| ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ 17.02.2009 р. № 8/494
Окружний адміністративний суд міста Києва в особі судді Пилипенко О.Є., при секретарі Коваль А.В.
За результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи За позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особиОСОБА_1 про стягнення заборгованості
За участю представників сторін від позивача: ОСОБА_2. за довіреністьНОМЕР_1 від 08.01.2009 р. від відповідача: не з'явився
ВСТАНОВИВ: Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особиОСОБА_1 про примусове стягнення податкової заборгованості в сумі 1 144 грн. 05.02.2009 р. від позивача через Загальний відділ суду надійшли уточнення позовних вимог, відповідно до яких позивач просить стягнути з відповідача заборгованість у розмірі 1 088 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 1 088 грн. Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час і місце розгляду справи був повідомлений. У зв'язку з нез'явленням представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.
Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 зареєстрована Дарницькою районною державною адміністрацією у м. Києві 19.01.2005 р. НОМЕР_2. На підставі заяви від 12.03.2007 р. про право на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, з 01.04.2007 р. було виписано свідоцтво про сплату Єдиного податку серія НОМЕР_3 та встановлено сплати податкового зобов`язання за ставкою 200 грн. щомісяця. Якщо протягом календарного року фізична особа -платник єдиного податку прийняла рішення про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, вона повинна не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу) подати заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування. Заяву про відмову від єдиного податку та перехід на загальну систему оподаткування відповідач не подавав. Заборгованість по єдиному податку виникла на підставі нарахувань в сумі 1 144 грн. в період з 01.05.2007 р. по 31.12.2007 р., з яких було сплачено 57,20 грн., а також було нараховано пеню у розмірі 1,20 грн., таким чином з врахуванням уточнень до позовних вимог заборгованість становить 1 088 грн. Позивачем була виставлена перша податкова вимога від 29.05.2007 р. НОМЕР_4 (акт НОМЕР_4 від 29.06.2007 р. про розміщення податкової вимоги на дошці податкових оголошень та акт НОМЕР_4 від 27.07.2007 р. про зняття податкової вимоги з дошки податкових оголошень) та друга податкова вимога від 27.08.2007 р. НОМЕР_5(актНОМЕР_5 від 30.10.2007 р. про розміщення податкової вимоги на дошці податкових оголошень та актНОМЕР_5 від 30.11.2007 р. про зняття податкової вимоги з дошки податкових оголошень). Доказів оскарження в апеляційному чи судовому порядку зазначених податкових вимог суду не надано. Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” (в редакції Указу від 28.06.1999 № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” від 25.06.1999 № 1251-ХІІ. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку суб'єктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом. Відповідно до п. 1 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції. Пунктом 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.110. Як вбачається з наведених норм, обов'язок зі сплати єдиного податку суб'єктом підприємницької діяльності -фізичною особою ставиться в залежність лише від належної реєстрації такої особи як суб'єкта підприємницької діяльності та застосування ним спрощеної системи оподаткування у відповідності з вимогами законодавства. Як зазначалось вище, відповідач зареєстрований як платник податків та застосовує спрощену систему оподаткування, що покладає на нього обов'язок сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Відтак, відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобов'язання відповідача зі сплати єдиного податку є зобов'язанням платника податків сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”. Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків. Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом. Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк. Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. З матеріалів справи вбачається, податкові вимоги направлені відповідачу відповідно до наведених положень законодавства. Також, позивач звернувся до суду про стягнення з відповідача пені у сумі 1,20 грн. Відповідно до ст. 250 Господарського кодексу України, адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом. З огляду на вищенаведене, суд вважає, за можливе задовольнити вимогу позивача щодо стягнення пені з відповідача у розмірі 1,20 грн. Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не наддав. На підставі викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а саме необхідно стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особиОСОБА_1 податкову заборгованість за єдиний податок в сумі 1 088 грн. 00 коп. Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають. Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 17, 94, 158, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити. 2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особиОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номерНОМЕР_6) податкову заборгованість за єдиний податок в сумі 1088 (одна тисяча вісімдесят вісім) грн. 00 коп. на розрахунковий рахунок № 34216379700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 16050200.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.Є. Пилипенко
Дата підписання повного тексту постанови: 20.02.2009 р.