Провадження № 3-350/14
у справі № 760/294/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 січня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Солом'янського РУ ГУМВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ч. 2 ст. 130 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
05.12.2013 року о 16 год. 00 хв. по вул. Межигірській, 87 в м. Києві гр. ОСОБА_1 керував автомобілем «Хонда», д.н. НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме, при огляді водія ОСОБА_1 на стан сп'яніння старшим інспектором ДПС 3-го взводу супроводження полку ДПС ДАІ в м. Києві лейтенантом міліції Ільєнко О.С. виявлено виражене тремтіння пальців рук, розширені зіниці, які не реагують на світло, підвищена жвавість.
Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в установленому законом порядку водій ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні правопорушення не визнав. Зазначив, що він не перебував в стані наркотичного сп'яніння, проїхати до лікарні для проходження медичного огляду не зміг через брак часу.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі, суддя приходить до висновку про винність ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною другою статті 130 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність особи, за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, зокрема за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Водночас, ч. 1 ст. 266 КУпАП визначено, що особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Згідно п.п. 1.1.2. Інструкції про порядок направлення громадян для огляду на стан сп'яніння в заклади охорони здоров'я та проведення огляду з використанням технічних засобів, затвердженої спільним наказом МВС України, МОЗ України та Мінюсту України №114/38/15-36-18 від 24.02.1995 року ознаками знаходження особи у стані наркотичного сп'яніння є: нестійкість пози, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук, різка зміна забарвлення шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці, а також звужені чи дуже широкі зіниці, які майже не реагують на світло, сповільненість рухів чи відповідей на запитання. Специфічною ознакою можуть бути численні сліди від ін'єкцій на руках чи тілі.
Згідно п. 3 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103, огляд проводиться: уповноваженою особою Державтоінспекції на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров'я.
Пунктом 2.5 ПДР України передбачено, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Винність ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення підтверджується наявними в справі письмовими матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, який відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та відповідно до ст. 251 КУпАП є належним доказом.
З протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, вбачається, що він керував автомобілем «Хонда», д.н. НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп'яніння, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
У відповідно до п. 5.4 Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 26.02.2009 N 77, вказаний вище протокол складено посадовою особою Державтоінспекції МВС в присутності двох свідків - ОСОБА_4 та ОСОБА_5, писмові пояснення яких долучені до матеріалів справи та підтверджують факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння.
До того ж гр. ОСОБА_1 під час розгляду справи в суді факт відмови від проходження медичного огляду підтвердив і не оспорював.
Суддею також встановлено, що 16.01.2013 року ОСОБА_1 вчинено порушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, за яке постановою Солом'янського районного суду м. Києва його притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у виді штрафу.
Таким чином старшим інспектором ДПС 3-го взводу супроводження полку ДПС ДАІ в м. Києві лейтенантом міліції Ільєнко О.С. дії ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП кваліфіковано вірно, оскільки ним повторно протягом вчинено порушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
За таких обставин, враховуючи, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП встановлена під час розгляду справи, суддя вважає за необхідне притягнути його до адміністративної відповідальності та накласти на нього стягнення в межах санкції даної норми, якою передбачено застосування до водіїв стягненя у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно до ч.. 2 ст. 30 КУпАП, позбавлення наданого даному громадянинові права керування транспортними засобами застосовується на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або на строк до десяти років за систематичне порушення порядку користування цим правом.
Враховуючи, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення за своїм характером є грубим, крім того вчинене ним повторно протягом року, а також те, що санкцією ч. 2 ст. 130 КУпАП не передбачено стягнення не пов'язане з позбавленням права керування транспортними засобами, суддя вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, 130, 251-252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 2 (два) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 36 грн. 54 коп. судового збору.
Судовий збір підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: найменування банку: ГУ ДК СУ у м. Києві, р/р 31212206700010, МФО 820019, одержувач платежу: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача: 38050812, код класифікації доходів бюджету: 22030001,код суду: 050.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: