Постанова № 3681189, 29.04.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.04.2009
Номер справи
2а-1729/09/2670
Номер документу
3681189
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29.04.2009 р.                                                                                 № 2а-1729/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Бузінський А.В. вирішив адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоджітек"

простягнення податкового боргу в розмірі 16274892,49грн. Обставини справи:           Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з ТОВ «Лоджітек»податковий борг у розмірі 16274892,49 грн. В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на Закони України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Про державну податкову службу в Україні»і зазначає, що за відповідачем рахується податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість.

Відповідач відзив на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Лоджітек»зареєстроване Печерською районною державною адміністрацією м. Києва, як суб`єкт підприємницької діяльності, присвоєно ідентифікаційний код № 35633135 та взяте на облік в ДПІ у Печерському районі м. Києва, як платник податків 24.12.2007 за № 47485.

Відповідно до Акту документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за червень 2008 року, липень 2008 року, серпень 2008 року № 2065/15-7 від 17.10.2008 та прийнято на його підставі повідомлення-рішення форми «Р»№ 0021871507/0 від 17.10.2008, копії яких наявні в матеріалах справи, відповідачу було нараховане до сплати до бюджету податкове зобов`язання ( з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) в сумі 16273899, 00 грн.

Нарахована сума податкового зобов`язання по податку на додану вартість була зменшена за рахунок часткової сплати податкового зобов`язання у сумі 2133,00 грн. та збільшена на суму пені у розмірі 30,79 грн. Отже, сума податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість станом на 05.02.2009 становить 16274892, 49 грн.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку або судовому порядку відповідачем не оскаржувались та не скасовувались у спосіб та відповідно до процедури, що регламентовані ст. ст. 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».

          Тобто, сума зобов’язань визначена в деклараціях та податкових повідомленнях –рішеннях є узгодженою та в зв’язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством набула статусу податкового боргу.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону, органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції:

- забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами;

- подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках –коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Враховуючи, що факт несплати податкових платежів до бюджету є доведеним, відповідачем не оскаржено, а позивачем не виявлено майна боржника, тому суд вбачає підстави для стягнення заборгованості за рахунок активів боржника.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Печерському районі м. Києва підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Задовольнити позов повністю.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лоджітек" (код ЄДРПОУ 35633135, юридична адреса: м. Київ, вул. А. Богомольця, 6, р/р 260070131587 в філії «КРУ»ТОВ «УКРПРОМБАНК»у м. Києві, МФО 380076) до Державного бюджету України податковий борг у розмірі 16274892 грн. 49 коп. на р/р № 31112029700007, одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077922, в ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код платежу 14010100.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

          

          Суддя                                                                                 В.І.Келеберда