Постанова № 36631010, 14.01.2014, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.01.2014
Номер справи
821/4493/13-а
Номер документу
36631010
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 січня 2014 р. Справа № 821/4493/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гомельчука С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні до приватного підприємства "Строймаркет - КН" про стягнення заборгованості,

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні (далі - позивач, УПФУ) звернулося до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Строймаркет - КН" (далі - відповідач, ПП "Строймаркет - КН"), у якому просить стягнути з відповідача борг на загальну суму 170 грн. 43 коп.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 143 грн. 93 коп. та нарахованої пені в розмірі 26 грн. 50 коп., що застосовані до нього за рішенням № 1155 від 27 березня 2013 року в результаті несвоєчасно сплаченої єдиного внеску. Вказане рішення не оскаржено ПП "Строймаркет - КН", борг в розмірі 170 грн. 43 коп. добровільно не сплачений, а тому підлягає стягненню в судовому порядку.

Представник позивача надала до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не надав.Разом з тим, за його юридичною адресою відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Херсонським окружним адміністративним судом було надіслано ухвалу про відкриття провадження у справі та закінчення підготовчого провадження та повістка про виклик. Поштові відправлення повернулись до суду із поміткою працівника поштового зв'язку про незнаходження ПП "Строймаркет - КН" за вказаним місцезнаходженням.

Згідно з ч.8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідо до ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з огляду на наступне.

Судом встановлено, що приватне підприємство "Строймаркет - КН" має статус юридичної особи, перебуває на обліку в УПФУ та з 01 січня 2011 року є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Згідно з пп. 2 п. 2.1 розділу ІІ Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду Українивід 25 лютого 2008 р. № 5-5), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 р. за № 442/6730 одним з основних завдань Управління є збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

За приписами Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08липня 2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI у редакції, чинній на момент виникнення правовідносин) та Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Крім того, йому надано право стягувати у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нараховані та/або не сплачені суми єдиного внеску, страхові внески та інші платежі.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст.1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Пунктом 1 ч.1 ст. 6 Закону № 2464-VI встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно з п.п. 4.1.2., п.п. 4.1.3. п.4.1 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 27 вересня 2010 року № 21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289 (далі - Інструкція) єдиний внесок нараховується на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. Єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.

За приписами ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Згідно з ч.3 ст.25 Закону № 2464-VI суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

Відповідно до ч.10 ст.25 Закону № 2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

За приписами п. 2 ч.11 ст. 25 Закону № 2464-VI за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;

Частиною 14 ст. 25 Закону № 2464-VI визначено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Згідно з п. 4 ч.1. ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску має право: оскаржувати в установленому законом порядку рішення територіального органу Пенсійного фонду та дії, бездіяльність його посадових осіб.

З матеріалів справи вбачається, що у зв'язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску УПФУ винесено рішення № 1155 від 27 березня 2013 року про застосування до відповідача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску. За вказаним рішенням на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст. 25 Закону №2464-VI пеня, нарахована ПП "Строймаркет - КН", становить 26 грн. 50 коп., штраф нараховує 143 грн. 93 коп. Примірник рішення надіслано відповідачу поштою з повідомленням про вручення. У встановлений законом термін ПП "Строймаркет - КН" не скористалося правом щодо його оскарження. Дата набрання чинності рішенням - 17 квітня 2013 року.

Так, за даними карток особового рахунку платника єдиного внеску за період розрахунку з 01 січня 2013 року по 14 листопада 2013 року, заборгованість приватного підприємства "Строймаркет - КН" щодо сплати штрафних санкцій та нарахованої пені складає 170 грн. 43 коп.

На час розгляду справи доказів погашення вищевказаної недоїмки суду не надано.

Оскільки станом на 14 січня 2014 року приватним підприємством "Строймаркет - КН" добровільно не сплачено суми заборгованості в розмірі 170 грн. 43 коп., а тому дана недоїмка підлягає стягненню в судовому порядку.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в місті Херсоні є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч.4 ст.94, ч.6 ст.128, ст.ст. 158-163, 167 КАС України суд,-

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з приватного підприємства "Строймаркет - КН", код ЄДРПОУ 35568297, заборгованість щодо сплати штрафних санкцій у розмірі 143 (сто сорок три) грн. 93 коп. та нарахованої пені в сумі 26 (двадцять шість) грн. 50 коп. за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Гомельчук С.В.

кат. 10.2