ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2014 р. Справа № 821/4822/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Морської Г.М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня" про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання,
встановив:
Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - позивач) звернулось з адміністративним позовом до Комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня" про стягнення штрафу у розмірі 10200,0 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
В обґрунтування заявленого позову вказано, що відповідачем було порушено законодавство про електроенергетику, у зв'язку з чим на відповідача накладено штраф у сумі 10200,0 гривень, що було оформлено постановою №05/32-01-0011 від 23.09.2013 року, проте вказана сума штрафу відповідачем самостійно не сплачена та підлягає стягненню у содовому порядку.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав суду клопотанням про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач письмових заперечень проти позову не надав, у судове засідання не прибув, причини неявки суду не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв. Разом з тим, на адресу відповідача було відправлено копію ухвали про відкриття провадження по справі та закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, яка відповідно до поштового повідомлення про вручення 09.01.2013р. була особисто отримані уповноваженою особою підприємства.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження, на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.
Суд, дослідивши наявні матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, встановив наступне.
В період з 17.09.2013 року по 18.09.2013 року державним інспектором з енергетичного нагляду Пашолюк С.М. відповідно до ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 (із змінами і доповненнями) проведено захід з державного енергетичного нагляду (контролю) предметом якого було перевірка виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме: припис від 23.04.2013р. № 05/32-06-0020.
За результатами проведеного заходу складено акт №05/32-06-0003 від 18.09.2013 року яким встановлено ухилення Комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня" від виконання вимог Припису від 23.04.2013р. № 05/32-06-0020, а саме:
п. 1. встановити блок автоматичного включення резерву (АВР) у ЗТП-050. (ПУЕ( 1986) Розділ 1 пункт: 1.2.18) (Площадка: Медичний комплекс).
п.2 встановити блок автоматичного включення резерву (АВР) у ЗТП-097. (ПУЕ( 1986) Розділ 1 пункт: 1.2.18) (Площадка: Медичний комплекс).
На підставі акту перевірки №05/32-06-0003 від 18.09.2013 позивачем було виписано припис №05/32-06-0020 від 23.04.2013р.
Приписом Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Держенергонагляду у Південному регіоні №05/32-06-0020 від 23.04.2013р. на підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», та акту від 23.04.2013р. № 05/32-06-0001 головному лікарю Комунального закладу «Генічеська центральна районна лікарня» приписано у терміни до 23.07.2013 усунути виявлені порушення чинного законодавства .
Відповідачем не виконано вимоги припису, у зв'язку із чим Державною інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонській області Держенергонагляду у Південному регіоні (Східне відділення) винесено постанову № 05/32-01-0011 про накладання штрафу за порушення ст.27 Закону України, від 16.10.1997, № 575/97-ВР "Про електроенергетику" від 23.09.2013р. (далі - Закон № 575/97-ВР) та ст.31 Закону України, від 02.06.2005, № 2633-IV "Про теплопостачання" (далі - Закон № 2633-IV). Вказана постанова, отримана уповноваженою особою відповідача 26.09.2013р., що підтверджується рекомендованого повідомлення про вручення.
Згідно із п.п. 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання шрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфери електропостачання, затвердженим Постановою КМУ від 21.07.1999р. № 1312, із змінами внесеними постановою КМУ від 05.11.2008р. № 970, рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.
Як передбачено ст.27 Закону № 575/97-ВР за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови або розпорядження про накладення штрафів за встановленою формою.
Згідно ч.2 ст.31 Закону № 2633-IV за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері енергозбереження, або центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузі теплопостачання, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 10 Положення № 1312 передбачено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Відповідачем штрафні санкції у розмірі 10200 грн. не сплачено, доказів щодо оскарження вищезазначеної постанови або заперечень щодо застосування штрафних санкцій відповідачем не надано.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином На підставі встановлених судом обставин та аналізу вищенаведених вимог законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд приходить до висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 10200 грн. за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання та задовольняє позовні вимоги.
Керуючись ст. ст. 128,158-163, 167, КАС України суд,
постановив:
Задовольнити повністю позовні вимоги Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня" про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
Стягнути з Комунального закладу "Генічеська центральна районна лікарня" (код ЄДРПОУ 02003971) 10200 (десять тисяч двісті) грн. штрафу на р/р 31114106700112, одержувач-Держбюджет УДКСУ у Генічеському районі, ККД 21081100, код ЄДРПОУ 37934859, банк одержувача ГУДКСУ у Херсонській області, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 5.6.1