ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/6742/13-а
Полтавський окружний адміністративний суд колегією у складі:
головуючого судді - Чеснокової А.О.,
суддів - Шевякова І.С. , Серги С.М. ,
за участю:
секретаря судового засідання - Шевченко О.С.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Кушової І.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України Дурицької Марії Євгеніївни, Державної реєстраційної служби України, третя особа: Реєстраційна служба Полтавського міського управління юстиції Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В:
25 листопада 2013 року ОСОБА_3 (далі - позивач; ОСОБА_3) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України Дурицької Марії Євгеніївни (далі-відповідач), третя особа: Реєстраційна служба Полтавського міського управління юстиції Полтавської області (далі - третя особа; Реєстраційної служби Полтавського МУЮ Полтавської області) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на те, що відповідачем протиправно було винесено рішення про відмову в державній реєстрації права власності на житлову секцію АДРЕСА_1 з посиланням на відсутність змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують. Позивач також наполягає на тому, що вищенаведені посилання відповідача не ґрунтуються на вимогах закону, у зв'язку з чим рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 7327333 від 29 жовтня 2013 року має бути скасовано.
Ухвалою суду від 11 грудня 2013 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача Державну реєстраційну службу України.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача, Державної реєстраційної службу України, в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що оскаржуване рішення прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України.
Відповідач, Державний реєстратор прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України Дурицька Марія Євгеніївна, та третя особа в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чиномнадали суду клопотання про розгляд справи у їх відсутність.
Від відповідача, Державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України Дурицької Марії Євгеніївни, надійшли письмові заперечення, у яких вона просила в задоволенні позовних вимог відмовити.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегією суддів встановлено наступні факти та відповідні до них правовідносини.
25 вересня 2013 року ОСОБА_3 звернувся до відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Реєстраційної служби Полтавського МУЮ Полтавської області для реєстрації права власності на житлову секцію АДРЕСА_1, про що свідчить кзаява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 25.09.2013 (а.с.84).
Для проведення реєстраційної дії позивачем були подані наступні документи:
- договір купівлі-продажу від 24.07.2012 на 1/200 частку у праві власності на будівлю гуртожитку (на 9-му поверсі: приміщення ІІІ площею 11,3 кв. м., коридор ІІІа площею 3,9 кв.м., коридор ІІІб площею 9,6 кв.м., побутове приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м., загальною площею 32,7 кв.м.), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.8);
- рішення Октябрського районного суду м. Полтава від 21.06.2013 про визнання права власності на частину громадського будинку (гуртожитку), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, яка складає у будинку літ. А-9 на 9-му поверсі: приміщення ІІІ площею 11,3 кв. м., коридор ІІІа площею 3,9 кв.м., коридор ІІІб площею 9,6 кв.м., побутове приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м., загальною площею 32,7 кв.м. (а.с.10);
- витяг з рішення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради № 226 від 10.09.2013 про надання дозволу ОСОБА_3, власнику приміщення ІІІ площею 11,3 кв.м., коридора ІІІа площею 3,9 кв.м., коридора ІІІб площею 9,6 кв.м., побутового приміщення ІІІв площею7,9 кв.м. на 9-му поверсі в гуртожитку за адресою:АДРЕСА_1(а.с.11);
- технічний паспорт на частину громадського будинку (гуртожиток) житлова секція АДРЕСА_1 станом на 16.09.2013 (а.с.12);
- копію паспорта громадянина України, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;
- квитанцію за витяг з державного реєстру прав та державне мито.
29 жовтня 2013 року рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно № 7327333 відмовлено ОСОБА_3 в державній реєстрації права власності на житлову секцію АДРЕСА_1 посилаючись на те, що подані документи не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують (а.с.7).
Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач звернувся до суду з позовом про визнання рішення протиправним, скасування його та зобов'язання вчинити дії.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Надаючи оцінку рішенню про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень, колегія суддів виходить із наступного.
Відносини, пов'язані з державною реєстрацією прав на нерухоме майно та їх обтяжень врегульовані Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року №1952-ІV(далі по тексту - Закон), Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011року №703, Наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2013 року № 607/5 «Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб».
Статтею 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначено, що систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.
Згідно пункту 7 статті 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація права власності та інших речових прав проводиться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна в межах території, на якій діє відповідний орган державної реєстрації права власності та інших речових прав, крім випадків, встановлених абзацами другим і третім частини п'ятої цієї статті.
