Постанова № 3658259, 16.04.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.04.2009
Номер справи
2а-2654/09/6/0170
Номер документу
3658259
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.04.09

Справа №2а-2654/09/6/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді Латиніна Ю.А.,

при секретарі Усковій О.І.,

за участю помічника Військового прокурора Сімферопольського гарнізону Військово-Морських Сил України ОСОБА_1, позивача ОСОБА_2., представника відповідача ОСОБА_3.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

,

за позовом Заступника військового прокурора Сімферопольського гарнізону в інтересах ОСОБА_2

до Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України

про стягнення заборгованості

Суть спору: Заступника військового прокурора Сімферопольського гарнізону в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовною заявою про стягнення з Військової частини 3009 Внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України 2525,21 грн. заборгованості з виплати грошової компенсації за речове майно, не отримане нею під час проходження військової служби. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка проходила службу в управління Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України на посаді відповідального виконавця відділення кадрів. Наказом начальника управління Кримського територіального командування Внутрішніх військ МВС України від 19.12.2008 року № 63 л\с була звільнена в запас Збройних Сил України. Згідно з ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України от 28 жовтня 2004 року № 1444, вона має право на одержання грошової компенсації замість речового майна на загальну суму 2525,21 грн. Прокурор вважає, що порушено гарантоване державою право на отримання грошової компенсації за речове майно, що з'явилося приводом для звернення до суду.

У судовому засіданні прокурор та позивач на позовних вимогах наполягали, з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача по суті позовних вимог не заперечував, виникнення заборгованості пояснив відсутністю фінансування.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані прокурором та позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст.8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, ї права, та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

З матеріалів справи вбачається, що наказом начальника Управління Кримського територіального командування ВВ МВС України від 19.12.2008 року № 276 ( по стройовій частині) старшого прапорщика ОСОБА_2 відповідального виконаця відділення кадрів управління Кримського територіального командування, звільнену наказом начальника управління Кримського територіального командування ВВ МВС України № 63 о/с від 16 грудня 2008 року з військової служби у відставку Збройних Сил України по статті 63 пункту "б" ( за віком)"Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками ( мічманами) Збройних Сил України", 19 грудня 2008 року виключити зі списків особового складу частини, всіх видів забезпечення і направити для постанови на військовий облік до Сімферопольського ОМВК АР Крим ( копія витягу з наказу від 19.12.2008 р. № 276 ( по стройовій частині) а. с. 5).

Згідно з довідкою-розрахунком № 91 від 25.12.2008 року, виданою військовою частиною 3009, грошова компенсація замість належних предметів форменого обмундирування старшого прапорщика ОСОБА_2 становить 2525,21 грн. (а. с. 6).

Відповідно до ст. 17 Конституції України, держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Частиною 1 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до ст. 1-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами.

У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Нормативно-правові акти органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які обмежують права і пільги військовослужбовців та членів їх сімей, є недійсними.

Згідно з ст. ст. 2, 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, які стимулюють зацікавленість громадян України у військовій службі, ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах та свободах, визначених законодавством України.

П. 27 Положення про порядок речового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час, затвердженого постановою КМ України от 28 жовтня 2004 року № 1444, встановлено, що військовослужбовці, звільнені у запас або відставку з правом носіння військової форми одягу, за бажанням можуть отримати речове майно, яке вони не отримали під час звільнення, або грошову компенсацію за нього за цінами на день підписання наказу про звільнення. Зазначеним особам, звільненим у запас або відставку після закінчення строку контракту, за належне їм, але не отримане протягом дії контракту речове майно виплачується грошова компенсація пропорційно часу, що минув з дня виникнення права на отримання цього майна до дати закінчення контракту, або видається речове майно на суму грошової компенсації.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд находить, дії командування Військової частини 3009 внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України щодо невиплати ОСОБА_2грошової компенсації за речове забезпечення при звільненні її з військової служби такими що суперечать чинному законодавству і вказані вимоги позивача на суму 2525,21 грн. підлягають задоволенню.

За таких обставин справи, суд вважає, що вимоги позивача доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України ( або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа). Враховуючи, що прокурор при зверненні до суду в інтересах позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 16.04.2009 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 20.04.2009 року.

Керуючись ст. ст. 94, 160-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Військової частини 3009 внутрішніх військ МВС України ( 95015, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Субхі, 1, п/р 335221001000125, код ОКПО 23313842, УДК в АР Крим , МФО 824026, ІНН 233138401270) на користь ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) заборгованість з грошової компенсації замість належного до видачі речового майна у сумі 2525,21 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим в 10-ти денний строк з дня проголошення (складення в повному обсязі) постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Латинін Ю.А.