ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2014 р. м. Чернівці Справа №824/95/14-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації до відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Чернівецькій області про скасування постанови.
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації звернулося до суду із вказаним позовом, в якому просить скасувати постанову про накладення штрафу щодо примусового виконання виконавчого листа № 2а-1286, виданого 13.08.2013 р. Сокирянським районним судом Чернівецької області про зобов"язання УПСЗН Сокирянської РДА провести нарахування та виплату недоплаченої ОСОБА_1 у 2008 р. щорічної допомоги на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбаченому ч. 4 ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 5 мінімальних заробітних плат на момент виплати позивачу такої допомоги у 2008 р. з урахуванням проведених виплат.
Перевіривши позовну заяву на предмет дотримання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, суд залишає її без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В позовній заяві позивач, як на підставу звільнення від сплати судового збору, послався на п. 7 та 20 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI ).
Положеннями п. 7 ст. 5 Закону № 3674-VI передбачено, що від сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Разом з тим, позивачем не обґрунтовано в чиїх інтересах подано позов та не наведено законодавство, яке передбачає такі випадки звернення до суду.
Положеннями п. 20 ст. 5 Закону № 3674-VI передбачено, що від сплати судового збору звільняються органи праці та соціальної захисту населення - за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством.
Проте даний позов не відноситься до позовів щодо призначення і виплати державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством, оскільки предметом даного позову є скасування постанови про накладення штрафу від 26.12.2013 р. за невиконання рішення суду.
Відтак, позивач не звільнений від сплати судового збору за подання даного позову.
Поряд з цим суд роз'яснює, що розміри ставок судового збору визначено ст. 4 Закону № 3674-VI.
Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
До прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» мінімальна заробітна плата визначена у розмірі 1218 грн., що був встановлений станом на 01.12.2013 р. Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік».
Відтак, попередньо ставки судового збору обраховуватимуться виходячи від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218 грн., який встановлений станом на 01.12.2013 р. та буде діяти станом на 01.01.2014 р. до утвердження нового розміру мінімальної заробітної плати.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру розмір судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (73,08 грн.), а за подання позову майнового характеру - 2 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат (4872,00 грн.).
Також суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із позовної заяви та документів, які додані до неї, оскаржувана постанова винесена відповідачем 26.12.2013 р.
Проте, позивач звернувся до суду тільки 15.01.2014 р., тобто після спливу десятиденного строку оскарження, встановленого ст. 181 КАС України, без зазначення причин пропуску строку звернення до адміністративного суду.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Тому суд надає позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків, а саме надати безпосередньо до канцелярії суду: письмове обґрунтування наявності пільги щодо сплати судового збору або докази його сплати виходячи із заявленої позовної вимоги, у розмірах визначених ст. 4 Закону України "Про судовий збір", докази поважності пропущення строку звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 105-107, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліку, зазначеного в мотивувальні частині ухвали, до 04 лютого 2014 р.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя Левицький В.К.