ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 грудня 2013 року 17:15 № 826/19359/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Іванині М.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелене Поле»
д о Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного
управління Міндоходів у м. Києві
про скасування податкового повідомлення- рішення
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Зелене Поле” (далі –позивач, ТОВ “Зелене Поле”) з позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Міндоходів у м.Києві (далі –відповідач, ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м.Києві), в якому просило суд визнати протиправними дії відповідача щодо призначення та проведення зустрічної звірки, визнати протиправними дії.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 грудня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/19359/13-а, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 19 грудня 2013 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м.Києві під час проведення зустрічної звірки порушено приписи Податкового кодексу України та Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою КМУ № 1232 від 27.12.2010 р.
На переконання позивача, у податкового органу були відсутні правові підстави для проведення зустрічної звірки, оскільки запит на адресу позивача податковим органом не направлявся, первинні документи позивача не досліджувалися, що є порушенням встановленого порядку. Крім того, за результатами проведення зустрічної звірки складена не довідка, а акт про неможливість проведення зустрічної звірки, який містить в собі висновки про відсутність реального здійснення операцій позивачем по придбанню та продажу товарів (робіт, послуг), що є порушенням Податкового кодексу України.
Також, вказуючи на протиправність дій ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві щодо визнання та визначення у складеному за результатами зустрічної звірки акті нікчемними правочинів, укладених з контрагентами, позивач зазначав, що вказані висновки викладені з перевищенням повноважень, наданих податковому органу, є необґрунтованими, оскільки зроблені без урахування фактичних обставин справи, не підтверджуються жодними доказами та здійснені на підставі наявних в органі державної податкової служби інформаційних баз даних замість документів первинного обліку.
Представник позивача в судову засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач проти позову заперечував, посилаючись на те, що під час складання зазначеного вище акту перевірки фахівці відповідного податкового органу діяли згідно до вимог чинного податкового законодавства та просив в задоволенні позову відмовити.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача та свідка, дослідивши долучені до матеріалів справи докази, оцінивши їх в сукупності , встановив наступні фактичні обставини справи:
20 червня 2006 року ТОВ “Зелене Поле” пройшло процедуру державної реєстрації (том 1, а.с. 71) та значиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за ідентифікаційним кодом: 34431070, тобто, є юридичною особою, обліковується в ДПІ у Шевченківському районі як платник податків, зборів (обов'язкових платежів) починаючи з 21.06.2006 року.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців АГ № 866676 видами діяльності ТОВ "Зелене Поле" є оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (1 том, а.с.34-36).
В листопаді 2013 року позивачу стало відомо про існування акту “Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ “Зелене поле” (код ЄДРПОУ 34431070) щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період квітень та травень 2012 року, (далі по тексу –Акт, Акт про неможливість проведення зустрічної звірки)від 24.05.2013 № 1551/2240/34431070, складеного ДПІ у Шевченківському районі ДПС.
З матеріалів справи вбачається, що запитом про надання інформації та її документального підтвердження від 08.01.2013 р. вих. № 44/10/22.4-26 відповідач витребував у позивача копії документів, що підтверджують реальність господарських операцій з ТОВ «Магреб Україна» за період 01.01.2012 по 30.11.2012 року.
Поштовим відділенням вищезазначений запит було повернено, ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві за закінченням терміну зберігання.
Після чого,24.05.2013 року посадовими особами у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві складено акт № 1551/2240/34431070 “Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ “Зелене поле” (код ЄДРПОУ 34431070) щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період квітень та травень 2012 року, (далі по тексу –Акт, Акт про неможливість проведення зустрічної звірки).
Відповідно до відомостей, вказаних у вступній частині Акту, він складений головним державним податковим ревізором – інспектором відділу перевірок ризикових підприємств управління податкового контролю ДПІ у Шевченківському районі міста Києва ДПС з метою проведення зустрічної звірки позивача щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період квітень та травень 2012 року.
У вступній частині Акту також зазначено, що станом на дату його складання стан ТОВ «Зелене поле» (код ЄДРПОУ 34431070) – 8 - До ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням.
В ході перевірки, перевіряючими на підставі даних, які містяться в Системі автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України, не було встановлено факт прийому, передачі товарів ТОВ “Зелене Поле” контрагентам-покупцям, у зв’язку з відсутністю майна та інших матеріальних ресурсів, економічно необхідних для здійснення операцій з купівлі - продажу, трудових ресурсів, основних фондів, складських приміщень, транспортних засобів.