Відповідно до пункту 1 Наказу Міністерства юстиції України від 02.04.2013 року № 607/5 «Про заходи щодо взаємодії органів державної реєстрації прав та їх посадових осіб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.04.2013 за № 534/23066 (далі - Порядок № 607/5) яким встановлено процедуру взаємодії системи органів державної реєстрації прав та державних реєстраторів прав на нерухоме майно органів державної реєстрації прав під час проведення державної реєстрації права власності та/або речових прав на нерухоме майно визначено, що у разі подання до структурних підрозділів головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, а також районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Укрдержреєстру, заяви про державну реєстрацію права власності та/або інших речових прав на нерухоме майно (далі - речові права), що виникають, зокрема на підставі рішення суду, що набрало законної сили, де однією із сторін є юридична особа, та/або інший суб'єкт господарювання, та/або фізична особа-підприємець щодо реєстрації, скасування реєстрації речових прав на нерухоме майно або скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно з відповідною заявою або без неї щодо вищезазначених речових прав державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, скасування державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та скасування записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно проводяться державними реєстраторами прав на нерухоме майно Укрдержреєстру відповідно Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року N 703.
Відповідно до Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого указом Президента України від 6 квітня 2011 року N 401/201, Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади. Укрдержреєстр є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сферах державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади міста Києва, друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності. Укрдержреєстр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства юстиції України, іншими актами законодавства України, дорученнями Президента України та Міністра юстиції України.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до реєстраційної служби Полтавського міського управління юстиції в Полтавській області із заявою про реєстрацію прав власності на житлову секцію АДРЕСА_1. Оскільки нерухоме майно належить позивачеві на підставі рішення Октябрського районного суду м. Полтава від 21.06.2013, яке набрало законної сили, де однією із сторін є юридична особа, з урахуванням положень Порядку №607/5, заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень була перенаправлена до Державної реєстраційної служби України.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право власності на нерухоме майно.
Процедура проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень визначена Порядком державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 № 703 (далі по тексту Порядок).
Пунктом 23 Порядку державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень виключно за наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав, що визначені у Законі України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".
Відповідно до вимог статті 24 Закону у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: 1) заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; 2) об'єкт нерухомого майна розміщений на території іншого органу державної реєстрації прав; 3) із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа; 4) подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; 5) заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; 51) заяву про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; 52) заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності, крім випадків, установлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; 53) під час подання заяви про державну реєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини), що виникло на підставі документа, за яким правонабувач набуває також право власності на земельну ділянку, не подано заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку; 54) після завершення п'ятиденного строку з дня отримання заявником письмового повідомлення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав не усунено обставин, що були підставою для прийняття такого рішення; 55) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію; 56) заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка не є державним кадастровим реєстратором або державним виконавцем; 6) заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право та обтяження такого права вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.
Таким чином, в приписах ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", міститься вичерпний перелік підстав для відмови у державній реєстрації прав та їх обтяжень.
Частиною 4 вказаної статті визначено, що відмова в державній реєстрації прав та обтяжень з підстав, не передбачених цим Законом забороняється.
Відмовляючи в державній реєстрації, відповідач посилався на те, що подані ОСОБА_3 документи не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, а саме зазначено, що заявником подано заяву на проведення державної реєстрації права власності на житлову секцію АДРЕСА_1, при цьому рішенням Октябрського районного суду м. Пролтави від 21.06.2013 право власності визнається на частину громадського будинку (гуртожитку), яка складається з приміщень загальною площею 32,7 кв. м., а отже зазначене рішення суду не може бути підставою для проведення державної реєстрації прав на заявлений об'єкт нерухомого майна (а.с.7).
Колегією суддів встановлено, що позивач є власником 1/200 частки будівлі гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1, яка розташована на 9-му поверсі та складається в цілому з приміщення ІІІ площею 11,3 кв. м., коридора ІІІа площею 3,9 кв.м., коридора ІІІб площею 9,6 кв.м., побутового приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м, що загальною площею становить 32,7 кв.м., відповідно до договору купівлі-продажу від 24.07.2012, зареєстрованого в державному реєстрі 10.09.2012 за № 6559 (а.с.8-9).
Згідно статті 364 Цивільного кодексу України співвласник має право на виділення в натурі частки із нерухомого майна, що є у спільній частковій власності.
Рішенням Октябрського районного суду м. Полтава від 21.06.2013 1/200 частку будівлі гуртожитку було виділено в натурі та визнано за позивачем право власності як на окремий об'єкт права власності на частину громадського будинку (гуртожитку), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, який складає у будинку літ. А-9 на 9-му поверсі: приміщення ІІІ площею11,3 кв. м., коридор ІІІа площею 3,9 кв.м., коридор ІІІб площею 9,6 кв.м., побутове приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м., загальною площею 32,7 кв.м. (а.с. 10).
Згодом ОСОБА_3 звернувся до Октябрської районної у м. Полтаві ради із заявою про надання йому дозволу на переобладнання належних йому виділених приміщень у житлові відповідно до графічних матеріалів.
