ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
30 січня 2012 року 14:01 № 2а-12285/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Вєкуа Н.Г., при секретарі судового засідання Денисовій О.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до 1) Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації;
2) Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації;
третя особа: Управління житлово-комунального господарства Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації
про визнання громадських слухань такими, що проведені із порушенням вимог законодавства, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі - Позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації та Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації (надалі - Відповідач, Деснянська РДА); третя особа: Управління житлово-комунального господарства Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, в якому просить суд визнати громадські слухання щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1, які були організовані та проведені Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією (код ЄДРПОУ 26077477) 24 грудня 2010 року такими, що не відбулися у зв'язку з тим, що були організовані та проведені з порушенням чинного законодавства.
Також Позивач просить зобов'язати Деснянську районну у м. Києві державну адміністрацію та Деснянську районну в м. Києві державну адміністрацію скасувати протокол громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1, який був складений за результатами проведення 24 грудня 2010 року громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29 серпня 2011 року відкрито провадження у адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
В судовому засіданні Позивач позов підтримав та обгрунтовуюючи правомірність заявлених позовних вимог зазначив, що громадські слухання від 24 грудня 2010 року, проведені Деснянською РДА щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1 є такими, що проведені із грубим порушенням вимог профільного законодавства, а тому результати таких слухань, що оформлені протоколом - підлягають скасуванню.
Представник відповідачів в судових засіданнях проти позову заперечив, зазначив, що вищевказані слухання були проведені із дотриманням всіх передбачених нормативно встановлених правил, тому позовні вимоги є безпідставними та задоволенню не підлягають.
Такої ж думки притримується представник Управління житлово-комунального господарства Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, враховуючи заперечення відповідача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову, виходячи з наступного.
ОСОБА_1 та є власником квартири АДРЕСА_2, згідно Свідоцтва про право власності
30 грудня 2010 року заступником Голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації, за результатом проведення Відповідачем 24 грудня 2010 року громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території будинку за адресою: АДРЕСА_1, був затверджений протокол громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою АДРЕСА_1.
Формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій здійснюється відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 (надалі - «Порядок № 529»).
Відповідно до п. 2 Загальної частини Порядку № 529, виконавець доводить розрахунок тарифів до відома власників квартир та інших споживачів послуг шляхом проведення щодо кожного будинку громадських слухань.
Розрахунок тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) здійснюється відповідно до Порядку № 529, в якому зазначено формули визначення витрат по кожній послузі, яка надається в будинку, та по кожній її складовій, залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій для відповідного будинку згідно з типовим переліком (п. 2 Порядку № 529).
Проведення громадських слухань передбачено ст. 13 Законом України «Про місцеве самоврядування» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (надалі - «Закон № 280/97»).
Відповідно до ч. 1 ст. 13 вказаного Закону територіальна громада має право проводити громадські слухання - зустрічатися з депутатами відповідної ради та посадовими особами місцевого самоврядування, під час якихчлени територіальної громади можуть заслуховувати їх, порушувати питання та вносити пропозиції щодо питань місцевого значення, що належать до відання місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування», ч. 1 ст. 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 р. № 1875-ІУ (далі - «Закон № 1875) порядок організації громадських слухань визначається статутом територіальної громади.
Згідно з п. 6 ст. 13 Статуту територіальної громади м. Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28 березня 2002 року №371/1805 (далі - «Статут») про час, місце проведення та питання, які виносяться на громадські слухання, члени територіальної громади міста Києва сповіщаються не пізніше як за 10 днів до їх проведення через засоби масової інформації.
Відповідно до Закону № 280/97, Закону № 1875 та Статуту розроблений і затверджений розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 03 липня 2006 року № 995 (в редакції розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 29 березня 2010 року № 187, Додаток № 6) Порядок проведення громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві (далі - «Порядок № 995»).
Зокрема, п. 2.5. зазначеного Порядку містить положення про те, що до проведення громадських слухань організатор, яким, згідно п. 1.2. Порядку № 995 є Відповідач, не пізніше ніж за 7 днів до їх проведення забезпечує інформування споживачів шляхом розміщення оголошень про проведення громадських слухань на інформаційних стендах у під'їздах та біля будинків, письмових повідомлень споживачів через поштові скриньки тощо.