З наведених підстав Актом про неможливість проведення зустрічної звірки зроблено висновок про відсутність реального здійснення ТОВ “Зелене Поле” господарських операцій по придбанню та продажу товарів (робіт, послуг).
Вирішуючи спір по суті суд виходить з наступного.
Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України).
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог і заперечень, суд приходить до наступних висновків.
Надаючи правову оцінку діям відповідача по проведенню зустрічної звірки позивача щодо підтвердження господарських відносин з платниками податків за період квітень та травень.2012 року, що були оформлені Актом про неможливість проведення зустрічної звірки № №1551/2240/34431070 “ від 24.05.2013 , суд зазначає наступне.
Спосіб дій органів державної податкової служби України при реалізації владної управлінської функції –контролю за правильністю та повнотою справляння податкових зобов'язань (станом на момент виникнення спірних правовідносин) був визначений Податковим кодексом України.
Відповідно до п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.
Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.
Правовідносини з приводу проведення податковими органами зустрічних звірок платників податків деталізовані нормами Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1232 (далі за текстом –Порядок № 1232), пунктом 3 якого передбачено, що з метою проведення зустрічної звірки орган державної податкової служби (ініціатор) надсилає органу державної податкової служби (виконавцю), на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження отриманих від платника податків та зборів даних. Зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.
Відповідно до п. 2 Порядку № 1232 зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.
Пунктом 4 вказаного Порядку передбачено, що орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.
Отже, аналізуючи вище наведені норми податкового законодавства, суд приходить до висновку, що за відсутності у податкового органу необхідної інформації, зустрічна звірка проводиться лише у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті. А отже й висновки, в тому числі для з'ясування реальності господарських відносин та повноти відображення в обліку платника податків, можуть бути зроблені та викладені у довідці за результатами проведення зустрічної звірки лише у випадку співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання.
Вимоги щодо оформлення запиту визначені п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, відповідно до якого органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.
Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
Вказана норма кореспондується з положеннями п. 6 Порядку № 1232, відповідно до якого у разі отримання від суб'єкта господарювання інформації, визначеної у запиті, та її документального підтвердження (протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження суб'єкту господарювання запиту) орган державної податкової служби проводить зустрічну звірку.
Зі змісту зазначених правових приписів вбачається, що у разі відсутності у податкового органу інформації, необхідної для проведення зустрічної звірки та оформлення її результатів, такий орган зобов'язаний направити суб'єкту господарювання письмовий запит про подання пояснень та їх документального підтвердження.
Як встановлено судом з пояснень представника позивача, ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві на адресу позивача письмовий запит не направлявся, а Акт про неможливість проведення зустрічної звірки складено виключно на підставі поданих позивачем до органу державної податкової служби податкових декларацій, а також бази даних “Система автоматизованого співставлення податкових зобов’язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів на рівні ДПА України”.
Наведені обставини відповідачем в судовому засіданні спростовувались, надано докази направлення позивачу запиту від 08.01.2013 р. вих. № 44/10/22.4-26.
Суд вищезазначені докази до уваги не бере, оскільки як вбачається з матеріалів справи ( 5 том, а.с.218), в запиті, який направлявся позивачу вказана неповна адреса.
З наведеного випливає, що позивач був позбавлений можливості надати для проведення зустрічної звірки документи первинного обліку, а орган державної податкової служби не отримав потрібної інформації та її документального підтвердження, оскільки з Акту про неможливість проведення зустрічної звірки вбачається, що відповідачем під час складення вказаного Акту не здійснювалося співставлення бухгалтерських та інших документів суб’єкта господарювання з причин їх відсутності.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що відповідачем було допущено порушення вимог чинного законодавства, які визначають процедуру проведення зустрічної звірки, оскільки відповідач не виконав встановленого законодавством обов'язку щодо надіслання запиту про подання інформації та її документального підтвердження до позивача за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення, особисто не вручив суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку такого запиту.
За визначенням, наведеним у статті 1 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені.
Згідно з пунктом 45.2 статті 45 Податкового кодексу України податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Судом встановлено, що на час здійснення зустрічної звірки місцезнаходженням ТОВ “Зелене Поле” була адреса: м. Київ,Шевченківський район, вул. Тургенєвська, буд. 82-А, офіс 21, 04050, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АГ № 866676 (том І, а.с. 34). За даними ЄДР статус даних відомостей про юридичну особу –позивача “підтверджено”.
Згідно з частиною 1 статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Таким чином, при проведенні зустрічної звірки відповідач повинен був використовувати офіційні дані Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо підтвердження місцезнаходження юридичної особи, а не використовувати відомості, які містяться в базі даних АІС ОР.
