушення позивачем п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено сплату земельного податку за земельну ділянку за адресою: м. Харків пр. Л.Свободи ріг пр. Перемоги, загальною площею 3.967,00 кв.м., за період з 01 липня 2012 року по 31 грудня 2012 року на загальну суму 39.987,36 грн., суд першої інстанції вважає безпідставним та необґрунтованим, оскільки сплата орендної плати, а не земельного податку, не спричиняє втрат для бюджету, оскільки її розмір є вищим за розмір земельного податку, за одну і ту саму земельну ділянку не можуть бути нараховані податок на землю та орендна плата за землю. Також суд вважає помилковим висновок податкового органу про те, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) земельний податок сплачується з дати реєстрації права власності на нерухоме майно, незалежно від наявності чинного договору оренди землі. А отже враховуючи, що на час виникнення спірних правовідносин є чинним договір оренди земельної ділянки, укладений між ТОВ «Техноопт-С» та Харківською міською радою, договір оренди між позивачем та Харківською міською радою не укладений та не зареєстрований в установленому порядку, а також те, що ТОВ «Техноопт-С» здійснює сплату орендної плати згідно чинного договору оренди земельної ділянки суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог підприємства-позивача.
Погоджуючись з загальним висновком суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Норма ст. 7 Податкового кодексу України до елементів податку відносить, зокрема, базу оподаткування.
Відповідно до пункту 23.1 статті 23 цього Кодексу базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об'єкта оподаткування. База оподаткування - це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об'єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов'язання.
Згідно зі ст. 24 Податкового кодексу України одиницею виміру бази оподаткування визнається конкретна вартісна, фізична або інша характеристика бази оподаткування або її частини, щодо якої застосовується ставка податку. Одиниця виміру бази оподаткування є єдиною для розрахунку і обліку податку. Одній базі оподаткування повинна відповідати одна одиниця виміру бази оподаткування.
Підпунктом 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIII «Плата за землю» зазначеного Кодексу.
Відповідно до абзацу 13 ст. 1 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1378-IV «По оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок - це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
Частиною п'ятою ст. 5 зазначеного Закону передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Згідно з ч. 3 ст. 201 Земельного кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо.
Отже, база оподаткування є елементом податку, тісно пов'язаним з об'єктом оподаткування, а нормативна грошова оцінка - конкретна вартісна характеристика бази. При цьому процедура встановлення нормативної грошової оцінки включає ряд стадій, передбачених чинним законодавством України. Зокрема, це прийняття уповноваженим органом влади рішення про проведення нормативної грошової оцінки земель, розробка технічної документації з нормативної грошової оцінки спеціалізованою установою, погодження технічної документації органами влади, прийняття відповідною радою рішення про затвердження технічної документації.
Таким чином, нормативна грошова оцінка як економічна та правова категорія є динамічною, залежить від ряду факторів суб'єктивного та об'єктивного характеру і може змінюватися протягом бюджетного періоду.
В результаті прийняття Рішенням XLI сесії V скликання Харківської міської ради від 24 лютого 2010 року за № 27/10 змін до пункту 9 додатку до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27 лютого 2008 року № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007 року» (в редакції, затвердженій рішенням 31 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 22 лютого 2009 року № 31/09), база оподаткування залишалася тією ж (це нормативна грошова оцінка земель населеного пункту), а змінилося лише грошове значення такої бази оподаткування плати за землю у м. Харкові.
Згідно зі ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Підсумовуючи наведене, колегія суддів приходить до висновку про те, що при визначенні грошового значення бази оподаткування плати за землю позивач СУАП «Європоль» у формі ТОВ повинен був враховувати вищезазначені рішення Харківської міської ради та приписи вимог п.п. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України.
Разом з тим, оспорюване рішення відповідача в частині, якою СУАП «Європоль» у формі ТОВ збільшено суму грошового зобов'язання за платежем «земельний податок з юридичних осіб» за користування земельною ділянкою, площею 2,786 кв.м., яка розташована в м. Харкові по вул. Плеханівська, № 135/139, не може вважатись законним, виходячи з наступного.
В Додатку 1 до рішення Харківської міської ради «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01 січня 2007 року» від 25 грудня 2007 року № 335/07 визначено опис меж економіко-планувальних зон, за якими вул. Плеханівська, № 135/139 знаходить в зоні 6905, - обмежена вулицями Польовою та Московським проспектом, залізницею (Комінтернівський район м. Харкова).
При проведенні обрахування грошового зобов'язання податковим органом врахований коефіцієнт КМ2 економіко-планувальних зон м. Харкова у розмірі 3,32, який застосовується до коду зони Комінтернівського району № 6906.
Окрім того, при проведенні податковим органом обрахування грошового зобов'язання (адреса - м. Харків, пр. Л. Свободи ріг пр. Перемоги) враховано, що об'єкт нерухомості, належний позивачу, знаходиться на земельній ділянці, загальною площею 0,3967 га.
Відповідно до договору оренди землі, укладеному 27 грудня 2011 року між Харківською міською радою та ТОВ «ТЕХНООПТ-С», останньому в оренду надана земельна ділянка, площею 0,3967 га., в тому числі, під забудовою - 0,2629 га., інших угідь - 0,1338 га.
Пунктом 287.6 ст. 286 Податкового кодексу України визначено, що при переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Посилаючись на положення п. 287.6 ст. 287 Податкового кодексу України, СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові дійшла висновку, що податок на земельну ділянку, загальною площею 3967 кв.м., за зазначеною адресою, на якій розташований належний підприємству об'єкт нерухомості, повинен сплачуватися останнім з дати державної реєстрації договору купівлі-продажу цього об'єкта, тобто з 28 березня 2012 року.
Колегія суддів зазначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень здійснюють продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) громадянам, юридичним особам та іноземним державам на підставах та в порядку, встановлених цим Кодексом (ст. 127 Земельного кодексу України).
Статтями 125, 126 Земельного кодексу України визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Згідно із ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України платниками земельного податку є, зокрема, власники земельних ділянок та землекористувачі, а об'єктами оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (абзац 1 п. 286.1 ст. 286 цього Кодексу).
Відповідно до пункту 288.2 статті 288 Податкового кодексу України платником орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності є орендар земельної ділянки. При цьому підставою для нарахування цієї плати є договір оренди такої земельної ділянки (абзац 1 пункту 288.1 статті 288 Кодексу).
З урахуванням викладеного та фактичних обставин справи, колегія суддів вважає, що за земельну ділянку, щодо якої укладено договір оренди, нараховувати та сплачувати до бюджету плату за землю повинен належний землекористувач такої земельної ділянки.
Виходячи з наведеного, колегія суддів не вбачає підстав, передбачених ст.ст. 201, 202 КАС України для зміни чи скасування судового рішення та приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без задоволення, а оскаржуваного судового рішення - без змін.
Інші доводи апеляційної скарги висновки колегії суддів не спростовують.
В порядку, передбаченому ст. 41, ч. 4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд справи відбувся за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювався.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 41 ч. 1, 160, 167, 185, 195, 196, 198 ч. 1 п. 1, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові Міжрегіонального Головного управління Міндоходів залишити без задоволення, а постанову Харківського окружного адміністративного суду від 14 жовтня 2013 року по справі № 820/5797/13-а - без змін.
Ухвала Харківського апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя - (підпис) Л.В. Мельнікова
Судді (підпис) З.Г. Подобайло
(підпис) А.М. Григоров
Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 27 січня 2014 року