Рішенням виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради № 226 від 10.09.2013 ОСОБА_3 надано дозвіл як власнику приміщення ІІІ площею 11,3 кв. м., коридору ІІІа площею. 3,9 кв.м., коридору ІІІб площею 9,6 кв.м., побутового приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м. на 9-му поверсі в гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 , на переобладнання їх під житлову секцію відповідно до графічних матеріалів, виготовлених ТОВ "Акбі-Полтава". Утвореній житловій секції присвоєно номер АДРЕСА_1 (а.с.11).
Відповідно до графічних матеріалів, виготовлених ТОВ "Акбі-Полтава" приміщення ІІІ площею 11,3 кв. м. переобладнано у коридор площею 3,8 кв. м. та кімнату площею 7,5 кв.м.; коридор ІІІа площею 3,9 кв.м. переобладнано у санвузол площею 3,9 кв. м.; коридор ІІІб площею 9,6 кв.м. переобладнано у кухню площею 9,6 кв. м.; побутове приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м переобладнано у гардероб площею 7,9 кв. м. Загальна площа секції зберіглася та складає 32,7 кв.м. Відповідні переобладнання відображені у технічному паспорті житлової секції АДРЕСА_1 станом на 16.09.2013 (а.с.12;56-66).
З огляду на вищевикладене, належне позивачу на праві приватної власності нерухоме майно, а саме житлова секція АДРЕСА_1, є тією ж самою власністю позивача, яку було виділено йому у натурі та визнано за ним право власності рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 21.06.2013, а саме: частина громадського будинку літ. А-9 на 9-му поверсі приміщення ІІІ площею 11,3 кв. м., коридор ІІІа площею 3,9 кв.м., коридор ІІІб площею 9,6 кв.м., побутове приміщення ІІІв площею 7,9 кв.м., загальною площею 32,7 кв. м.
Таким чином, висновок відповідача про те, що подані ОСОБА_3 документи не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують, є хибним та не відповідає дійсності.
Відповідно до ч. 3 ст. 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку.
Згідно пункту 10 Порядку заявник разом із заявою про державну реєстрацію подає органові державної реєстрації прав, нотаріусові необхідні для такої реєстрації документи, визначені цим Порядком, їх копії, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав, та документ про сплату державного мита.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав проводиться на підставі рішень судів, що набрали законної сили.
Відповідно до пунктів 26, 27 та 29 Порядку для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно необхідними документами є документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно та інші документи, визначені цим Порядком. Документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно зокрема, є: рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно. Для проведення державної реєстрації права власності на новозбудований чи реконструйований об'єкт нерухомого майна заявник, крім документів, що зазначені у пунктах 27 і 28 цього Порядку, подає органові державної реєстрації прав технічний паспорт на такий об'єкт.
На виконання наведених норм позивачем було подано державному реєстратору усі необхідні документи, а саме: судове рішення про визнання права власності, технічний паспорт на реконструйований об'єкт, договір купівлі-продажу, витяг з рішення виконавчого комітету Октябрської районної у м. Полтаві ради, копію паспорта громадянина України, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, квитанцію за витяг з державного реєстру прав та державне мито, що підтверджується карткою прийому заяви № 6225111 (арк.с.83).
Інших документів, необхідних для подання державному реєстратору для проведення державної реєстрації права власності, законодавством не визначено.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що відповідачем протиправно було відмовлено в державній реєстрації права власності, у зв'язку з чим рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень № 7327333 від 29.10.2013 є протиправним та підлягає скасуванню.
Враховуючи, те що рішення про відмову в державній реєстрації прав та їх обтяжень визнано судом протиправним та скасовано, колегія суддів приходить до висновку про необхідність зобов'язання Державної реєстраційної служби України повторно розглянути заяву ОСОБА_3 (картка прийму заяви № 6225111 від 25.09.2013). Оскільки, в проведенні державної реєстрації було відмовлено не з вини позивача, а під час подання первинної заяви ОСОБА_3 було сплачено державне мито, колегія суддів приходить до висновку про можливість повторного розгляду заяви позивача без сплати державного мита.
За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_3 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України Дурицької Марії Євгеніївни, Державної реєстраційної служби України, третя особа: Реєстраційна служба Полтавського міського управління юстиції Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати рішення Державного реєстратора прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 7327333 від 29 жовтня 2013 року протиправним та скасувати.
Зобов'язати Державну реєстраційну службу України повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 25 вересня 2013 року № 3131889 про державну реєстрацію прав на нерухоме майно - житлову секцію АДРЕСА_1, з урахуванням підстав скасування рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень № 7327333 від 29 жовтня 2013 року.
Стягнути з Державного бюджету України в особі Державної реєстраційної служби України (ідентифікаційний код 37508344) на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) витрати зі сплати судового збору у розмірі 68 (шістдесят вісім) грн 82 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 20 січня 2014 року.
Головуючий суддя А.О. Чеснокова суддя суддя І.С. Шевяков С.М. Серга