Належних та допустимих доказів на спростування зворотного відповідачем до суду не надано.
Таким чином, правових підстав для складення акта про неможливість проведення звірки у відповідача немає, а тому його дії носять неправомірний характер.
Разом з тим, в Акті про неможливість проведення зустрічної звірки № 1551/2240/34431070 від 24.05.2013 р., викладені висновки з приводу обставин здійснення Товариством з обмеженою відповідальністю “Зелене Поле” господарської діяльності, однак, як встановлено вище, зустрічна звірка фактично не відбулась.
Суд вважає за необхідне висловити свою незгоду з висновками, що викладені відповідачем в Акті про неможливість проведення зустрічної звірки.
Суд звертає увагу, що позивачем надані всі документи, наявні в матеріалах справи, що підтверджують господарські операції, які були спрямовані на реальне настання правових наслідків за період квітень травень 2012 року, здійснених ТОВ «Зелене Поле».
Судом досліджено первинну документацію щодо формування податкового кредиту та валових витрат в квітні та травні 2012 року, формування податкового зобов’язання та валового доходу в квітні та травні 2012 року, ліцензії, дозволи, видаткові накладні, податкові накладні, шляхові листи та первинну документацію щодо транспортування ТМЦ протягом квітня - травня 2012 року, рахунок 105 та свідоцтва на реєстрацію транспортних засобів на ТОВ «Зелене Поле», довідку 1-ДФ, відповідно до якої на підприємстві 12 працюючих осіб.
Суд враховує також, що перевірений період всі господарські операції ТОВ "Зелене Поле" здійснені у межах його господарської діяльності, оскільки за даним Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач займається оптовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.
Податковим органом не надано до суду будь-яких доказів отримання запитів на проведення зустрічної звірки ТОВ “Зелене Поле”, направлених органами державної податкової служби (ініціаторами) до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва, що суперечить вимогам п. 3 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, а також підставам проведення зустрічної звірки, що проводиться з метою співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
Крім того, суд зазначає, що пунктом 4.4 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених Наказом Державної податкової адміністрації України від 22 квітня 2011 року №236, передбачено, що у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами Державної податкової служби України.
При подальшому залученні суб'єкта господарювання (посадових осіб суб'єкта господарювання) до проведення зустрічної звірки відповідальний підрозділ органу Державної податкової служби забезпечує проведення такої звірки.
Таким чином в акті про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання лише засвідчується факт неможливості її проведення без встановлення висновків стосовно документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснюються між ними, з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.
З аналізу вищевикладених норм права вбачається, що висновки суб’єкта владних повноважень, викладені в Акті про неможливість проведення зустрічної звірки, про відсутність реального здійснення операцій ТОВ “Зелене Поле” при придбанні та продажу товарів (робіт, послуг), зроблені з перевищенням компетенції органів державної податкової служби України.
З огляду на викладене, у спірних правовідносинах відповідачем було порушено законодавчо встановлений порядок та спосіб проведення зустрічної звірки, передбачений п.73.5 ст.73 Податкового кодексу України та Порядком від 27.12.2010р. №1232.
Спірні дії суб’єкта владних повноважень суперечать матеріальному інтересу, котрий має платник податків у податкових правовідносинах, і який полягає у належній фіксації податковим органом обставин господарської діяльності платника податків, неухильному дотриманні органом управління визначених законом процедур реалізації владних управлінських функцій, здійснення таких процедур лише в разі наявності визначених законом підстав тощо.
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку що позовні вимоги про визнання незаконними дій, які пов'язані з призначенням та проведенням зустрічної звірки, обґрунтовані, доведені, а тому підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності вчинених дій по складанню акту від 24.05.2013 року № 1551/2240/34431070 “Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ “Зелене Поле”(код ЄДРПОУ 34431070) щодо підтвердження господарських відносин платниками податків за період квітень та травень 2012 року” податковий орган до суду не надав, а тому суд приходить до висновку про задоволення позову в цій частині.
Керуючись вимогами ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного Управління Міндоходів у м. Києві щодо призначення та проведення зустрічної звірки ТОВ «ЗЕЛЕНЕ ПОЛЕ», яка оформлена Актом від 24.05.2013 року №1551/2240/34431070 про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «ЗЕЛЕНЕ ПОЛЕ» (код ЄДРПОУ 34431070) з контрагентами, з якими платником задекларовані взаємовідносини за період квітень та травень 2012 року.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Постанова складена в повному обсязі 25.12.2013 року