Справа 142/2035/13-п
3-в/142/2/14
ПОСТАНОВА
Іменем України
17.01.2014 смт Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області
В складі :
головуючого судді Щерби Н. Л.
при секретарі Косован О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка Вінницької області
подання інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції про заміну невідбутого строку громадських робіт штрафом відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, зі слів непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на якого відповідно до постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 28 листопада 2013 року накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком 40 (сорок) годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Піщанського районного суду Вінницької області від 28 листопада 2013 року на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП було накладено адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком 40 (сорок) годин.
В поданні інспектора Піщанського РП КВІ, вказано, що відповідно до довідки 13/6276 від 26 грудня 2013 року, ОСОБА_1 прапорщик внутрішньої служби, працює молодшим інспектором відділу охорони Піщанської виправної колонії № 59 Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області з 11 березня 2003 року по теперішній час.
Тому, 08 січня 2014 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшло подання Піщанського РП КВІ відносно ОСОБА_1 про унеможливлення виконання постанови суду .
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, в графі місце роботи/посада зазначено, що ОСОБА_1 не працює. Дані про те, що вказана особа працює і де саме в матеріалах справи про адміністративне правопорушення при її розгляді в суді відсутні. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення в судовому засіданні, ОСОБА_1 вказав, що ніде не працює, тобто приховав той факт, що він - прапорщик внутрішньої служби та дійсно працює молодшим інспектором відділу охорони Піщанської виправної колонії № 59 Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області з 11 березня 2003 року по теперішній час.
Згідно п.3.17 наказу Департаменту взаємодії з органами влади № 474/5 від 19 березня 2013 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2013 року за № 457/22989 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт» та Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питань, що унеможливлюють виконання адміністративних стягнень» від 24 жовтня 2013 року № 656- V ІІ , усі питання , повязанні з виконанням постанови про накладена адміністративного стягнення, відповідно до статті 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення вирішуються судом, який виніс постанову.
Інспектор Піщанського РП КВІ в судовому засіданні подання підтримав, вважає, що його слід задовольнити.
Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, причини неявки суду невідомі. Про час та місце розгляду подання про заміну невідбутого строку громадських робіт штрафом повідомлений належним чином. Заяви про розгляд подання у його відсутності на адресу суду не надходило.
Вислухавши представника КВІ, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 321-1 КУпАП, постанова районного, районного в місті, міського чи міськрайонного суду (судді) про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили.
Частина перша статті 15 КУпАП, зазначає, що військовослужбовці, військовозобовязані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально виконавчої служби України, органів внутрішніх справ, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарно гігієнічних і санітарно протиепідемічних правил і норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів,митних правил, вчинення корупційних правопорушень, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації. Невжиття заходів щодо окремої ухвали суду чи окремої постанови судді або подання прокурора. Ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи і адміністративний арешт.
В частині першій статті 6 Закону України «Про Державну кримінально виконавчу службу України», зазначено , що державна кримінально виконавча служба України відповідно до закону здійснює правозастосовні та правоохоронні функції і складається з центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, його територіальних органів управління, кримінально виконавчої інспекції, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, воєнізованих формувань, навчальних закладів, закладів охорони здоровя, підприємств, установ виконання покарань, інших підприємств, установ, організацій, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально виконавчої служби України.
Стаття 304 КУпАП зазначає, що питання, звязані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Частина 2 ст. 321-4 КУПАП вказує, що заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподаткованому мінімуму доходів громадян.
В частині 3 статі 321- 4 КУпАП, зазначено, що заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює пяти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати пятнадцяти діб.
Оскільки ОСОБА_1 - прапорщик внутрішньої служби, працює молодшим інспектором відділу охорони Піщанської виправної колонії № 59 Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області з 11 березня 2003 року по теперішній час, а це свідчить про те, що до нього не може бути застосовано громадські роботи, а тому відносно нього необхідно змінити захід адміністративного стягнення і замінити громадські роботи на штраф.
На підставі викладеного та керуючись ст.15, ст. 283, 284, ст. 321-4 КУпАП, Наказом Департаменту взаємодії з органами влади № 474/5 від 19 березня 2013 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 березня 2013 року за № 457/22989 «Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт» , Законом України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питань, що унеможливлюють виконання адміністративних стягнень» від 24 жовтня 2013 року № 656- V ІІ, Законом України «Про Державну кримінально виконавчу службу України», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, задовольнити.
Замінити ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадські роботи на штраф, а саме замінити 40 годин громадських робіт на 170 (сто сімдесят) гривень штрафу.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області через Піщанський районний суд.
Суддя :