Постанова № 3679698, 26.03.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.03.2009
Номер справи
2а-8764/08/8
Номер документу
3679698
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.03.09Справа №2а-8764/08/8 (09:55) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Дрягіні В.П., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримреставрація-1"

про стягнення 788,22 грн

за участю представників:

від позивача не зявився.

від відповідача не зявився.

Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримреставрація-1"про стягнення 788,22грн. заборгованості по штрафним санкціям.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законом строки самостійно задекларовані податкові зобовязання з податку на прибуток підприємств, у звязку з чим до нього застосовані штрафні санкції, які також не сплачені у повному обсязі, що і стало підставою для звернення позивача з позовом до суду.

У судове засідання, що відбулося 26.03.09р., сторони явку представників не забезпечили, про день, час та місце слухання справи повідомлені належним чином: рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення.

Враховуючи те, що відповідач не зявився у судове засідання без повідомлення ним про причини неприбуття, хоча про день, час та місце судового розгляду справи сповіщався належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцію, приймаючи до уваги те, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримреставрація-1" зареєстровано як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, що підтверджується довідкою ГУ статистики АРК, свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.20,21).

Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримреставрація-1" 27.12.02р. взято на облік як платник податків у Державній податковій інспекції у м. Сімферополі АР Крим.

12.01.2008р. та 13.03.2008р. Державною податковою інспекцією у м. Сімферополі АР Крим проведені невиїзні документальні перевірки своєчасності сплати податку на прибуток підприємств, в ході яких виявлені порушення п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі Закон № 2181) а саме: несвоєчасно сплачений податок на прибуток підприємств.

Результати перевірок знайшли своє відображення в актах перевірок №110/15-1/32471310 від 12.01.2008р. та №1809/151/30471310 від 13.03.2008р. (а.с.8,12).

За порушення податкового законодавства на підставі вищенаведених актів перевірок відносно відповідача прийняті податкові повідомлення-рішення №000150184 від 18.01.2008р., №000150185 від 18.01.2008р., №0005331501/0 від 18.03.2008р. про застосування штрафних санкцій за не своєчасну сплату податку на прибуток підприємств згідно з п.п.17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» відповідно на 81,60грн.,740,50грн., 40,80грн. (а.с.10,11,14).

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з п.11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 1.2 ст. 1 Закону № 2181 податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 - ІІІ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в податковій декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Згідно п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України №2181-ІІІ у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

Зазначені санкції застосовані в порядку ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та на підставі ст. 5 цього Закону підлягають сплаті в десятиденний строк від дня отримання вищевказаних податкових повідомлень-рішеннь.

Судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення №000150184 від 18.01.2008р., №000150185 від 18.01.2008р., №0005331501/0 від 18.03.2008р. отримані відповідачем відповідно 30.01.08р. та 21.03.08р., про що свідчать відмітки на корінцях цих податкових повідомлень-рішень, та відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 10,11,13).

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом, в сумі 862,90грн., але сплачено тільки 74,68грн. Таким чином заборгованість з штрафних санкцій за вищенаведеними податковими повідомленнями-рішеннями склала 788,22грн., що підтверджується матеріалами справи, а саме розрахунком заборгованості та витягом з картки особового рахунку (а.с.4,16).

Відповідно до п.п.1.10. ст.1 Закону № 2181 податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

У разі коли платник податків не сплачує суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2. ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до п.п. 6.2.4. п.6.2. ст. 6 Закону № 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до п.п. 6.2.5. п.6.2. ст. 6 Закону № 2181 у разі коли сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, друга податкова вимога не надсилається.

Відповідно до п.п. 6.3.2. п.6.3. ст. 6 Закону № 2181 у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.

Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що про необхідність погашення податкового боргу в розмірі 747,42грн. ДПІ в м. Сімферополі АР Кримна адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу від 12.02.08р. № 1/483, а 12.05.08р. другу податкову вимогу №2/1287 про сплату податкового боргу в розмірі 788,22грн., які були отримані відповідачем відповідно 10.04.08р. та 21.05.03р. (а.с.7).

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобовязання, нараховане контролюючим органом, в сумі 788,22грн.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості в розмірі 788,22грн., або оскарження зазначених податковових вимог.

При таких обставинах вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі, тому що не суперечать чинному законодавству та підтверджуються матеріалами справи.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженоювідповідальністю "Кримреставрація-1" (АРК, м. Сімферополь, вул. Узлова, 2; код ЄДРПОУ 32471310, р/р 26063440156760, Кримська республіканська філія АКБ «УСБ» м. Сімферополь) на користь Державного бюджету м. Сімферополь (р/р 31112009700002, код податку 11021000, банк одержувач: Головне управління Державного казначейства України в АРК, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740405) 788,22грн. заборгованості з податку на прибуток підприємств.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.