Також, пп. 2.5.1. - 2.5.7. Порядку № 995 проведення громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в м. Києві регламентує обов'язковий зміст оголошення про громадські слухання. Таке оголошення має містити: 1) Інформацію про мету громадських слухань;
2) Розрахунок тарифу на послуги по кожній складовій, розроблений залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій для відповідного будинку згідно з типовим переліком;
3) Інформацію про перелік послуг, необхідних для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану відповідного будинку та його при будинкової території;
4) Інформацію про місце, дату і час проведення громадських слухань; Інформацію про порядок та терміни надання офіційних пропозицій та уважень;
6) Контактну інформацію виконавця послуг та організатора (адреса, контактні телефони, реквізити), якою можуть скористатися споживачі для отримання більш детальної інформації про результати розрахунку тарифу та надання пропозицій і зауважень до запропонованого розрахунку;
7) Попередження споживачів про те, що громадські слухання вважаються такими, що відбулися, незалежно від кількості присутніх осіб.
На підтвердження виконання своїх обов'язків щодо повідомлення споживачів про час та зміст громадських слухань представником Відповідача надано до суду оголошення організатора «Деснянської РДА в м. Києва», згідно якого такі слухання відбудуться 24 грудня 2011 року.
Проте, суд оцінює зазначений доказ як не належний та не допустимий, оскільки проведення громадських слухань, які досліджуються судом у даній справі, відбулось 24 грудня 2010 року, організатором яких була Деснянська РДА у м. Києві.
Інших доказів повідомлення про слухання від 24 грудня 2010 року Відповідачем до суду не надано.
Таким чином у суду є всі підстави для висновку про те, що при організації та проведенні громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку і споруд та прибудинкової території будинку за адресою: АДРЕСА_1 Відповідач не сповістив Позивача у строки та спосіб встановленні Статутом та Порядком № 995 про час, місце проведення і питання, які виносяться на громадські слухання, а також про: розрахунок тарифу на послуги по кожній складовій, розробленого залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій для відповідного будинку згідно з типовим переліком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529; перелік послуг, необхідних для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану відповідного будинку та його прибудинкової території; порядок та терміни надання офіційних пропозицій та зауважень, контактної інформації виконавця послуг та організатора (адреса, контактні телефони, реквізити), якою можуть скористатися споживачі для отримання більш детальної інформації про результати розрахунку тарифу та надання пропозицій і зауважень до запропонованого розрахунку.
Окрім цього, 30 грудня 2010 року Відповідачем оприлюднений Протокол громадських слухань, в якому не міститься інформації щодо конкретного грошового значення тарифу в національній валюті України - гривні, як не містить і переліку послуг за які цей тариф встановлений. Таким чином, затверджений та оприлюднений Відповідачем протокол не містить відповідей щодо основних питань проведення громадських слухань, а саме:
1) яким, згідно розрахунку, є тариф на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території будинку за адресою АДРЕСА_1;
2) який саме тариф на послуги з утримання будинку та прибудинкової території будинку за адресою АДРЕСА_1 Відповідач подає до органу місцевого самоврядування на затвердження;
3) який перелік послуг з утримання будинку, споруд та прибудинкової території будинку за адресою АДРЕСА_1 передбачається.
Сукупність вище зазначених порушень при складанні Протоколу, разом з діями Відповідача при організації громадських слухань, дають підстави для визнання цих громадських слухань такими, що відбулися із порушенням норм чинного на той час законодавства.
Також суд зазначає, що на момент судового розгляду даної справи Деснянська РДА у м. Києві ще не припинена та виконує законодавчо покладені функції, а тому позовні вимоги в частині, які стосуються вказаного відповідача, підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Суд звертає увагу, що Відповідачем не надано до суду жодного доказу, який би підтвердив повідомлення споживачів про час та зміст громадських слухань.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати громадські слухання щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1, які були організовані та проведені Деснянською районною у м. Києві державною адміністрацією (код ЄДРПОУ 26077477) 24 грудня 2010 року такими, що проведені з порушенням чинного законодавства.
Зобов'язати Деснянську районну у м. Києві державну адміністрацію скасувати протокол громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1, який був складений за результатами проведення 24 грудня 2010 року громадських слухань щодо тарифів на послуги з утримання будинку, споруд та прибудинкової території за адресою: АДРЕСА_1.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Вєкуа Н.Г.