Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
14.05.09Справа №2а-4347/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Єлжової Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АРК
до Комунального підприємства районного сільського комунального підприємства "Крим" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулось з адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АРК до Комунального підприємства районного сільського комунального підприємства "Крим" про стягнення суми заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 6563,49 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.03.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 18.03.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник позивача не зявився, повідомлений належним чином про дату та час розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
У судове засідання представник відповідача не зявився, повідомлений належним чином про дату та час розгляду справи, клопотання про розгляд справи за його відсутністю не надіслав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, враховуючи, що позивач надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”№ 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі Закон) всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство районне сільське комунальне підприємство "Крим" являється юридичною особою, зареєстрованою Джанкойською районною державною адміністрацією АР Крим згідно з Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Серії АБ № 823357 від 26.10.2007 року
Судом встановлено, що що Комунальне підприємство районне сільське комунальне підприємство "Крим" зареєстровано як платник в Управління ПФУ в Джанкойському районі АРК.
Таким чином, Комунальне підприємство районне сільське комунальне підприємство "Крим" являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за серпень 2008 року, Комунальне підприємство районне сільське комунальне підприємство "Крим" зобовязалося сплатити 4319,35 гривень.
Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості зі страхових внесків та фінансових внесках на обовязкове пенсійне страхування станом на 25.12.2008 року відповідач сплатив суму у розмірі 206,91 гривень.
Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.09.2008 року повністю не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 4112,44 гривень.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень 2008 року, Комунальне підприємство районне сільське комунальне підприємство "Крим" зобовязалося сплатити 5951,04 гривень.
Відповідно розрахунку суми позовних вимог по стягненню заборгованості зі страхових внесків та фінансових внесках на обовязкове пенсійне страхування станом на 25.12.2008 року відповідач сплатив суму у розмірі 3499,99 гривень.
Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно до 20.10.2008 року повністю не сплатив зазначену ним в розрахунку суму страхових внесків в розмірі 2451,05 гривень.
Частиною 2 статті 106 Закону встановлено, що суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини 3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобовязаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.
На суму недоїмки зі сплати страхових внесків за серпень 2008 року в розмірі 4112,44 гривень Управлінням Пенсійного фонду в Джанкойському районі АРК виставлена вимога від 03.10.2008 року № ю-1655с, яка 09.10.2008 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.
Судом встановлено, що в визначений абзацем3 частини 3 ст. 106 Закону 10-денний строк відповідач встановлені в вимозі від 03.10.2008 року № ю-1655 с суми недоїмки за сплати страхових внесків не погасив.
Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 4112,44 гривень розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.
На суму недоїмки зі сплати страхових внесків за вересень 2008 року в розмірі 2451,05 гривень Управлінням Пенсійного фонду в Джанкойському районі АРК виставлена вимога від 04.11.2008 року № ю-1968с, яка 06.11.2008 року була вручена відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням.
Судом встановлено, що в визначений абзацем3 частини 3 ст. 106 Закону 10-денний строк відповідач встановлені в вимозі від 04.11.2008 року № ю-1968с суми недоїмки за сплати страхових внесків не погасив.
Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в розмірі 2451,05 гривень розрахована позивачем вірно, являється погодженою відповідачем та підлягає стягненню з останнього.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобовязаннями, у тому числі із сплати податків та інших обовязкових платежів.
Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в Джанкойському районі АРК підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
Під час судового засідання, яке відбулось 14.05.2009 року були оголошені вступна трезолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 18.05.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з Комунального підприємства районного сільського комунального підприємства "Крим"(АР Крим, Джанкойський район, с.Майське, вул. Железнодорожна, 2; ЄДРПОУ 20668668) на користь Управління ПФУ України в Джанкойському районі АРК заборгованість зі сплати недоїмки за страховими внесками на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 6563,49 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення її у повному обсязі, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Трещова О.Р.