Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24.04.2009 р. № 2/342
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. при секретарі судового засідання Бузінський А.В. вирішив адміністративну справу
за позовомЗаступника прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва
до Дочірнього підприємства "СтильБудСервіс"
простягнення штрафних санкцій у розмірі 25340,00 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заступник прокурора Голосіївського району м. Києва в інтересах держави в особі ДПІ у Голосіївському районі м. Києва звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з ДП «Стиль Буд Сервіс» штрафні санкції в сумі 25340,00 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на Закони України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р., «Про державну податкову службу в Україні»від 24.12.1993р., «Про прокуратуру»і зазначає, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом за порушення законодавства, а саме Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
ДП «Стиль Буд Сервіс» проти позову заперечує та зазначає, що у позивача відсутні будь-які правові підстави для застосування до ДП «Стиль Буд Сервіс»штрафних санкцій, оскільки штрафні (фінансові) санкції можуть бути застосовані виключно за правопорушення у сфері використання РРО. Проте, Державним підприємством «Стиль Буд Сервіс»не було допущено правопорушень у сфері використання РРО, оскільки правовідносини, у яких відповідачем було застосовано проведення розрахунків без використання РРО, не відносяться згідно ЦК України до правовідносин щодо надання послуг, у яких розрахунки підлягають здійсненню з використанням РРО, а тому, відповідно до відповідача не можуть бути застосовані штрафні (фінансові) санкції.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Стиль Буд Сервіс»зареєстроване в ДПІ Голосіївського району м. Києва. Код ЄДРПОУ – 33053206, місцезнаходження: м. Київ, вул. Ямська, 44.
Загальна сума боргу, яка обліковується за ДП «Стиль Буд Сервіс» згідно довідки про наявність податкового боргу від 24.04.2009 становить 25340,00грн.
Згідно підпункту 2 пункту 2 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (далі – Закон № 2181-ІІІ) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
10.01.2008 ДПІ у Голосіївському районі м. Києва було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу ДП «Стиль Буд Сервіс».
Під час перевірки було виявлено порушення з боку відповідача п.1, п.2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р.
За результатами перевірки складено акт №26500047/2305 від 10.01.2008, який відповідач відмовився підписувати.
Відповідачу було направлено рішення від №0000542305 від 30.01.2008 про застосування штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування РРО в сумі 25340, 00 грн.
Сума, визначена вищевказаним рішенням, до Державного бюджету станом на теперішній час залишається несплаченою у повному розмірі.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Податкові повідомлення-рішення в адміністративному порядку або судовому порядку відповідачем не оскаржувались та не скасовувались у спосіб та відповідно до процедури, що регламентовані ст. ст. 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами».
Тобто, сума зобов’язань визначена в деклараціях та податкових повідомленнях –рішеннях є узгодженою та в зв’язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством набула статусу податкового боргу.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону, органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.
Статтею 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції:
- забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами;
- подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках – коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Враховуючи, що факт несплати податкових платежів до бюджету є доведеним, відповідачем не оскаржено, а позивачем не виявлено майна боржника, тому суд вбачає підстави для стягнення заборгованості за рахунок активів боржника.
Враховуючи вищевикладене, позов визнається судом обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 161-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Задовольнити позов повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства «Стиль Буд Сервіс»(код ЄДРПОУ 33053206) до Державного бюджету України заборгованість у розмірі 25 340 (двадцять п`ять тисяч триста сорок) грн. 00 коп. шляхом перерахування вказаної суми на бюджетний рахунок № 34125999700002 в УДК у м. Києві, МФО 820019 в Голосіївському РВДК ( код 26077879), код платежу: 30 21080900.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя В.І.Келеберда